Tom Dumoulin Kiki Bertens Jos Brech Robert Mueller Ook in de Giro loert overal gevaar 19 Een grand slam winnen? Het kan! Een gezicht, nu nog een verhaal Gaat zwijgzame aanklager praten? Giro of Tour. Tour of Giro. De keuze van Tom Dumoulin en welke grote ronde hij zou gaan rijden was als bloemblaadjes trekken wanneer je verliefd bent. Ze houdt van me. Ze houdt niet van me. Geldingsdrang, sponsorbelan- gen en ploegorders hadden Dumoulin al bijna naar Frank rijk gedreven. Hij kon ook moei lijk anders na zijn tweede plek achter Geraint Thomas van afge lopen zomer. In 2017 won hij als eerste Nederlander al de Giro, om een jaar later tweede te wor den achter Chris Froome. Heel de wereld weet inmid dels: in Dumoulin schuilt een Tour-winnaar. Maar toen twee maanden geleden de parkoersen van Tour en Giro waren bekend gemaakt, was de keuze niet meer zo makkelijk. Tegenover die ene tijdrit in de Tour (27 kilometer) staan er drie in de Giro (58 kilo meter in totaal). Weer bloem blaadjes trekken. Ze houdt van me. Ze houdt niet van me. Diep in zijn hart wist Dumou lin al lang van wie hij het meest houdt en wie van hem. Dumou lin en de Giro begon met ver liefdheid, maar is inmiddels een goed huwelijk. De Italianen koesteren hem als 'II Bello' en Dumoulin gedijt goed in de ge moedelijkheid van de Giro. Veel beter dan in het megalomane monster dat de Tour is. Dus koos Dumoulin voor de Giro als het grote doel, de Tour is van later zorg. Maar in het wielrennen is weinig ruimte voor liefde. Zoals wielrennen ook geen rekensom is. Het winnen van de Giro óf de Tour is geen wiskunde. Er zijn zo veel meer variabelen dan par koers, tijdritkilometers, concur renten en goede benen. Lekke banden, valpartijen, ziekte en wat al niet meer. Achter elke bocht loert gevaar. Kiezen voor de Giro is veel makkelijker dan hem winnen. —Daan Hakkenberg De één na de ander riep het in de af gelopen maanden: Kiki Bertens kan in 2019 een van de vier grand slams winnen. Nee, ze gaat een grand slam winnen. Tja, iets roepen is net wat gemakkelijker dan het doen, natuur lijk. Je moet twee weken in vorm zijn, zeven partijen winnen, onder toenemende druk. Alles moet klop pen, en dan nog geeft dat geen garan ties. Maar Bertens weet dat ze na haar topjaar 2018 moeilijk kan zeggen dat het onmogelijk is. „Ik stond in de halve finale van Roland Garros, dan is dit maar twee stappen verder. Als je Cincinnati wint, waar iedereen mee doet, kun je ook een grand slam win nen. Misschien is het een reëel vol gend doel voor mij." Om meteen daarna terug te krab belen. „Stel ik haal de finale, maar verlies. Dan zou dat in mijn ogen voelen als slecht en als falen, als het mijn uitgesproken doel is een grand slam te winnen. Ik moet niet denken in titels, maar aan het proces. Druk voelt voor mij slecht en benauwend. Daarom ben ik voorzichtig met dat soort uitspraken. En lees ik bijvoor beeld geen kranten meer." Daarom kunnen we hier veilig schrijven: Kiki Bertens kan in 2019 een grand slam winnen. Rik Spekenbrink GO ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 Hoogtepunt zonder fiets: in oktober trouwde Tom met Thanee van Hulst. Twintig jaar lang kon geen naam verbonden worden aan dna dat werd gevonden op de kleding en het lichaam van Nicky Verstappen, de 11-jarige jongen die in de zomer van 1998 dood werd gevonden. Tot deze zomer. Ineens was daar Jos Brech. Niet alleen zijn naam, ook een ge zicht, naar buiten gebracht door de politie die hem wilde opsporen. Min der dan een week later was er in Spanje dé arrestatie van 2018. Het 'monster' lijkt gevangen. Maar volgend jaar moet blijken of Brech daadwerkelijk Nicky misbruikte en doodde. Wellicht doorbreekt de stille einzelganger dan eindelijk zijn zwij gen, door te verklaren hoe zijn dna belandde in Nicky's onderbroek. De familie Verstappen snakt naar de waarheid. Zal Jos Brech die geven? —Carla van der Wal Bertens in jurk bij een gala, voorafgaand aan een toernooi in Singapore. Hij is er bijna, de man die het presi dentschap van Donald Trump een klap kan toebren gen. Speciaal aan klager Robert Mueller (74) is in de eindfase van zijn beladen on derzoek naar ban den tussen Trumps campag neteam en het Kremlin. Stak aartsvijand Rus land Trump een hand toe om presi dent te worden? Heeft Trump ge probeerd het on derzoek naar zo'n samenzwering te dwarsbomen? Veel is nog onduidelijk: zelfs wanneer een eindrapport komt. Trump kan er bo vendien nog voor zorgen dat het rap port grotendeels achter gesloten deuren blijft. Muel ler heeft sinds zijn aanstelling in mei 2017 publiekelijk geen woord ge sproken, maar in 2019 gaan we er achter komen hoe zijn stem klinkt, als hij de conclusies van zijn speurwerk toelicht of verde digt tegen aanval len uit kamp- Trump. —Karlijn van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 74