1 Koningsdag in Kloetinge heeft weer toekomst 20 Eigenaar wil nieuwe locatie in 2020openen Lapje grond voor bouw huis flink duurder Het voormalige café 'De 4 Sprong' aan de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen gaat volgend jaar tegen de vlakte. Eigenaar Dennis Mijnsbergen van het naastgelegen café De Oranjeboom wil er een nieuwe feestlocatie bouwen. De 4 Sprong werd jaren geleden al aangekocht door de toenmalige ei genaren van De Oranjeboom. Het wordt al jaren sporadisch gebruikt. Bij veel Zuid-Bevelanders was het verouderde cafépand de laatste de cennia vooral bekend vanwege de uitbundige versieringen die erop werden aangebracht als Oranje meedeed aan een WK of EK voet bal. Het pand werd dan meestal compleet ingepakt. Mijnsbergen zegt dat het nieuwe gebouw dat hij wil neerzetten qua 'O stijl gaat lijken op het huidige café. „Met een Franse kap en kleine raampjes." De grootte van het pand blijft ongeveer gelijk, al zal het op pervlak waarop de gasten zich kun nen bevinden wat groter wor den. Mijnsbergen benadrukt dat het nieuwe pand niet als een 'ge woon café' zal gaan fungeren. Het is bedoeld voor feesten en partijen. De cafébaas zegt behoefte te heb ben aan zo'n voorziening, omdat café De Oranjeboom op dat gebied maar beperkte mogelijkheden biedt. „Er zijn mensen die het café compleet willen afhuren voor een besloten feestje, maar dat doe ik niet", vertelt hij. „Ik ga mijn vaste gasten, die hier elke week zitten, niet vertellen dat ze op een be paalde avond niet welkom zijn." Mijnsbergen overweegt de mo gelijkheid in te voeren om het nieuwe pand straks af te huren, zonder dat hij voor personeel en versnaperingen zorgt. Dat doen de mensen dan zelf. „Op die manier bied je de mogelijkheid om tegen lage kosten toch een feestje te geven op een mooie plek." Mijnsbergen hoopt zijn nieuwe feestlocatie in 2020 te kunnen ope nen. Hij wil er zelf boven gaan wo nen. Aan het begin van de zomer viel bij de inwoners van Kloetinge een brief op de mat waarin het bestuur liet weten dat het 'zo niet langer kon'. De belangstelling voor de ac tiviteiten op Koningsdag was ta nende en het clubje mensen dat al les organiseerde werd steeds klei ner. De brief heeft z'n effect niet ge mist. „Gelukkig is gebleken dat als de nood het hoogst is, er toch weer mensen opstaan", zegt bestuurslid Markees Zuidweg. Een groep men sen heeft de afgelopen maanden hard gewerkt om Koningsdag in Kloetinge nieuw elan te geven. Op het programma voor 2019 staan ver trouwde onderdelen als de vrij markt, maar ook nieuwe activitei ten als 'Met glans van de schans.' Vandaag kunnen inwoners in de winkel van Bakker Boer in de Le- westraat kennismaken met de nieuwe Oranjevereniging. „We staan er al vanaf's ochtends vroeg", zegt Zuidweg. „Inwoners mogen ook ideeën aandragen." Verder hoopt de vereniging nieuwe leden te kunnen inschrij ven. Er is een nieuw soort lidmaat schap bedacht, waarbij leden bon nen krijgen die ze op Koningsdag kunnen besteden. Nieuwe leden en mensen die in de winkel hun lidmaatschap beves tigen, krijgen vandaag een goodie- bag met daarin onder meer een poster van de Oranjevereniging. Wie deze op de verjaardag van Prinses Beatrix (31 januari) voor het raam hangt, kan een weekendje weg winnen. IN DE REGIO Schaatsen voor slechtzienden Open huis Het Clarahofje Gamen MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Dinsdag maandag 31 december 2018 BE'- Cafépand wordt nieuwe feestplek Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Vervallen café De 4 Sprong, wordt binnenkort gesloopt ten be hoeve van nieuwbouw, foto johan van der heijden KRUININGEN Een lapje grond kopen om een huis op te bouwen, wordt