bolderm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl 5 Doden bij aanslag op toeristenbus ken vastgoedondernemers voorken nis had bij het bieden op de grond. „NS heeft mede na vragen uit de markt onderzoek gedaan naar de wijze waarop de vastgoedportefeuil les verkocht zijn, en hoe het proces verlopen is", bevestigt woordvoerder Reshef. De NS stelt dat daarbij geen onregelmatigheden zijn aangetrof fen, maar wil geen inzage geven in het onderzoek. Verbazing Ook over de vijf percelen die de NS per abuis verkocht, was binnen het spoorbedrijf grote verbazing, verkla ren twee oud-werknemers. Zij ver tellen dat de NS in 2014 opmerkelijk veel haast had met de verkoop van de zogeheten 'GreeNS portefeuille', zo als het enorme pakket spoorgronden heette. In 2013 was het nog aan Pro- Rail aangeboden, maar dat had geen interesse - naar eigen zeggen omdat het van de NS een flink bedrag moest betalen voor de gronden, en dat wilde de spoorbeheerder niet. Na het afketsen van die deal wilde de NS er zo snel mogelijk van af, zeg gen de oud-werknemers. De NS was bereid om zelfs miljoenen euro's ex tra te betalen aan wie de gronden zou willen overnemen, zodat het zelf geen omkijken meer had naar het on derhoud. „Maar de mensen die die Administratief foutje? Ammehoela! Eerst geef je grond weg en daarna moet je het zelf terugkopen. gronden moesten verkopen, maak ten een paar blunders", vertelt een betrokkene. Dat de NS nu spreekt van een 'administratieve fout' stoort deze oud-werknemer van NS Vast goed. „Een administratief foutje? Ammehoela! Eerst geef je grond weg en krijgen vastgoedhandelaren er geld bij, en daarna moet je het zelf terugkopen. Volgens mij heb je dan gewoon twee keer betaald. Dat is geen foutje, dat is een blunder." Diverse Kamerfracties hebben in middels om opheldering gevraagd. De Tweede Kamer wil weten hoe het kan dat de NS enorme hoeveelheden grond weggaf aan twee vastgoedon dernemers, waarna ProRail ze moest terugkopen. De NS blijft erbij dat beide grondportefeuilles eerst aan ProRail waren aangeboden, met de zelfde voorwaarden die het later aan de vastgoedondernemers bood. Maar ProRail stelt dat die voor waarden anders waren. „Het aanbod dat wij kregen, bestond uit een marktconform aankoopbedrag", al dus een woordvoerder. „De voor waarden waaronder deze later ge kocht zijn door vastgoedbedrijven, waren niet gelijk aan de voorwaar den die wij kregen aangeboden." Zo wel NS als ProRail wil geen details geven over die voorstellen uit 2010 en 2014. Bij de Egyptische hoofdstad Caïro is gisteren een toeristen bus het doelwit van een bom aanslag geworden. Volgens de Egyptische veiligheidsautori teiten gaat het om een berm- bom. Bij de ontploffing vielen twee doden en raakten twaalf mensen gewond. Het incident vond plaats bij de piramides van Gizeh ten zui den van Caïro. Lokale media reppen over een terroristische aanval. De bus vervoerde veer tien Vietnamese toeristen, meldt het Egyptische ministe rie van Binnenlandse Zaken. Twee van de toeristen kwamen om bij de aanslag. Twaalf an dere inzittenden raakten ge wond. Twee daarvan zouden Egyptenaren zijn, vermoedelijk de chauffeur en een gids. Slechts twee toeristen bleven ongedeerd bij de bomaanslag. De bus was onderweg naar de piramides ten zuiden van Caïro toen de bom afging. Egypte strijdt al jaren tegen Islamiti sche militanten, die zich met name in de Sinaï-woestijn op houden. Moge zijn nalatenschap de wereld blijven veranderen 'Vrouw doodde kind in Irak' 'Rusland, laat Oekraïnersvrij' Tbs van viervoudige moordenaar verlengd Ex-marinier Paul S., die in 2003 in Kerkrade zijn ex-vriendin Daniela Vromen, haar ouders en zijn schoonbroer ver moordde, blijft nog een jaar in tbs. De viervoudig moordenaar kreeg een celstraf opgelegd van twintig jaar, maar mocht die na acht jaar inruilen voor een tbs- verpleging. Nu wilde de 52-ja- rige man ook van die tbs af. Het Openbaar Ministerie eiste twee jaar verlenging van de tbs. De rechtbank ging daarin giste ren deels mee. Blunder met zegel D-day Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Nauders in Tirol en Bernina Express 12 dagen Rondreis Baltische Staten 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar zaterdag 29 december 2018 GO ..2. .«MP -'TiifiHI '.'4-5-^ - - -•: r-- J F&a éi*3S30É^-^ ':--- -■ - - Oud-werknemer van NS Vastgoed De dochter van de wereldwijd bekende Israëlische schrijver Amoz Oz hoopt dat zijn werk blijft voortleven, ook nu hij gis teren is overleden. KARLSRUHE Justitie in Duitsland heeft een 27-jarige vrouw aangeklaagd wegens oorlogsmis daden in Irak. De Duitse zou samen met haar man als aanhanger van Isla mitische Staat in Irak een meisje van 5 jaar als slaaf heb ben gehouden en het kind uiteindelijk hebben gedood. De vrouw liet haar man begaan en deed niets om het kind te redden, concludeert justitie in Karslruhe. BERLIJN/PARIJS Duitsland en Frank rijk eisen van Rus land dat het de 24 Oekraïense zeelie den vrijlaat die het tijdens een incident in de Straat van Kertsj aanhield. De twee landen meld den dat gisteren. ROERMOND LONDEN De Royal Mail in Groot-Brittannië heeft een postzegel teruggehaald die voor de herdenking van D-Day was ge maakt. Dat gebeurde nadat duidelijk werd dat op de afbeelding geen geallieerde mi litairen waren te zien die in Normandië aan land gingen. Op de zegel stonden Amerikaanse troe pen die op 17 mei 1944 aan land gin gen in Nederlands- Nieuw-Guinea. Een vastgoedhandelaar sluit een slimme grond- deal die ProRail uiteinde lijk 18 miljoen kost. CAÏRO v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds reserveringskosten HffUfMTa Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5