Ja, ik heb Michael wel eens verslagen II Joey de Kok voldoet met Zeeuwse titel aan verwachting 13 Het laatste woord Bij Michael had ik altijd het gevoel dat hij de darts van twee centimeter in het bord prikte De 73-jarige Sassenaar geeft na 50 jaar zijn laatste training bij turnvereniging Thor. Zijn pupillen zetten hem uitgebreid in het zonnetje. Het was een moment om vast te leggen: de allerlaatste training van Bennie Vermandei (73) bij Thor, de turnvereniging in Sas van Gent. Na liefst vijftig jaar nam hij zater dag afscheid van het vak. Wie Thor zegt, zegt Bennie Ver- mandel. En wie Bennie Verman dei zegt Thor. De geschiedenis van de Zeeuws-Vlaamse club en de le venswandel van de Sassenaar zijn in de afgelopen decennia innig verstrengeld geraakt. Al in 1968 be gon Vermandei, nadat hij zelf een actieve carrière had gehad, met trainingen verzorgen en dat hield hij altijd maar vol. En daarnaast was hij ook heel lang voorzitter. Eén van zijn voornaamste wapen feiten was de uitbreiding naar Phi- lippine en Westdorpe. Eerder in 2018 kondigde Ver- mandel zijn afscheid aan. „Per 1 ja nuari laat ik het achter me", zei hij in april. „Anders komt er nooit be weging in. Van mijn vrouw heb ik altijd veel vrijheid gekregen om voor de vereniging klaar te kunnen staan. Nu wordt het tijd dat ik meer voor mezelf kies. Mijn vrouw en ik zijn nu nog gezond, we wil len meer tijd voor bijvoorbeeld de kleinkinderen. En we willen vaker met de camper weg kunnen, zon der overal rekening mee te moeten houden." Vermandei hield zich in Sas van Gent en omstreken vooral bezig met het jongensturnen. Hij bracht onder anderen Anthony van As- sche, de recent gestopte interna tional, tot zijn zevende de basis bij. Van een serieuze laatste training kwam het overigens niet. De hui dige lichting talenten had voor Vermandei iets speciaals ingestu deerd tijdens de kerstvakantie. Het meeste gaat Vermandei het overdragen van kennis missen. Hij is trots op de zes Nederlandse ti tels die onder zijn leiding behaald zijn door Thor. De Sassenaar gaat overigens ze ker niet stil zitten. Hij wil meer gaan reizen en is in zijn woon plaats nog druk bij het Industrieel Museum Zeeland. Er zullen biljartvolgers zijn die roe pen dat de tegenstand niet al te zwaar was, maar wie niet meedoet, heeft geen recht van spreken. Al gold dat niet voor de afmelding van Rinus Pankow die werd geveld door een hartinfarct. Naar omstan digheden gaat het goed met hem. In de poulefase bleek al dat De Kok de beste was met zijn gemid delde van 0.938, waar de naaste concurrent niet verder kwam dan 0.632. In de knock-outfase ging het met name tegen Meerten Dallinga stroef, maar De Kok besliste vanuit een 22-27-achterstand de partij met een slotserie van acht caramboles. In de halve finale was Onur Can geen partij (30-22), net zoals in de finale good old Piet Koek niet was opgewassen tegen de jonge Lewed- orper: 30-21. „Het ging vandaag stroef', vond De Kok. „Ik ergerde me aan de wedstrijdindeling en dat was lomp. Als het goed loopt doe je dat niet. Maar ik ben blij gewonnen te hebben." Wedstrijdleider Chris Mijnsber- gen vond commentaar op de inde ling onterecht. „In andere toer nooien wordt vaak gekozen voor de nummer één tegen acht, twee tegen zeven, enzovoort. Wij hadden be sloten èn vooraf uitgelegd dat een poulewinnaar tegen een nummer twee van een andere poule zou spe len. Niemand had daar bezwaar te gen