bin nenkort een stuk duurder in Reimerswaal. Het college stelt de ge meenteraad voor om de prijzen met tien procent te verhogen. Het basistarief in de dorpen Yerseke, Krui- ningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland komt dan op 195 euro per vier kante meter te liggen. Wie in Hansweert en Oost- dijk een kavel wil bemachti gen, hoeft wat minder diep in de buidel te tasten. Daar komt het tarief op 160 euro. De prijzen kunnen nog wat naar boven of beneden worden bijgesteld als een kavel een heel goede of juist een wat mindere lig ging heeft. De Koningsdag in Kloetinge is gered. De afgelopen tijd hebben zich nieuwe bestuursleden en vrijwilligers gemeld, zodat er op 27 april weer allerlei activiteiten kunnen worden gehouden op en rond het Marktveld. Rob Paardekam Kloetinge Meer info op de site van de Oran jevereniging. GOES De ijsbaan van Vita Event op de Grote Markt in Goes is donderdag van 9.00 tot 10.30 uur exclusief beschik baar voor slecht ziende en blinde kinderen en volwas senen. Kinderen en volwassenen kun nen op deze och tend samen met een begeleider of medewerker van Koninklijke Visio er varen hoe het is om op het ijs te staan. In verband met een beperkte hoeveel heid plaatsen op het ijs is vooraf aan melden verplicht. Voor meer informa tie en aanmelden: afdeling Advies van Visio Goes via annemiekklijnstra- scholten@visio.org of 088-5859511. GOES Hospice Het Clara hofje in Goes houdt donderdag open huis. Aanwezigen worden rondgeleid door het hospice, kunnen sfeer proe ven en in gesprek met een vrijwilliger en een verpleeg kundige. Van 13.00 tot 15.00 uur is ie dereen welkom. HEINKENSZAND Woensdag wordt er tussen 14.00 en 18.00 uur een FIFA 19-toernooi gehou den voor jongeren tussen de 10 en 25 jaar, bij Luctor Heinkenszand. Donderdag wordt er een Fortnite toernooi gehouden in Jeugdsoos Ach ter de Stenge, tus sen 13.00 en 17.00 uur. Deelnemers moeten een eigen koptelefoon mee nemen. Deelname is gratis. Aanmelden kan via soostour.nl. GOES Kinderen hingen zaterdagmiddag aan de lippen van Ridder Caspar in Historisch Museum de Bevelanden in Goes. Nadat hij een mooi verhaal had verteld, mochten de jongens en meisjes zijn spullen bekijken en zelfs aanraken. Toon van der Weele (foto) vond de maliënkolder behoorlijk indrukwek kend. In het museum vond zaterdag een midwinterdag plaats. Bezoekers konden onder meer een gratis rondleiding krijgen en glühwein of warme chocolademelk drinken. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Ter Weel, Joannaplantsoen 1, 08.00-17.00 uur: Expositie Goese fotograaf Andre Joosse; Markt, 09.00-18.00 uur: Open stelling schaatsbaan; Molen plein, 13.00 uur: Kerstshow Fa miliecircus Barani; Gasthuis, 14.30-16.00 uur: Oudejaarsvie- ring met zanger Jacco Ri- cardo; Randhof, 14.30-16.00 uur: Oliebollenbingo; Ter Weel, 15.00-17.00 uur: Oudejaarsvie- ring met Zanger Alwin 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45- 14.45 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1,13.30-14.30 uur: Gratis sporten in de be- weegtuin KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.45-16.00 uur: Ou- dejaarsviering met Wim Steenbakker YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café GOES Markt, 11.00-18.00 uur: Open stelling schaatsbaan; Molenplein, 16.00 uur: Kerst show Familiecircus Barani; Grote Kerk, 16.00 uur: Nieuw jaarsconcert Arno van Wijk 'Een gelukkig nieuwjaar met Bach!' HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten in de Beweeg- tuin KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt WEMELDINGE Strand, 13.30 uur: Nieuwjaarsduik. RIDDER CASPAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69