Locadia op dreef bij Brighton 7 Club van Van Dijk en Wijnaldum wacht donderdag ultieme test tegen ManCity Herstel met zege Liverpool gaat na de imponerende zege op Arsenal (5-1) als favoriet voor de titel in de Premier League het nieuwe jaar in. Daarin wacht donderdag bij Manchester City direct de ultieme test. Ineens trok Jürgen Klopp zaterdag in de catacomben van Anfield zijn gezicht in een pijnlijke grimas. Een vraag via een videoverbinding van BT-presentator Jake Humphrey over de toegenomen titelkansen van Liverpool na de winst op Arsenal (5-1) zat hem niet lekker. „We zijn bezig aan een marathon", verklaarde de Duitse trainer wat later zijn gevoelens in een beeldende omschrijving. „Voor de race begint, is het weer fantas tisch. Je trekt nieuwe gympen aan, draagt een vers T-shirt en de men sen zeggen dat je kunt winnen. Maar je moet nog starten. Iedereen om je heen loopt over van enthou siasme en jij moet rennen. Dat is wat we proberen te doen." Geforceerd De woorden van Klopp kwamen geforceerd over. Liverpool won alle zeven competitieduels in de slo pende feestmaand december, gaat fier aan kop van de Premier League, incasseerde dit seizoen slechts acht tegentreffers en is nog ongeslagen. Het kampioenschap ligt ogen schijnlijk voor het grijpen. Tot nu toe zat alles echter mee. Als The Reds donderdag in het Etihad Stadium verliezen van Manchester [c City kan de wereld er ineens anders uitzien. In een televisiestudio deelde ana lyticus Steve McManaman de voor zichtigheid van Klopp. De voorma lige middenvelder speelde in de ja ren 90 voor Liverpool, komt uit de stad en kent de pechduivel op de schouders van de club als geen an der. „Het gaat in mijn ogen nog steeds tussen Liverpool en City", benadrukte hij. „Er is nog een lange weg te gaan. Wat als Mohamed Salah en Virgil van Dijk gelijktijdig een zware blessure oplopen?" De zorgen over Van Dijk kwa men niet uit de lucht vallen. De Ne derlander begon dit seizoen alle competitieduels in de basis. Waar MANCITY - - de overige spelers op gezette tijden rust kregen, buffelde de verdediger onafgebroken door. „Ik heb geen pauze nodig", gaf de aanvoerder van Oranje aan. „Zolang ik fit ben en me goed voel, ga ik door." De sleutel Van Dijk kan op basis van zijn op treden in de tunnel in de rust tegen Arsenal weieens de sleutel zijn om stress niet de overhand te laten krij gen. Sokratis Papastathopoulos van The Gunners kwam in de rust ver haal halen bij Salah, die in zijn ogen te opzichtig een penalty had ver sierd. Toen de Egyptenaar in de ver drukking dreigde te komen, greep de Brabander ferm in. Van Dijk: „Het leek of we voch ten, maar dat was niet het geval. Ik wilde gewoon met hem praten. Ik beschermde mijn ploeggenoot. Zo hoort iedereen te reageren. We moeten voor elkaar opkomen" In de jacht op de eerste landstitel sinds T990 drukte Van Dijk zich minder voorzichtig uit dan zijn trainer. „We geloven in onszelf, al kan alles zomaar veranderen. We moeten gewoon op dezelfde weg verdergaan. Natuurlijk komen er tegenslagen, maar het gaat erom hoe je daarop reageert. Dat hebben we tot nu toe vrij aardig gedaan. We zijn koploper en zitten nog in de Champions League. Alles is voor ons mogelijk." BUITENLANDS VOETBAL ENGELAND ITALIË BRIGHTON Jürgen Locadia be gint zijn draai bij Brighton Hove Albion te vinden. De oud- spits van PSV bezorgde zijn team zaterdag met een doelpunt in de 59ste minuut de winst op Everton in de Premier League: r-o. Drie dagen eerder scoorde Locadia tegen Arsenal ook al, de 1-1 en dat was toen de eindstand. Dat was dit seizoen pas zijn eerste doelpunt voor Brighton, waar de 25-jarige aanvaller nu bijna een jaar voetbalt. Brighton, waar middenvelder Davy Pröpper (27) ook de gehele wedstrijd meedeed, nam dankzij de zege afstand van de onderste plaatsen en staat inmiddels in de middenmoot. Everton heeft nu nog maar twee punten meer. „Locadia had een beetje geluk. Maar hij stond wel op de juiste plaats", aldus Chris Hughton, trai ner van Brighton. „Hij is gewend om veel te scoren. Hier heeft hij er een tijdje op moeten wachten. Ik ben blij voor hem, hij heeft er hard voor gewerkt." Fulham won onderin de Premier League het belangrijke thuisduel tegen het Huddersfield Town van Terence Kongolo (24). De Serviër Aleksandar Mitrovic maakte in blessuretijd het enige doelpunt: 1-0. Fulham heeft nu vier punten meer dan Hudders field, dat laatste staat. maandag 31 december 2018 GO Titel ligt voor het grijpen voor imposant Liverpool Geert Langendorff Liverpool Roberto Firmino, goed voor een hattrick, legt aan voor de 2-1, de verdedigers van Arsenal in vertwijfeling achterlatend, foto reuters SOUTHAMPTON Manches ter City heeft zich met een zege bij Southampton (1-3) gerevancheerd voor de twee verloren competitieduels van afgelopen weken. De titelver dediger verkleinde de achter stand op koploper Liverpool daardoor tot zeven punten. De ploeg van Pep Guardiola moet donderdag thuis winnen van Liverpool om in de titel race te blijven. Manchester United - Bournemouth 4-1 Southampton - Manchester City 1-3 Burnley - West Ham United 2-0 Crystal Palace - Chelsea 0-1 Liverpool - Arsenal 5-1 Tottenham Hotspur - Wolverhampton 1-3 Leicester City - Cardiff City 0-1 Watford - Newcastle United 1-1 Brighton Hove Albion - Everton 1-0 Fulham - Huddersfield Town 1-0 Juventus - Sampdoria 2-1 Genoa - Fiorentina 0-0 Lazio - Torino 1-1 Parma - AS Roma 0-2 Udinese - Cagliari 2-0 Chievo Verona - Frosinone 1-0 Empoli - Internazionale 0-1 Sassuolo - Atalanta 2-6 Napoii - Bologna 3-2 AC Milan - SPAL 2-1 Liverpool 20-54 West Ham 20-27 Juventus 19-53 Sassuolo 19-25 ManCity 20-47 Bournemouth 20-26 Napoii 19-44 Parma 19-25 Tottenham 20-45 Brighton 20-25 Inter 19-39 Cagliari 19-20 Chelsea 20-43 Crystal Pal. 2019 Lazio 19-32 Genoa 19-20 Arsenal 20-38 Newcastle 20-18 AC Milan 19-31 Udinese 19-18 ManUnited 20-35 Cardiff City 20-18 AS Roma 19-30 SPAL 19-17 Wolverham. 20-29 Southampton 20-15 Sampdoria 19-29 Empoli 19-16 Leicester 20-28 Burnley 20-15 Atalanta 19-28 Bologna 19-13 Watford 20-28 Fulham 20-14 Torino 19-27 Frosinone 19-10 Everton 20-27 Huddersfield 20-10 Fiorentina 19-26 Chievo -3 19-8 Jürgen Locadia viert zijn winnende goal. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55