Zogezien Onnodige imagoschade voor Hoek én De Nooijer r Direct kopje onder Als promovendus in de derde divisie op de derde plaats staan, maar toch je trainer ontslaan: dat lijkt toch echt alleen bij HSV Hoek te kunnen. Een slechte beslissing, die zowel de voetbalclub als trainer Dennis de Nooijer onnodige imagoschade oplevert. Misschien trekken sommige mensen dan wel de conclusie dat het toch allemaal niet zo slecht was 11 zit namelijk ook niet stil." Bliek is voortdurend bezig met innovatie. Is het niet van het bakproces, dan wel van het bewaren van de bol len. „Enkele jaren terug zijn we op het idee gekomen van speciale pa pieren ovenzakken. Een paar mi nuten in een warme oven en de bollen smaken weer vers." Ook luistert hij naar wat de markt vraagt. Met als resultaat de gluten vrije oliebol. „Steeds meer mensen volgen een glutenvrij dieet. Dan mag een glutenvrije oliebol niet ontbreken. En het mooie is: je moet een kenner zijn om het ver schil te proeven. Hooguit de kleur is iets afwijkend." De rechtstreekse verkoop aan consumenten vormt slechts een klein deel van de afzet. Het meren deel van de bollen gaat naar super markten. Een deel vers, een deel voorverpakt. Zo'n 85 procent van de bollen die de bakkerij in Mid delburg verlaat is gevuld, 15 pro cent van de consumenten eet de oliebol het liefst zonder krenten of rozijnen. Landelijk is de verhou ding 70 procent met, 30 procent zonder. „We leveren in heel de provincie en ver daarbuiten", zegt Bliek. Tot Rotterdam toe. Aan onze vestigin gen buiten Middelburg leveren we ook deeg, zodat het personeel daar de bollen ter plaatse vers kan bak ken. Dat is toch wat mensen het liefst zien en kopen. Een vers ge bakken bol." Tip selectie naar een sportschool te gaan, dat schoot bij invloedrijke mensen in het verkeerde keelgat. Na het duel in Harderwijk met WOG (15 december, 0-1-winst) besloot De Nooijer niet meer te trainen en die beslissing leidde tot een machtsstrijd. Van der Staal eiste, na overleg met de technische commissie, dat er nog getraind zou worden. De Nooijer weigerde - ook omdat veel spelers al op vakantie waren of om andere redenen verhinderd waren - en werd vervolgens ontslagen. Die ene zinloze training niet meer afwerken, maar de spelers na vijf intensieve maanden even wat extra rust gunnen, dat was de druppel die de emmer deed overlopen. De stok waar al een tijdje naar werd gezocht, was eindelijk gevonden. Mede dankzij een groepje klagende spelers dat al een tijdje aan de stoel poten van de trainer aan het zagen was. Gevolgen Natuurlijk kun je altijd kritiek heb ben op een trainer. Wie naar iets zoekt, kan altijd iets vinden. Maar bij Hoek hadden ze iets beter over de gevolgen van dit ontslag na moeten denken. Het imago van de club heeft weer een flinke deuk op gelopen, net als dat van Dennis de Nooijer. En Giovanni Siereveld, boegbeeld van Hoek, is ook ver trokken. Daar leek niemand reke ning mee te hebben gehouden. De onafhankelijke geest De Nooijer matchte misschien niet met de clubcultuur bij Hoek. Club en trai ner hadden aan het eind van dit seizoen uit elkaar kunnen gaan, maar wel gewoon - als volwassen mensen - deze voetbaljaargang af moeten maken. Nu is er weer een hoop onrust, ook door de summiere verklaring van de club ('afspraken zijn niet na gekomen'). Zo'n grote beslissing niet uitleggen, roept nog meer vra gen op. Een nieuwe trainer mag nu aan de slag met een spelersgroep die in grote lijnen door De Nooijer is samengesteld. De discipline moet omhoog, er moet harder en langer getraind worden, klinkt het steeds. Maar past dat wel bij deze selectie? De nieuw aan te stellen trainer begint met een serie tegen Harkemase Boys (thuis), Quick Boys (uit) en Dovo (thuis). Wat als die duels weinig of niks opleveren? Misschien trekken sommige men sen dan wel de conclusie dat het toch allemaal niet zo slecht was, de afgelopen maanden. Maar daar hebben de club en de ontslagen trainer helemaal niets meer aan. den, won negen van de zestien competitieduels en verloor slechts twee keer. Niet slecht voor een pro movendus, zou je denken. Toch was het de afgelopen maanden niet rustig. Altijd was er wel een slui merend conflictje, omdat alles wat Dennis de Nooijer deed onder een vergrootglas lag. Hij voelde zich nooit gesteund door voorzitter Van der Staal en de leden van de techni sche commissie, Jacky Lambert en Ferdie Hermans, zo liet hij bijna twee maanden geleden al weten. Wie de afgelopen tijd goed luisterde in Hoek, hoorde vooral geklaag en gezeur. Te weinig discipline, een kleedkamer die niet was op geruimd, sterke drank in de spelersbus: De Nooijer kreeg alles op zijn bordje en moet af en toe het ge voel hebben gekre gen dat hij op een peuterspeelzaal rondliep. Dat hij in zes maanden tijd drie maan dagtrainingen schrapte, oké, dat kon nog. Maar dat de trainer er deze maand twee keer voor koos om met de Voor het eerst in jaren leken de be leidsbepalers van HSV Hoek zich halverwege het seizoen tevreden in de handen te kunnen wrijven. Zes tien wedstrijden gespeeld, 32 pun ten, een gedeelde derde plaats in het eerste seizoen in de derde divi sie: de club leek op koers te liggen. Toch werd ruim een week geleden besloten om Dennis de Nooijer de laan uit te sturen, omdat de trainer 'gemaakte afspraken regelmatig niet was nagekomen'. De onrust is daardoor weer te ruggekeerd in Hoek. Die onrust was er precies een jaar geleden ook. Jannes Tant, de voorganger van Dennis de Nooijer, verloor half de cember het laatste competitieduel van 2017 bij Nootdorp en drie da gen later werd Hoek door Baronie uitgeschakeld in de districtsbeker. Voorzitter Art van der Staal bleef toen echter wél achter zijn trainer staan. Vanaf januari zette Hoek ver volgens een indrukwekkende serie neer, die uiteindelijk in promotie naar de derde divisie resulteerde. Ongeslagen Op dat niveau kon Hoek de afgelopen maanden goede cij fers overleggen. De ploeg is op eigen veld nog altijd on geslagen, speelde vaak spectacu laire wed- strij- GO ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 In een oliebol zitten bloem, gist, melk, eieren, zout, suiker, boter, appel, kaneel, citroenrasp en krenten of rozijnen. De ideale baktem- peratuur is onge veer 180 graden. Tip van de bakker: zorg dat ze direct kopje onder in het vet gaan. Dan heb ben ze minder lang nodig. En hoe kor ter het bakken, hoe lager het vetper centage. Bij de laatste AD oliebollen test, vorig jaar, stond Bliek op de 36ste plaats. Dennis de Nooijer tijdens zijn eerste training bij Hoek. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE BARRY VAN DER HOOFT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66