De negentien van tweeduizendnegentien Prinses Elsa Texaan als uitdager van Trump Het jaar van Disney's sterren Is hij de man, of niet meer dan een mythe? Beto O'Rourke, tot voor kort onbekend Congreslid uit Texas, kan de uitdager van Donald Trump worden. Disney wil in 2019 scoren met oude bekenden 16 Dat slungelige; zijn charismatische en wel overwogen manier van spreken: Democraat Beto O'Rourke (46) doet aan Barack Obama denken, vinden zijn fans. Tel daarbij op een onverwacht succesvolle campagne in Texas, traditioneel Republikeins grondgebied, en het resultaat is 'Beto-mania'. Hij hield zelf de boot lang af, maar erkent nu dat hij over weegt zich komend jaar kandidaat te stellen voor het presidentschap in 2020, als Trump voor herverkiezing op moet. Niemand kende hem eigenlijk, tot voor kort. Toen O'Rourke in maart 2017 aankon digde dat hij een poging wilde doen de Texaanse Republikein Ted Cruz uit de Senaat te wippen, floepte partijgenoot en voormalig burgemeester van Houston Annise Parker eruit: „Wie?" O'Rourke dus, vader van drie uit El Paso, een afgelegen grensstad die lepel tje-lepeltje ligt met het Mexicaanse Ciudad Juarez, 1000 kilometer van Texas' hoofdstad Austin. Met twee behulpzame vrienden en een huurauto begon hij aan zijn senaatscam pagne. Hij eindigde de race met 25.000 vrij willigers en 80 miljoen dollar aan donaties. Beto O'Rourke is de man die de Democrati sche partij in diep Republikeinsrood Texas nieuw leven inblies. Op een totaal van ruim 8 miljoen kwam hij maar 222.922 stemmen tekort om de Senaatszetel te veroveren. Als hij het in Texas kan - althans, bijna - moet hij ook het land los kunnen maken uit de greep van de Republikeinse partij, denken zijn be wonderaars, onder wie Barack Obama. O'Rourke is een 'indrukwekkende jonge man', vindt de ex-president, die gelijkenissen zegt te zien met zijn jongere zelf. „Het voelde alsof hij zijn uitspraken en standpunten ba seerde op wat hij geloofde", zei Obama over O'Rourke. „Je zou denken dat het altijd zo werkt. Helaas, dat is niet zo." De Texaan is een Democraat van het cen- Dumbo, Toy Story 4, The Lion King én, jawel, het langverwachte Frozen 2. Ouders en hun (kleinkinde ren kunnen zich opmaken voor een stroom aan nieuwe Disney-films. Het is duidelijk: Disney speelt in 2019 op safe met vervolgen op, en remakes van eerdere hits. En even zo zonneklaar: het publiek zal er massaal op afkomen. Zo wacht een hernieuwde ken nismaking met prinses Elsa als het langverwachte vervolg Frozen 2 in de bioscoop belandt. Verwacht weer heel veel gevoelige meezin gers. Want volgens actrice Kristen Bell is het raadzaam om bij Frozen 2 de zakdoekjes bij de hand te hou den. „Er zitten veel intieme mo- oud tot de verbeelding. Geen won der dat er ook een succesvolle mu sicalversie van is gemaakt. Het is overigens een van de twee animatiefilms die Disney in 2019 uitbrengt. De andere titel is het vierde vervolg van Toy Story, ook een van de animatiefilms met een zeer lucratieve optie om speelgoed te verkopen. Disney investeert ook steeds meer in acteursversies van hun tekenfilmklassiekers. Zo zal in maart een nieuwe versie van Dumbo, over het schattige circus olifantje, in omloop worden ge bracht. Regisseur Tim Burton (on der meer bekend van Edward Scis- sorhands) heeft zich over het hart verwarmende verhaal ontfermd. Zijn fantasie en de expertise van de Disney Studio staan garant voor een op zijn minst bijzondere bioscoopervaring. Ook de eerder als animatiefilm gemaakte Aladdin zal in 2019 op nieuw verschijnen, met acteurs in de hoofdrollen. En The Lion King krijgt een wedergeboorte. De leeu wenkolonie, in 1994 nog getekend, is straks te zien aan de hand van de nieuwste computertechnieken. —Ab Zagt menten in het verhaal die uit het leven gegrepen zijn. Ook uit mijn leven", zei onlangs de vertolkster van Anna, het zusje van Elsa, de prinses met de magische krachten. Over de inhoud van Frozen 2 wordt al druk gespeculeerd op in ternet. Er zou zelfs sprake zijn van een lesbische scène waarmee Dis ney zeker de tongen in beweging zal brengen. Elsa zou een vrien dinnetje krijgen, met wie zij een innige relatie opbouwt. Of het waar is? De directbetrokkenen houden de lippen stijf op elkaar. De verwachtingen voor Frozen 2 zijn hoe dan ook hooggespannen. Met de eerste animatiefilm uit 2013 verdiende Disney alleen al met de bioscooprelease 1,3 miljard dollar. Nog meer geld werd bin nengesleept met de merchandi sing, de verkoop van poppen, kle ding, soundtracks, mokken, T- shirts en pyjama's. Daar werd een veelvoud van de bioscoop opbrengst mee gescoord. Frozen 2 zal deze getallen zeker benaderen. Het sprookje over twee prin sessen in winterse landschappen die in gevoelvolle meezin gers uitbarsten, spreekt jong en ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 GO 3 Beto O'Rourke Prinses Elsa is één van de blikvan gers in Frozen 2, die Disney ko mend jaar op het doek brengt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71