Minderhoud krijgt antwoord Oemoemenoe weet waar het aan toe is Walcheren ijzersterk, Sluiskil uitgeschakeld Merel van Wallenburg is terug na beenbreuk 11 fxmmmm Nieuw- en Sint Joosland. Toen schetste Minderhoud de moge lijkheden van het paard al. Een jong, talentvol paard, zei hij, waar nog wel het nodige aan gepuzzeld moet worden. En de toekomst? „Je moet het eigenlijk nog eens bekij ken als je er nog een jaar werk in hebt gestoken." tot de aansprekende score van 69,044 procent. „Goed, maar niet goed genoeg", stelde de amazone van de VMF Sta bles uit Ellemeet nuchter. „Angeltje liep een heel fijne proef. In die ene pirouette in de proef stapte ze iets uit. In zo'n sterk en aan elkaar ge waagd deelnemersveld blijkt zo'n klein foutje dan fataal. Jammer." Thamar Zweistra uit Schore be zette met de Totilas-dochter Hexa gon's Godin de vijfde plaats (66,103). Marijke van Giesen uit Zaamslag RENTREE eiste in de Grand Prix met de mer rie Diva de overwinning op (65,962). De amazone van de Hexa- gon Stal verwees haar trainster Thamar Zweistra, met vosruin Hexagon's Conquest, naar de tweede plaats (63,696). Nadia van Schaik sloot met de merrie Floortje het jaar goed af. De Vlissinge amazone liep in ZZ- Zwaar, met de fraaie uitgestrekte gangen en veel uitstraling door de ring dravende achtjarige Negro- dochter, twee keer op rij naar de zege (61,857 en 61,286) De Trophy Poule bestaat uit de on derste zes ploegen uit de ereklasse van voor de winterstop. De eerste zes strijden om het landskampi oenschap, de laatste zes in de Tro phy Poule normaliter voor lijfsbe houd, hoewel gesproken wordt over een nieuwe, ruimere opzet van de ereklasse. De plannen liggen er, maar moeten nog bekrachtigd wor den door onder meer de algemene ledenvergadering van de rugby bond. Oemoemenoe eindigde de eerste competitiehelft als negende en start daardoor met drie bonuspun- ten in de Trophy Poule. De laatste wedstrijd van 2018 wonnen de Mid delburgers eerder deze maand met 24-36 in Delft van DSR-C. Tegen die ploeg start Oemoemenoe 2019 dus ook. Dat blijkt uit de indeling die de rugbybond dit weekeinde heeft vrijgegeven. In de Trophy Poule speelt Oe moemenoe een thuis- en uitwed strijd tegen elk van zijn vijf tegen standers. De ploegen die eerste en tweede worden spelen medio mei om de zogenaamde plate in Am sterdam. In 2016 won Oemoeme noe die finale van het Amstel- veense ARC, ook nu één van de op ponenten. PROGRAMMA TERNEUZEN Sluiskil is de eerste afValler in het Indoor Soccer-toer- nooi. De zondag-vijfdeklasser was na vijf nederlagen al uitgescha keld voor een vervolg op de fina ledag. De afsluitende 2-0-zege op Koewacht was voor de eer en de statistieken. Sluiskil is de eerste afvaller in het Indoor Soccer-toernooi. De zondag-vijfdeklasser was na vijf nederlagen al uitgeschakeld voor een vervolg op de finaledag. De af sluitende 2-0-zege op Koewacht was voor de eer en de statistieken. Walcheren werd poulewinnaar met vijf zeges in zes wedstrijden. Alleen van Koewacht werd verlo ren (0-1), wat meteen de enige te- gengoal betekende. De andere du els werden allemaal gewonnen, van achtereenvolgens Philippine (2-0), SDO'63 (1-0), Sluiskil (1-0), Steen (1-0) en Zaamslag (1-0). Woensdag wordt de tweede poule van zeven afgewerkt met daarin titelverdediger Breskens, Clinge, IJzendijke, FC Axel, Oost burg, Biervliet en Vogelwaarde. Een dag later wordt de superpoule met HVV'24, Terneuzen, Terneu- zense Boys en RCS gespeeld. Eindstand: 1. Walcheren 6-15, 2. Zaamslag 6-13, 3. Steen 6-10, 4. SDO'63 6-8, 5. Koewacht 6-5, 6. Philippine 