Het jaar van Bl0f 3 2018 is het jaar van Bief. België is veroverd, 'Zoutelande' is het succesvolste Nederlandstalige liedje aller tijden, de populairste rappers van Nederland lopen weg met de oude rotten en zelfs Pharrell Williams heeft het nakijken. „We vallen van de ene verbazing in de andere." Door de lege zaal van de Ancienne Belgi- que galmen stem men. Het is zaterdag middag, 8 december. Op het podium bereiden de mu zikanten van Blof en hun crew zich voor op hun eerste concert in 'de AB', de Brusselse concertzaal die in België net zoveel prestige heeft als Paradiso in Nederland. Alle groten hebben er gespeeld. Tijdens de soundcheck voor het optreden, dat al weken is uitver kocht, wordt gedubd over de ope ning. Een week eerder is in de Antwerpse Lotto Arena afgetrapt met zowel Klaar voor als Ego, twee heftige liedjes. Zo'n dubbelklap- per is in de intiemere AB toch een beetje over the top, vreest bassist Peter Slager, die altijd de setlijst maakt. „Misschien iets heel an ders doen? De mooiste verliezers!" Of Halverwege, suggereert zan ger/gitarist Paskal Jakobsen. „Eens kijken of we die nog in de vingers hebben?" Het achttien jaar oude liedje knalt zonder moeite uit de speakers, maar de twijfel is nog niet weg. Er wordt nog een oudje uitgeprobeerd: Twee koude handen. Beide zullen de setlijst uiteindelijk niet halen. „Wat wordt nu de opener?", wil Slager weten. „Ego dan maar?", suggereert toetsenist/gi tarist Bas Kennis. „En niet Klaar voor!", vraagt Slager. „Nee, dat is geen hit", verklaart Kennis. „Trouwens, Ego ook niet." La chend voegt hij toe: „We hebben maar één hit hier." Slager grin nikt. „En die spelen we als laat ste. Daar laten we ze eens lekker op wachten." Natuurlijk gaat het over Zoute lande, inmiddels het succesvolste Nederlandstalige liedje aller tij den. Het duet met de Vlaamse zangeres Geike Arnaert heeft het afgelopen jaar in Nederland en Vlaanderen maandenlang op r gestaan. Een kwart eeuw zagen de zuiderburen Blof niet zitten, maar in het 26ste jaar van haar bestaan is de popgroep definitief doorgebroken in België. In drommen zijn Vlaamse toeristen in Zoutelande op zoek gegaan GO ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 'Zoutelande is onze Penny Lane' ERNST JAN ROZENDAAL Paskal Jakobsen van Blof met Geike Arnaert in de Ancienne Belgi- que in Brussel, foto lex de meester LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58