1 14 ZE VOETBAL BESCHOUWING Goes beleefde in 2018 het succesvolste jaar uit zijn lange historie met een promotie en de bekerwinst. Maar heeft de club zijn huiswerk gedaan? ni Voetbalvereniging Goes is de club van 2018. Het bereikte dit jaar nim mer gehaalde hoogtes. Op 10 mei won de club tegen Uno Animo voor het eerst in de historie de dis trictsbeker, op 10 juni promo veerde het tegen Be Quick 1887 als eerste Zeeuwse zondagclub ooit naar de derde divisie. Een su blieme oogst, maar de club moet ook blijven zaaien. De eerste maanden in de derde divisie is gebleken dat Goes niet voor spek en bonen meedoet. De ploeg was lang in de race voor de eerste-periodetitel en sloot de eer ste competitiehelft af op de achtste plaats. Een belangrijke kantteke ning is op zijn plaats, want op basis van het aantal verliespunten staat Goes zelfs vierde. Een groot deel van het succes is toe te schrijven aan de trainer, Ro gier Veenstra. Met een heldere vi sie die immer naar voren is gericht, een ontembare ambitie die geen provincie- of niveaugrenzen kent en een tomeloze energie die het uiterste van iedereen om hem heen vraagt, heeft hij een prestatie-mentaliteit rond zijn elftal gekweekt. Goes durfde het an derhalfjaar geleden aan een trainer aan te stellen die nauwelijks erva ring had als hoofdverant woordelijke bij een eerste elftal. Driekwart seizoen bij Zeelandia Middelburg, dat was het. Maar hij beschaamde het vertrou wen van Goes niet. De beker, pro motie en linkerrijtje derde divisie. Betere geloofsbrieven kun je je niet wensen. De trainer is tegelijk een sterkte en een zwakte. Veenstra heeft deze week zijn vertrek aangekondigd. r v v ;- ■V;' "Vv 'v De club kan nu bewijzen dat het succes van Goes niet (alleen) het succes van Veenstra is :>.v Dat is niet onverwacht. Vorig sei zoen zat hij al 's rond de tafel met FC Dordrecht en ook deze periode werd er uit diverse hoeken naar hem gelonkt. Wie moet hem op volgen bij Goes? Waar vind je zo'n vernieuwende trainer onder wie spelers graag willen trainen? Dat huiswerk moet Goes al ge maakt hebben. Ze moeten in elk geval een lijstje kandidaten klaar hebben liggen. De club kan nu be wijzen dat het succes van Goes niet (alleen) het succes van Veenstra is. Gevaar En verder? Een fitte spelersgroep van Goes is derdedivisiewaardig, maar inmiddels is al een aantal spelers langdurig uit de roulatie (Daniël Wissel, Klaas van Hecke en Rick de Punder). Door minder ernstige blessures kwam aan het einde van de eerste competitiehelft toch voorzichtig de bodem van het spelersarsenaal in zicht. Dat is een gevaar. Uit een tweede elftal kan Goes niet putten. Een reserveteam dat - zoals dat van competitiegenoot Dongen - de achtste finales van de districtsbeker kan halen, is een utopie. Goes 2 speelt in de reserve zesde klasse tegen Zeelandia Mid delburg 6, RCS 4 en Kwaden- damme 2. Om een structurele rol in het hoogste echelon te kunnen spelen, is een bredere basis nodig. Ook op andere vlakken is er werk aan de winkel. De verlichting van het hoofdveld is in de derde di visie een must; volgend seizoen moet dat volgens de KNVB-regels geregeld zijn. Het hoofdveld is niet het beste uit de regio. De publieke belangstelling kan, zeker gezien het puike niveau, nóg beter. En nu is de tijd om massaal sponsors bin nen te halen. Goes was hot in 2018, maar niet automatisch ook in 2019. Achter over leunen is daarom geen optie. De club moet het ijzer smeden nu het heet is. PLUSSEN MINNEN zaterdag 29 december 2018 GO Goes moet het ijzer smeden nu het heet is Rudy Boogert Vlissingen Tm r'vi •',4' Voor Goes was 2018 het succesvolste jaar uit het bestaan van de club. foto johan van der heijden Hoek: Een dikke ^$2 Plus werd op de valreep van 2018 een gewone plus. Promotie naar de derde divisie en daarin meteen een hoofdrol spelen, was reclame voor het Zeeuws voetbal. Het ontslag kort voor de Kerst van trainer Dennis de Nooijer deed de no dige wenkbrauwen fronsen. De Meeuwen: kampi- oen worden in de tweede klasse is knap, maar vooral knap is dat de club zich in de eerste klasse niet van de wijs liet brengen door dikke nederlagen (5-1 en 9-0). De ploeg heeft een serieuze uit gangspositie om er 'gewoon' in te blijven. Oostkapelle: in de tweede competitie- I helft van vorig sei zoen zette Oostka pelle een streak van negen ongeslagen wedstrijden neer, de eerste helft van deze competitie staat de ploeg op een ongeëvenaarde reeks van acht opeenvolgende zeges. Daan Eikenhout hielp De Meeuwen aan een uitstekend jaar en zorgt voor hoop bij zijn nieuwe club, het ploeterende Terneuzen. foto lex de meester Terneuzen: een eindsprintje met twee zeges tilde Terneuzen van de laatste plaats in de derde klasse, maar dat is ver be neden de stand van een bolwerk f met zo'n achterban. Interim Eddy van der Hooft en diens vastgelegde opvolger Daan Ei kenhout zorgen voor hoop. Schoondijke: kan Schoon- dijke de neergang stop- jjpen? De vorige winter stop werd nog gehaald met 18 punten uit 10 duels. Maar toen: 8 punten uit 14 duels volgden. En dit seizoen nog maar 3 punten uit 12 duels, inclusief enkele nederlagen met dubbele cijfers. w!^#3]Jong Ambon: net als 'bij andere overstap- 'pers uit het zondagvoet- 'bal ging Jong Ambon in het zaterdagvoetbal flitsend van start. Maar na de degradatie uit de derde klasse kan de Middel burgse club ook onder de Dick Advocaat van het Zeeuwse voetbal (Paul Telussa) geen hoofdrol spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49