1 1 15 De eerste, de laatste, de meeste, de minste en de oudste. Twaalf maanden voetbal op de Zeeuwse velden heeft weer een schat aan uitersten opgeleverd. Met een nieuw jaar in het verschiet een terugblik op 2018 in cijfers. zaterdag 29 december 2018 Het Zeeuwse voetbaljaar in cijfers I Het eerste officiële doelpunt van 2018 kwam op 20 ja nuari van de voet van Daniël Akindayini. De Engelse de butant maakte de enige en winnende treffer voor Hoek tegen AFC. Akindayini was in de winterstop getest door Hoek en goed genoeg be vonden. Hij scoorde in zijn eerste zes duels, maar daarna niet meer. Hij is nog altijd aan Hoek verbonden, maar is herstellende van een afgescheurde achillespees. 10 Marvin Cornelis en Whouter Ghijs hebben in 2018 in tien wedstrijden allebei gescoord voor Hoofdplaat. Aan dat aantal komen de dodelijk ste duo's in het Zeeuwse voetbal niet eens: Jean-Paul Harthoorn en Dennis de Nooijer (zes keer in de zelfde wedstrijd gescoord voor Apollo'69), Martijn Simonse en Tom Blomaard (acht keer in dezelfde wedstrijd gescoord voor Luctor Heinkenszand) en Joran Malie paard en Ronald Zwager (acht keer in dezelfde wedstrijd gescoord voor Duiveland). 50 Begin november scoorde Albert Pieter (Ap) van de Belt op zijn 50ste voor SPS in de vierde klasse. Vanwege een spelerstekort werd Van de Belt opgetrommeld uit het derde team en tegen Hans- weertse Boys maakte hij prompt de gelijkmaker. Daarmee werd hij de oudste Zeeuwse doelpunten maker van 2018. Met 41 duels was Goes de Zeeuwse club met j de meeste officiële wedstrijden op zijn naam M in 2018. In de competitie trad de ploeg van trai- M ner Rogier Veenstra 31 keer aan, in de districts- f beker 5 keer, in de nacompetitie 4 keer en in de .1 KNVB-beker 1 keer. Met 37 wedstrijden blijft Hoek aardig in het spoor van Goes (31 competi tie, 4 nacompetitie en 2 KNVB-beker). Met 53 doelpunten was Jens Pyfferoen van Sluis de productief ste voetballer in het jaar 2018. Voor de zomer maakte hij er 28 in de competitie (inclusief vier hattricks), na de zomer 19 (inclusief vier hat tricks). In de poulefase van de dis trictsbeker maakte hij er ook nog zes (inclusief één hattrick). Zijn negen hattricks zijn ook ongeëven aard in 2018. Ook in 2018 speelde Schoon- dijke geen enkele wedstrijd zonder doelpunten. In februari 2012 speelde de club tegen Groede voor het laatst doel puntloos gelijk. Eind septem ber werd de nóg langere niet- 0-0-reeks van 's-Heer Arendskerke na 194 duels afgebroken. Tekst Rudy Boogert Jens Pyferroen viert één van zijn treffers, foto peter nicolai 53 In 2018 verdwenen drie teams uit het Zeeuwse amateurvoet bal en kwamen er drie bij. Ver dwenen: Zee land Sport werd opge- d< deken Kwad ging ve I doekt, Hoe- dekenskerke en Kwadendamme gingen samen verder. Erbij: Hoede- kenskerke en Kwa den damme fu seerden, Brouwershaven keerde terug uit het reserve voetbal en Goes (her)startte met een zaterdagteam. Het 4566ste en laatste doelpunt van 2018 werd afgelopen zondag gemaakt door Ali Eryürük. Kort voor tijd gaf hij Sluiskil hoop tegen Nieuw-Borgvliet door de aansluitings treffer te maken (2-3), maar de gelijkmaker viel niet meer. Daardoor viel de laatste officiële Zeeuwse goal in de vijfde klasse. Ali Eryürük, hier actief na mens Beach Soccer Zee land, maakte de laatste Zeeuwse goal van 2018. Hij deed dat voor Sluiskil, fotoca- MILE SCHELSTRAETE Daniël Akindayini (rechts) viert een treffer, fotocamile schelstraete Ap van de Belt in actie tegen Hansweertse Boys. fotoünvjirtienuh Zes kampioenen verwelkomde het Zeeuws voetbal in 2018: De Meeuwen, Yerseke, Krabbendijke, Veere, Clinge en Vogelwaarde. In de nacompetitie volg den ook nog 's zes Zeeuwse promo vendi: Tholense Boys, Luctor Heinkens zand, De Noormannen, Smerdiek, Hul- sterloo en Biervliet. 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50