De negentien van tweeduizendnegentien Acteur staat voor z'n grote doorbraak Hij staat misschien minder in de spotlights dan Michiel Huisman, maar acteur Marwan Kenzari groeit in de internationale filmwereld. Dit jaar als schurk Jafar in Disney's Aladdin. Kenzari werkte al met tal van grote namen 18 Hij stond al op de set met Tom Cruise, Russell Crowe, Will Smith, Johnny Depp, Penélope Cruz, Judi Dench en Michelle Pfeiffer. Welis waar was zijn aandeel in films als The Mummy en Murder on the Oriënt Express bescheiden, toch werkt Hagenaar Marwan Kenzari (35) bijna aan de lopende band samen met de grote namen uit de internationale filmwereld. Zijn doorbraak bij het grote publiek kan vol gend jaar de Disney-productie Aladdin worden, een remake van de gelijknamige animatiefilm uit 1992, maar dan met acteurs, onder wie Will Smith. Kenzari zal te zien zijn als de ambiti euze tovenaar Jafar, die de liefde tussen Alad din en prinses Jasmine probeert te verstoren. Een schurkenrol dus. En juist zulke vertolkin gen bieden acteurs vaak een dankbare kans zich helemaal uit te leven. En Kenzari, die in 2014 een Gouden Kalf won voor zijn vertolking van een kickbokser in de Nederlandse film Wolf, heeft inmiddels bewe zen dat hij een acteur is die niet bang is voor in tense personages. „Hij kan heel goed acteren en heeft ook charisma", zegt regisseur Martin Koolhoven, die vooral onder de indruk is van Kenzari's aandeel in Wolf. „De ma nier waarop hij zich inleefde in deze rol is bijna on-Nederlands." Regisseur Ariel Vromen, die met hem werkte bij de Netflix-film The Angel, is eveneens onder de indruk. „Hij kan verschillende dingen tegelijk doen. Onthecht zijn, maar ook gefocust. Hard, maar ook zacht." Als acteur is Kenzari, ook bekend van tv-se- ries als Penoza en Flikken Maastricht, natuurlijk afhankelijk van de rollen die hem worden aan geboden. Vervolgens is het afwachten hoe de producties het commercieel doen. De films The Mummy (met Tom Cruise) en de remake van de klassieker Ben Hur flopten grandioos. Zijn best bezochte internationale film is Murder on the Oriënt Express, waarin Kenzari de treincon ducteur speelt. Maar die vertolking werd on dergesneeuwd door de enorme cast. Met Aladdin maakt Kenzari vermoedelijk de grootste stap voorwaarts in zijn carrière. Voor de Nederlandse filmwereld is hij trouwens niet verloren. Hij zal in 2019 ook te zien zijn in het regiedebuut van Halina Reijn, Instinct. Daarin speelt hij een serieverkrachter in een tbs-kli niek die een verhouding krijgt met zijn psychologe, vertolkt door Carice van Houten. —AbZagt ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 GO Als Aladdins Jafar heeft acteur Kenzari zijn grootste rol tot nu toe te pakken. Marwan Kenzari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73