'We worden steeds beter in het ontdekken van illegaal vuurwerk' Veluwse Bronhotel Percelen grond weggegeven met geld toe, terwijl later bleek dat spoorbedrijf 4 De flaters rond de verkoop van spoorgronden blijken steeds groter. De NS blijkt ook gronden te hebben verkocht die het zélf nog nodig had. Met een slepende rechtszaak als gevolg. Nee, het is niet het grootste station van Nederland. Sterker nog: er is maar één station in Nederland waar dagelijks minder mensen op de trein stappen dan op station Soest. Gemid deld nemen 218 mensen per dag hier het boemeltreintje naar Utrecht of Baarn. Maar toch keken werknemers van NS Stations elkaar eind 2024 gek aan, toen ze ontdekten dat de grond onder het antieke stationsgebouw ineens in handen bleek van een vast goedhandelaar. 'Per abuis' weggege ven door de NS. Net als het bussta tion in Hoogeveen, pal voor de deur van het NS-station daar, en nog drie percelen elders in het land die de NS helemaal niet kon missen. De percelen waren onderdeel van een grote vastgoeddeal tussen de NS en een vastgoedondernemer uit de regio Amersfoort, in 2014. Die nam 1900 percelen over voor 1 euro, en kreeg er nog 6,7 miljoen euro bij om de gron den te onderhouden. De NS erkent dat het daarbij in totaal vijf percelen heeft overgedaan die 'niet bedoeld waren om te verkopen', verklaart woordvoerder Iris Reshef. „Dat kwam door een administratieve fout." De NS probeerde de gronden terug te krijgen, maar de vastgoedonderne mer weigerde. Daarop begon de NS een juridische procedure, die geen resultaat opleverde. Pas deze zomer wist de NS de gronden via een derde partij terug te kopen, voor in totaal 61.440 euro. De mensen die de gronden moesten verkopen, maakten een paar blunders De uitglijder was onderdeel van twee grote vastgoeddeals van de NS, die deze krant vorige week onthulde. De NS deed in 2010 en 2014 vele honder den percelen spoorgrond gratis van de hand aan twee vastgoedonderne mers, die er zelfs miljoenen euro's bij kregen. Pas later ontdekte ProRail, dat de percelen zelf ook aangeboden had gekregen, dat het de gronden no dig had voor allerlei werkzaamhe den. Het zag zich genoodzaakt de gronden voor in totaal 33 miljoen euro over te nemen van de twee vast goedhandelaars. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat de twee deals binnen de NS al langer vragen oproepen. De NS liet daarom een onderzoek uitvoeren naar de grondverkopen. Zo waren er vermoedens dat één van de betrok- www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cPg „We zouden zelf onderzoek moe ten doen voordat we echte conclu sies kunnen trekken, maar het lijkt erop dat de inspanningen van ie dereen uit de keten vrucht afwer pen", zegt politiewoordvoerder Helma Huizing. „Dit jaar hebben we al 50.000 kilo onderschept, dat is 10.000 kilo meer dan vorig jaar." De conclusies van databureau Lo- calFocus lijken erop te wijzen dat dat werkt: het aantal incidenten van te vroeg afgestoken vuurwerk of misdragingen met illegaal vuur werk - verreweg de grootste cate gorie overtredingen - nam in een jaar tijd met een kwart af. „We worden daarnaast ook steeds beter in het onderscheppen van illegaal vuurwerk dat online wordt besteld", zegt Huizing. „Toch moet je ook de invloed van het weer niet onderschatten, hoor. Vorig jaar heeft het echt de hele avond geregend. Dan blijven veel mensen binnen. Maar goed, het is niet elk jaar slecht weer." Voor ko mende jaarwisseling wordt rede lijk weer voorspeld. Het blijft als het goed is droog. „Als het aantal incidenten dit jaar opnieuw daalt, of in het slechtste geval gelijk blijft, kun je voorzichtig iets meer de conclusie trekken dat de aanpak werkt", zegt Huizing. Toch is het niet overal hosanna. In de regio Den Haag nam het aan tal incidenten de afgelopen jaar wisseling ten opzichte van het jaar daarvoor juist wat toe. Opmerke lijk is dat Amsterdam een van de rustigste regio's lijkt te zijn ge weest. 3 dagen hotel Bad Bentheim HP 3 dgn Gelderse Poort zaterdag 29 december 2018 GO ProRail verliest 15 mil joen door de aankoop van grond die het bedrijf al eerder was aangeboden. Hoe de NS onbedoeld stuk stationsgebied kwijtraakte Peter Groenendijk Marcia Nieuwenhuis Utrecht - Betrokkene Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Om het aantal incidenten rond oud en nieuw terug te dringen, is de afgelopen jaren onder meer hard ingezet op de aan pak van illegaal vuurwerk, zegt politiewoordvoerder Helma Huizing. Victor schildkamp Rotterdam De NS wist uiteindelijk grond terug te kopen van een derde partij voor 61.440 euro. Voor maar: Sfeervol hotel tussen de heidevelden en de bossen gelegen incl. wellnessdag! 2 nachten in 3* Fletcher Beekbergen-Apeldoorn (7,8) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 dagkaart voor de Veluwse bron t.w.v. 33,50 p.p. Gratis wifi en parkeren. Betaal pas bij aankomst! 3* dS Hotel Bad Bentheim (8,2) 3* Fletcher De Gelderse Poort, Ooij (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren en wifi m ft Vlakbij Nijmegen gelegen O jt 2x een 3-gangen diner h/% Gratis parkeren meer m V« 1 v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4