Jongen (12) breekt in Blijdorp polsen bij val in vleermuisgrot OZCAN AKYOL plaza 6 Auping Plaza Poortvliet Column In het kader van een nieuw tele visieproject mocht ik meelopen met twee doorgewinterde agenten in de Amsterdamse Bijl mer. De insteek was even simpel als beladen: hoe gaat de politie om met alle valse informatie op soci ale media die schadelijk kan zijn voor het imago van de beroeps groep? Het werd een enerverende snuffelstage. „Gaan we vandaag ook etnisch profileren?" vroeg ik op de achterbank om het ijs te bre ken. De vrouwelijke agent draaide zich om zei streng: „Je valt in deze wijk vooral op als je niet donker bent." Daar was geen speld tussen te krijgen. Er kwam een melding binnen: vijf straatrovers hadden een gouden ketting van iemands nek getrokken - van de daders ontbrak elk spoor. We sjeesden over stoepjes en fietspaden. Ik hield ervan: even waande ik me Sonny Crockett uit Miami Vice, een van mijn televisie helden - maar dan wel gespeeld door Don Johnson. Het duurde niet lang voor we de bandieten in de kraag hadden gevat. Een van de jongens moest in onze auto mee naar het cellencomplex, waar hij geboeid werd binnengebracht. Plotseling stond ik in een ruimte waar gewone burgers niet moch ten komen. Ik was mijn begelei ders kwijtgeraakt. Een agent tikte op mijn schouder en vroeg: „Col lega, zijn deze handboeien van jou?" Ik nam ze maar in ontvangst, dat gaf extra cachet aan deze hele ervaring. Een andere politieman voerde op de compu ter de aanhouding in, draaide zich om en vroeg: „Collega, wat is je stam- nummer?" Ik ver telde dat an- dere vak- broeders 1 de boef 1 hadden ingere- kend, hij moest bij hen zijn voor de admini stratie. Omdat ik de enige 'agent in bur ger' was, merkte ik dat ze me met ontzag behandelden. Tot de hulpofficier riep: „Jij bent toch die jongen van de krant? Wat doe jij hier, ouwe?" Dat vroeg ik me ook af. Maar leuk was het wel. „Ooo", klonk het verderop. „Ik wist wel dat ik die gast ergens van kende." Ik wilde meedoen aan de evalu atie, maar dat kon niet vanwege privacy-overwegingen. Ik moest naar buiten. Daar werd ik aange sproken door een zichtbaar ge troebleerde jongeman. Hij zei: „Ik wil een klacht indienen. Ze heb ben me etnisch geprovoceerd." hoepelt nu op, of ik reken jou ook in." Hij maakte zich snel uit de voeten. Het was jammer dat ik na dat moment als gewone burger door het leven moest. Even waande ik me Sonny Crockett uit Miami Vice De jonge Blijdorp-bezoeker was in de donkere grot over een balus trade geklommen om zijn oma Joyce te laten schrikken, maar dat ging al direct mis. „Hij dacht dat achter dat muurtje gewoon direct weer een vloer zou liggen, maar dat was dus niet zo", vertelt zijn oma vanuit het Erasmus MC. De vloer lag pas circa 6 meter lager, op de begane grond van de grot. Het slachtoffer, woonachtig op Goeree-Overflakkee, was samen met zijn jongere zus en oma op bezoek in de dierentuin. Na het ongeluk zijn zijn ouders als de wiedeweerga naar Rotterdam ge komen. De gebroken polsen zijn vol gens de oma het resultaat van de pogingen van de jongen om zijn val te breken. „Er zijn röntgenfo to's gemaakt en een aantal scans van zijn lichaam. De ingedeukte ruggenwervels kunnen met rust genezen, maar het kan ook zijn dat de artsen toch in actie moeten komen." Gedurende het hele incident is de jongen bij kennis gebleven. „Maar van de val zelf kan hij zich niets meer herinneren", aldus zijn oma Joyce. Het hoogte- en dieptereddingsteam van de brandweer was uit voorzorg ge alarmeerd om hulp te bieden. B 12-jarige wil in diergaarde zijn oma laten schrikken De oma verwacht dat het gezin 'een goed gesprek gaat hebben metBlijdorp'. „Als er een verzak king in het trottoir zit, of een trap glad is, staat er meteen een hek om of een bordje bij. En hier niks. Dat vind ik best raar." Een woordvoerder van de zoo laat weten dat na het ongeluk een extra plank boven de balustrade in de grot is getimmerd. Dit om verdere klimpartijen te voorko men. De vleermuisgrot is mo menteel alleen een entree naar een vliegkooi voor vogels. Woonboulevard Poortvliet, Paasdijkweg 33 Landal auping zaterdag 29 december 2018 @OzcanAkyol Snuffelstaae „Luister", antwoordde ik. „Je Een 12-jarige jongen die gister middag in de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp zo'n 6 meter naar beneden stortte, heeft zijn beide polsen gebro ken. Ook heeft hij twee inge deukte ruggenwervels. Het in cident gebeurde in de vleer muisgrot van de dierentuin. Angelique Mulders Rotterdam .vakanti cadeau *Bij aankoop van een compleet bed ter waarde van minimaal 5.000,- ontvang je tijdens de Wintersale een weekend- of midweekverblijf in een luxe of extra luxe accommodatie bij Landal GreenParks cadeau. Kijk voor de actievoorwaarden op auping.com/landal-winteractie Kijk op auping.nl/plaza voor de openingstijden of maak een afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6