'Dat mensen op bedevaart gaan naar Zoutelande is uniek. Ik was echt bang dat het dorp onder de voet werd gelopen nald is een vriend van mijn papa", vertelt Terryn in de kleedkamer, een halfuurtje voor hij op moet. „Ik was toen elf. Ik ben later eens gaan goog- elen wat hij allemaal gedaan heeft en zo kwam ik op Blof. Zij hebben onze muziek beïnvloed. Hun klankge- richte manier van teksten schrijven, hun oor voor melodie, dat willen wij ook. Het Hollands klinkt iets sappi ger, leunt wat meer tegen het Engels aan. Mensen zeggen vaak tegen me dat ik redelijk Hollands klink als ik zing. Een liedje als Zachtjes zingen had ik zelf willen schrijven. Volgende week ga ik de studio in om er een re- mix van te maken." Tussen de concerten in de AB en Ahoy zit - om het met een Blof-titel te zeggen - een wereld van verschil. De Rotterdamse show is zo groot - met lichteffecten, video, bewegende podiumdelen, strijkers en blazers, gastmuzikanten - dat de setlij st al weken vaststaat en niet even na de soundcheck in de kleedkamer wordt neergepend. Wel worden daar tot het allerlaatst de puntjes op de i gezet. De band twijfelt over drie kortere toegif ten of twee hele lange. Jakobsen ligt languit op een bank. Hij bekijkt op YouTube video's van de eerste Ahoy- avond en belt met de geluidsman. „Ik vind dat Mathieu in Zachtjes zingen niet goed genoeg te horen is. Het is echt een duet, hij moet even hard staan als ik. Kun je dat vanavond aan passen?" Voorafgaand aan de concerten in Ahoy is er twee dagen intensief gere peteerd. Drummer Norman Bonink bestudeert op zijn telefoon de score van zijn fitbit, het armbandje dat zijn inspanning registreert. „Moet je zien. Gisteren 4048 calorieën verbrand. Op een gewone dag is dat 2717. Ik heb 224 minuten achter elkaar bewogen. Dat is een halve marathon. Wat we doen is gewoon topsport." Kennis staat zijn T-shirt te strijken. „Normaal doe ik dat nooit, maar voor zo'n show als deze vind ik dat wel fijn. Even een momentje voor jezelf of zo." Er schiet hem iets te binnen. „Heb je gezien dat we Happy van Pharrell hebben verslagen? Voor de 56ste week in de Mega Top 50, de grootste hit ooit. Dat is wel heel cool. Met Zoutelande vallen we nog steeds van de ene verbazing in de andere." Begrafenissen Het liedje is geparodieerd, er zijn an derstalige versies gemaakt, het wordt gespeeld op bruiloften en begrafenis sen. „Het is in de harten van mensen gekropen", constateert Slager. Liefs uit Londen en Aan de kust zijn ook gekop peld aan plaatsen, maar dat mensen op bedevaart gaan naar Zoutelande is uniek. Ik was echt bang dat het dorp onder de voet werd gelopen. Zelfben ik vorig jaar in Liverpool geweest, langs plekken van The Beatles. Ik rea liseerde me daar dat je op basis van een melodie iets kunt hebben met een plek waar je nooit bent geweest. En nu reizen er mensen speciaal naar Walcheren om ons gammele strand huis te zoeken. Zoutelande is onze Penny Lane." Hij leunt achterover in de tourbus en legt zijn benen op de neergeklapte stoel voor hem. „Het was best wel een jaartje." GO ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 Op stap met Bief in Brussel: Norman Bonink met de dubbele platina plaat voor 'Zoutelande' (linksboven), Peter Sla ger maakt de speellijst (linksonder) en Paskal Jakobsen in de kleed kamer (rechts). Foto onder: het con cert. FOTO'S LEX DE MEESTER Peter Slager, Blof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60