f Eigen eiland voor witte orang-oetan Houd je telefoon lekker warm Twee babymatrassen afgeraden 'Rode wijn oorzaak van migraine' Couperose Haren op je bovenlip Littekens Bikinilijn Prostaat Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Sv) Haren op je benen Wil je niet weten Tü ZATERDAG Uitgezette spatadertjes die zich meestal in het gezicht be vinden, noemen we couperose. De kleurstof hemoglobine in het bloed absorbeert het laserlicht, waardoor een reactiewarmte ontstaat. Hierdoor lossen de eiwitten in het bloed en de vaatwand op, waardoor het bloed stolt en de vaatjes verdwijnen. Na zo'n drie tot vijf behandelingen is de couperose veel minder zichtbaar. Voorkom na de therapie wel een week dat je gezicht flink doorbloed raakt, want dat maakt de behandeling minder geslaagd. Even niet sporten of naar de sauna dus. Laserontharing is gebaseerd op het principe dat haarpigment het laserlicht opneemt en omzet in warmte. De haarwortels worden vernietigd, waar door er nooit meer een haar uit groeit. Bij donkere haren krijg je het beste resultaat, omdat die het meeste pigment bevatten. Aangezien de groei- cyclus van een gezichtshaar zo'n anderhalve maand beslaat, vinden de behandelingen elke zes weken plaats: in totaal zo'n acht tot twaalf keer. De laser maakt de verkleving van een litteken stuk, waardoor die minder zichtbaar wordt. Dit werkt als littekens bol en dik zijn, maar ook als ze dieper in de huid liggen. De huid wordt nooit meer helemaal zoals vroeger, maar wel fraaier. behandelin gen zijn nodig bij het laseren van de vagina Het aantal behandelingen dat nodig is om een tatoeage weg te laseren, hangt onder meer af van de kleuren die zijn gebruikt. „Blauwgroene tinten zijn het moeilijkst te verwijderen, zwart het eenvoudigst", zegt Ivanka Overbeek, laserbehandelaar bij MediDerm. „Maar uiteindelijk krijg je vrijwel elke tatoeage weg. Alleen als er ijzerhou dende inkt is gebruikt, blijft een lichte teke ning zichtbaar." van de laserbehande lingen tegen schim melnagel slaagt 80 procent van de haargroei verdwijnt met de laser. 20 pro cent blijft bestaan, maar wordt dun vlassig haar. Door hormoonschom melingen, zoals tijdens een zwangerschap of bij medicijngebruik krijgt een cel de kans om nieuwe haren aan te maken, waardoor weer een la serbehande ling nodig is. weken mag je geen lange autoritten maken na het laseren van de prostaat van de haargroei op de bikinilijn verdwijnt met de laser. De rest wordt dun en vlassig Een laser kan uitkomst bieden bij piasklachten door een vergrote pros taat, zoals vaak naar het toilet moeten. „Bij een relatief kleine pros taatvergroting wordt het weefsel van binnen uit verdampt met de Green Light Laser. Bij een grotere pellen we de prostaat uit met de HoLEP laser, dat wil zeggen dat de binnen kant van de prostaat wordt leeggemaakt", vertelt Erik Arendsen, uroloog bij Andros Man- nenkliniek. Beide be handelingen gebeuren via de piasbuis en onder narcose. „Verge leken met een traditio nele prostaatoperatie treden bij deze behan deling veel minder bloedingen op. Omdat een inwendige wond ontstaat, mag je zes weken niet zwaar tillen en geen lange autorit ten maken." Alba, de voor zover bekend enige witte orang- oetan ter wereld, werd vorig jaar zwaar verwaarloosd gevonden in een dorp op Borneo. Het 5-jarige dier sleet haar dagen in een hou ten kooi. Zo'n anderhalf jaar later gaat het veel beter met Alba en krijgt ze haar vrijheid terug. Op een eilandje in nationaal park Bukit Baka Bukit Raya mag de primaat haar dagen slijten. Als het koud is, kan je telefoon zomaar uitvallen. Arnoud Wokke, redacteur bij technologiewebsite Tweakers, adviseert om een hoesje om je telefoon te doen. Zo houdt je mobiel de warmte beter vast. Ook kan het helpen je tele foon zo dicht mogelijk tegen je lichaam te houden, bijvoorbeeld in de binnenzak van je winterjas. De Consumentenbond heeft twee babyma trassen het predicaat 'afrader' gegeven. De Candide Sleep Safe heeft opstaande randen van zacht schuim. Dat is tegen het dringende advies van de Jeugdgezondheidszorg voor Veilig Slapen. Het matras Angelcare van Mykko krijgt een laag cijfer omdat het veilig is voor 'buikslapertjes', terwijl het belangrijkste advies juist is om baby's altijd op de rug te laten slapen. Vergeleken met gezichtshaar en haartjes rond je bikinilijn groeien beenharen lang zaam: een groeicy- clus duurt een week of twaalf. Daarom zit er ook meer tijd tussen de behandelingen. Voor alle laseront- haringen geldt: vermijd de zon on geveer een maand voor en na de be handeling. Een verkleurde huid neemt te veel laserenergie op, waardoor verbran dingen ontstaan. Ruim een derde van de migraine- patiënten wijst alcohol aan als uitlokker van een hoofdpijnaanval. Vooral rode wijn wordt bestempeld als boos doener. Dat conclu deert het Leids Universitair Me disch Centrum na onderzoek onder bijna 2200 patiën ten. Het is het eer ste grote onder zoek naar de erva ringen van migrai- nepatiënten met al coholische dranken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 82