6-5, 7. Sluiskil 6-3. Vrijdagavond speelde Minder houd al een ongekende hoofdrol in Mechelen. Met 75,87 procent haalde hij met zijn 10-jarige Vi- valdi-zoon een nooit gehaald per centage. „Dit was veruit zijn beste Grand Prix tot nu toe. Glock's Dream Boy begint het spelletje te snappen", zei hij na afloop. „In de wereldbekerkwalificatie van Londen won ik ook de Grand Prix, toen had ik niet helemaal het goede gevoel. Er zat zeker meer in. Ik twijfelde of ik hem hier in Me chelen moest rijden. Ik ben erg blij met de progressie die Glock's Dream Boy N.O.P. in ander halve week toont", stelde hij. XXX Een dag later werd het suc ces compleet toen Min derhoud en Glock's Dream Boy ook de kür win nend afsloten. Opnieuw gebeurde dat met een persoonlijke re cordscore. Nooit eerder scoorde de combina tie hoger dan 80 pro cent, werd het - als laatste starter 83,665 pro cent. Bij twee jury leden ging de artistieke score zelfs door de 90 pro cent. Nog geen jaar gele den maakte Dream Boy - in 2014 derde op het WK jonge paarden - zijn Grand Prix-debuut, nota bene in Ik twijfelde of ik Glock's Dream Boy hier in Mechelen moest rijden In Mechelen kwam het ant woord. Minderhoud heeft goud in handen. „Glock's Dream Boy was er veel meer bij in de ring en gaf een goed gevoel. Ik kijk met een goed gevoel terug op beide dagen hier in Me chelen. Na een korte va kantie voor Glock's Dream Boy is het plan om hem tijdens Jumping Amsterdam te starten." Die we reldbeker wordt eind januari afge werkt. In de stand van de wereldbeker staat Minderhoud nu derde, achter het leidende Duitse duo Benjamin Werndl en Do- rothee Schnei- der. maandag 31 december 2018 PM naar Amsterdam Beter kon Hans Peter Minder houd het jaar niet uitluiden bij Jumping Mechelen. Vrijdag avond was de uit Westkapelle afkomstige ruiter met Glock's Dream Boy al de beste in de wereldbeker Grand Prix, zater dag volgde winst in de kür op muziek. 4 Thamar Zweistra werd vijfde in de Prix St. George met Hexagon's Godin. FOTO LEX DE MEESTER Na een afwezigheid van bijna drie maanden pakte Merel van Wallenburg uit Ritthem, met de ruin Zip, de draad zaterdag voortreffe lijk op. Zij stuurde in de FEI-team- test voor Young Riders de Painted Black-afstamme- ling naar de winnende 66,029 procent. Ze stond daarmee bijna drie procent los van Maud Hofland uit Bodegraven, met de Gri- baldi-zoon Urbanes. „Een leuke binnenkomer, maar ik ben toch niet hele maal tevreden", reageerde de 18-jarige Wallenburg. „Nu bijna drie maanden ge leden viel ik met een paard en brak ik mijn bovenbeen. Ik mocht eigenlijk nog niet rijden. Maar kon het niet laten. En het liep aardig. Zip is een sympatiek mee werkend paard. Hij heeft er altijd zin in en straalt dat in de ring ook uit. Hte is fjn dat hij zich zo liet zien. Maar ik weet dat hij nog beter kan." De rugbyers van Oemoemenoe starten volgende maand met een thuiswedstrijd in de Trophy Poule van de ereklasse. Daarin is DSR-C op zaterdag 19 januari de eerste tegenstander. Rudy Boogert Middelburg 19 januari: DSR-C (thuis) 26 januari: The Bassets (Sas- senheim) 9 februari: ARC (Amstelveen) 16 februari: Ascrum (thuis) 23 februari: Waterland (Pur- merend) 23 maart: DSR-C (Delft) 30 maart: The Bassets (thuis) 6 april: ARC (thuis) 13 april: Ascrum (Amsterdam) 4 mei: thuis tegen Waterland (thuis) 18 mei: Plate-finale (Amster dam) Rudy Boogert Mechelen - Hans Peter Minderhoud ■4 Hans Peter Minderhoud eerder dit jaar met zijn suc- cespaard Glock's Dream Boy in Nieuw en St. Joos- land. FOTO LEX DE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59