Waarom kijken zij uit naar het nieuwe jaar? WlLLENt WILLEMSE CY VAN DEVEN Ireen Wüst blijft maar winnen Ook nationale titel op de 1000 meter Vandaag bij deze krant Vuurwerk Rotterdam gaat door Walcheren SPORT 1,2&3 IN FOTO'S Het jaar 2018 in foto's gevangen Het betreft vijf twintigers met een niet-Westerse achtergrond. Onder de verdachten zijn twee Syrische vluchtelingen. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb spreekt over een 'concrete terreur dreiging'. Vier verdachten werden zaterdag in de vroege ochtend in Rotterdam Ongelooflijk dathetook nu weer rond oud en nieuw is gearresteerd, een 26-jarige Rotter dammer van Syrische komaf later in het Duitse Mainz. Bij huiszoe kingen nam de politie telefoons en laptops mee. Wapens zouden er niet zijn gevonden. Vuurwerkshow Het onderzoek draait op volle toe ren. De politie wil de verdachten nog zeker tot na oud en nieuw vast houden. Rechercheurs zijn naar Duitsland om de daar gearresteerde verdachte te verhoren. De grote vuurwerkshow op de Erasmusbrug in Rotterdam, die live wordt uitgezonden op de televisie, gaat tijdens de jaarwisseling ge woon door. Dat meldde Aboutaleb gisteren. „Ik zal er zelf ook bij zijn, mocht dat mensen geruststellen", aldus de burgemeester. „Als ik ook maar één signaal had dat het niet goed zou gaan, dan zou ik het niet door laten gaan. Daar is nu geen sprake van." Extra maatregelen zijn volgens hem vooralsnog niet nodig. Bronnen rond het onderzoek zeggen dat aan deze vijf aanhou dingen geen langdurig onder zoek is voorafgegaan, zoals bij de arrestatie van een grote groep terreurver dachten in Arnhem, Rot terdam en Vlaardingen in september. Men zou in deze tijd van het jaar extra alert zijn en elk signaal seri eus nemen. „Als je hoort dat er een onderzoek loopt naar terreurverdachte, schrik je elke keer weer. Ongelooflijk ook, dat het weer rond oud en nieuw is", zegt Aboutaleb. Hij verwijst daarbij naar de arres taties verleden jaar op kerstavond en een eerdere aanslagdreiging bij het vuurwerk in Rotterdam. „Het toont ook dat onze antenne goed afgesteld is. De opsporings diensten zijn erg scherp en alert op mogelijke terreurdreiging", aldus Aboutaleb. P3 10°C Nieuwsmedia 50PLUS-Statenlid rekent op drie zetels bij de komende Statenverkiezingen wil dolgraag wereldkampioen motorcross worden brengt zijn debuutalbum uit do blik van on» columniste Nvnko Hoi~~. Politie pakt planners terreuractie snel op De politie heeft zaterdag vier mannen in Rotterdam en een vijfde in Mainz opgepakt op ver denking van het voorbereiden van een terroristische misdrijf. Adrianne de Koning Rotterdam —Ahmed Aboutaleb, burgemeester maandag 31 december 2018 Grijze oudejaarsdag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1