gemaakt. Daarmee was het voor ons een uitgemaakte zaak." maandag 31 december 2018 PM A 'Bennie bedankt voor alles' tonen zijn pupillen bij de laatste training van Bennie Vermandei in de Statie in Sas van Gent. foto'scamileschelstraete De al-ler-laat-ste van Vermandei Op het moment van schrijven is nog niet bekend of Michael van Gerwen nog in de race is voor zijn derde wereldtitel darts. Zeker is wel dat hij het jaar afsluit op de eerste plek van de wereldranglijst. Maar weinig Zeeuwen kunnen zeg gen hem ooit verslagen te hebben. Middelburger Pieter Otten (30), speler van het in de Superleague uitkomende RCT Terneuzen, kan dat wel. Bas Dingenouts Middelburg Dus jij hebt ooit Michael van Gerwen verslagen? Dat is absoluut waar. Ik ga er wel gelijk bij zeggen dat ik ontelbare keren van hem verloren heb hoor, haha. Ik heb vroeger heel veel samen getraind met Mi chael. Natuurlijk won ik dan wel eens tijdens onze vele trainings potjes. Tijdens een officieel toer nooi heb ik overigens ook wel eens gewonnen. Natuurlijk is dat leuk, al ken ik mijn plaats hoor. Michael is een fenomeen. Niet normaal zo goed als hij gooit. Hoe vind je dat hij het dit toer nooi doet? Ontzettend goed. Zijn gemid delde ligt boven de 100 en zijn scoringspercentage is ook uit stekend. Hij is dan ook nog niet veel in de problemen geweest tot de halve finale. Zodra een te genstander een moment van zwakte toont, straft hij het gelijk af. Bij Michael had ik vroeger al tijd het gevoel dat hij de darts van twee centimeter in het bord stond te prikken. Dat gevoel hebben verschillende tegenstan ders dit toernooi ook gehad denk ik. Wat maakt Michael van Ger wen zo goed? Bij een sport als darts komt na tuurlijk veel training kijken. In het geval van Michael is het ook ge woon zo dat hij ontzettend veel talent heeft. Hij is er een mees ter in om ieder moment van zwakte bij zijn tegenstander ge nadeloos af te straffen. Verslap pen is geen optie tegen hem. Hij is ontzettend zelfverzekerd, waar hij trouwens wel een beetje Pieter Otten. foto peter nicolai mee moet uitkijken. Hij is zich wat arroganter gaan opstellen de laatste jaren. Daar heeft bij voorbeeld Gary Anderson een stuk minder last van. Hoe vind je dat de andere Ne derlanders het gedaan heb ben? Na Michael zit helaas een vrij groot gat met de rest van Neder land. Ook bij het WK was dat weer te zien. Al heeft het voor sommigen ook niet meegezeten. Jeffrey de Zwaan gooide bij voorbeeld absurd goed, maar trof net wereldkampioen Cross op de verkeerde dag. Dat Ray- mond van Barneveld werd uitge schakeld vond ik echt ongeloof lijk. Normaal gesproken wint hij met twee vingers in de neus van de speler die hem uitschakelde. Zien we jou ooit terug op het PDC WK darts? Ik sluit het op voorhand niet uit. Het darts heeft een paar jaar op een wat lager pitje gestaan, maar ik wil in de nabije toekomst een poging doen om verder te komen. Ik denk dat ik mee zou kunnen komen op topniveau als ik wat meer ga trainen. - Pieter Otten Roeland van Vliet Sas van Gent Bennie Verman dei hangt zijn schoe nen sym bolisch aan de rekstok. Verrassend was het niet, maar hij moest het toch maar even doen. Joey de Kok uit Lewedorp werd dit weekeinde in Goes Zeeuws kampioen driebanden. Hij was veruit de jongste van het gezelschap, maar ook de beste. Joop van den Oudenhoven Goes M Joey de Kok. foto jan houwers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61