Lichtbundel verhelpt lichamelijke imperfecties 'Zwarte tatoeages zijn het meest eenvoudig om weg te laseren' Karin's Last van slecht zicht, overbeharing of urineverlies? Laseren kan verschillende aandoeningen verhelpen, dankzij een lichtbundel die heel precies schijnt in bloed, cellen, op pigment en haar. Een rondje door het lichaam. 2 Ogen Schimmelnagel Vagina Pigmentvlekken Spataders Q Kleinschalige accommodaties www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Altijd inclusief: vlucht WSfoerblijf v huurauto O weg van de massa ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 GO De laser kan alles oplossen CARIN RÖST Een schimmelnagel ont staat door een infectie van de nagelplaat. Door de energie van het laserlicht ontstaat warmte, waardoor micro-organismen sterven. „Het slagingspercentage van de behandeling is zo'n 75 procent", zegt Ivanka Overbeek van MediDerm, een praktijk voor huidthe rapie. „Als de schimmelna gel terugkeert, komt dat vaak door slechte nazorg. Na de behandeling moet je bijvoorbeeld dagelijks anti schimmelmiddel smeren, totdat de nagel gezond is." - IVANKA OVERBEEK Een laserbehande ling kan de schede verstevigen en ver jongen. „De laser geeft het vagina weefsel het sein om meer collageen aan te maken, waardoor de vagina strakker wordt", zegt Joke Haartsen, cosme tisch gynaecoloog in onder meer Medisch Centrum Waalre. Dat kan een oplossing zijn voor vrouwen bij wie het weefsel los ser is geworden, bij voorbeeld na een be valling. Ook urinever lies kan behandeld worden, door de huid tussen de vagina en de piasbuis te lase ren. Een derde toe passing is het aan pakken van vaginale droogheid. „Na de overgang worden de cellen van de slijm- vlieslaag en de laag daaronder slapend. De hittepulsen acti veren deze cellen, zodat ze weer net zo werken als voor de overgang." Gemid deld zijn drie behan delingen nodig. Bij sommige vrouwen heeft de laser geen effect. Dit merk je al na de tweede behan deling. Een ooglaser kan het zicht verbeteren, zodat een bril of contactlenzen niet meer nodig zijn. Het apparaat verdampt een dun laagje van het hoorn vlies. Het licht valt dan weer op de juiste manier op het net vlies, waardoor je weer scherp ziet. Ooglasers kunnen ook oogziekten afremmen. „Bij glaucoom bijvoorbeeld, een oogaandoening waarbij de vochtafvoer verstopt is, kan een laser deze afvoerkanaal- tjes heel precies openen, zodat het vocht weer wegloopt", zegt Michiel Luger, oogarts bij Berg man Clinics. Je kunt je ogen niet laten laseren als je bijvoor beeld een zwak hoornvlies hebt of als je oogsterkte on stabiel is. De handeling levert een klein infectiegevaar op, maar als je elke dag lenzen in doet, is de infectiekans op de lange termijn groter. De meeste pigmentvlekken verdwijnen met de laser volle dig. Na de behandeling wordt het pigment vaak eerst donker der. Dit kan een korstje worden, dat vanzelf loslaat. Wel moet je de vlekken onderhouden, zegt Nadine van Gijn, huidtherapeut van Bey by Bergman Clinics. Zo verdwijnen ouderdomsvlekken weliswaar met de laser, maar komen ze door de zon vaak op dezelfde plek terug. „Ik adviseer daarom altijd om de be handeling jaar lijks een keer te herhalen." Ze zijn niet alleen ontsierend. Grote spataders geven ook vaak klachten als een zwaar gevoel en in een later stadium soms trombose of een open been. „De ader wordt met een naald aangeprikt, waarna de laser naar binnen schuift", zegt Angelique van Schaik, chirurg bij Bergman Clinics. „Deze schroeit de lekkende hoofdader onder plaatselijke verdoving van binnenuit dicht. Na de behandeling kun je meteen lopen. De dag daarna kun je weer aan het werk." ö(ios - Salakos Villas s Italië - Sardinië - Porto Rotondo Rotondo Residence Griekenland - Kos - Lambi White Pearls Luxury Suites n? ANVR C^LI W SCR Prijzen excl. Calamiteitenfonds €2,50 adm-kosten €25,- per boeking Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81