V Beiaardier speelt uur lang verzoeknummers 6 'Een beter Middelburg begint met jezelf' Begin het nieuwe jaar met een glimlach. Zo simpel begint de '30 dagen challenge' van Stichting Welzijn Middelburg: een maand lang elke dag iets positiefs doen voor een ander, en daarmee voor jezelf. Want, zegt Marjan Ouwerkerk van SWM: „Het is net als met het milieu. Een beter Middelburg begint met jezelf." Januari is de maand van de goede voornemens. Stichting Welzijn Middelburg heeft er maar liefst der tig bedacht. Elke dag een andere. Dertig is één minder dan januari dagen heeft, maar wel precies de juiste hoeveelheid om een nieuwe gewoonte aan te leren (of af te leren), legt Marjan Ouwerkerk uit. „Dat ondersteunt mensen om hier een gewoonte van te maken." Bloemetje Voor sommige mensen is het al vanzelfsprekend: ook iemand die je niet kent een goede dag wensen. Anderen doen het nooit. „Zelfs naar iemand glimlachen is niet voor iedereen gewoon", zegt Ou werkerk. Daarom is de 30 dagen challenge ook echt een uitdaging. „Het zijn vaak simpele opdrachten. Stuur een kaartje. Koop een bloe metje. Maar in de haastige tijd waarin we leven schiet het er ook vaak bij in." Dat is begrijpelijk en toch wil Stichting Welzijn Middelburg dat veranderen. „Want Nederland ver hardt", constateert Ouwerkerk. „De tegenstellingen groeien. En het persoonlijke contact verschuift naar digitaal contact via sociale media. Kijk maar naar jezelf: maak je bij de bushalte een praatje met een andere passagier die staat te wachten, of staat ieder voor zich op zijn telefoon te kijken?" Nee, zegt Ouwerkerk, Middel- burgers hoeven niet allemaal 'sof- ties' te worden. Maar ruim de helft van de Nederlanders - 54 procent - zegt wel eens neerslachtig te wor den van het nieuws en heeft be hoefte aan meer goed nieuws, merkt zij op. „Middelburg Doet Goed vraagt gewoon aandacht voor de positieve ontwikkelingen en vooruitgang in de wereld." Goede voornemens stoppen vaak binnen een maand. Daarom zijn de uitdagingen zo gekozen dat ze niet alleen leuk zijn voor de an der, maar ook voor jezelf. „We stre ven ernaar dat mensen het gevoel krijgen dat het hen zelf ook iets oplevert, en dat ze dit dus vaker gaan doen. Misschien niet elke dag. En misschien doen sommige men sen er wel helemaal niks mee, maar zet deze actie hen wel aan om er eens over na te denken. Ook dan ben ik al tevreden." Poster Zelfheeft Ouwerkerk de laatste we ken enkele uitdagingen al uitgepro beerd. „En ze werken echt", zegt ze. „Ik kreeg heel leuke reacties terug. En dat gaf mij weer een goed ge voel." De uitdagingen worden gedeeld via de Facebook-pagina van Welzijn Middelburg. Je kunt de poster met de 30 uitdagingen ook gratis opha len bij Porthos aan de Sint sebasti- aanstraat in Middelburg. Aanmelden kan door je mail adres te sturen naar middelburgdoetgoed@welzijn- middelburg.nl. Meld u nu aan en ontvang heel 2019 korting! MIDDELBURG Klinkt in januari Het Smurfenlied uit het carillon in de Lange Jan in Middelburg? Of Zij gelooft in mij van André Hazes? Of het James Bond themel Of mis schien wel alledrie? Voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Middelburg speelt Janno den Engelsman een uur lang verzoeknummers, en alle drie deze nummers staan op een lijst waaruit het publiek verzoek nummers mag kiezen. De volledige lijst is 72 nummers lang, en biedt voor elk wat wils. Iedereen mag meestemmen en één nummer van zijn of haar keuze mailen naar destadsbeiaar- dier@gmail.com. De nummers die de meeste stemmen krijgen, klin ken 12 januari van 15.00 tot 16.00 uur door Middelburg. Het maakt Den Engelsman niet uit welke nummers er uitrollen. „Ik heb stukken op de lijst gezet die ik ken, en ik heb overal plezier van." Vorig jaar speelde de beiaardier ook voorafgaand aan de receptie. „Zo'n receptie, dat is toch een feestje voor de democratie, ieder een mag komen. Dus ik dacht: dan speel ik op het grootste instru ment van de stad, dat iedereen kan horen, en dan laat ik de men sen bepalen wat ik speel." IN DE REGIO Keuring rijbewijs Concert Floris Onstwedder Dichterlijk ouderjaar MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 29 december 2018 WA Doe 30 dagen iets voor een ander Maurits Sep Middelburg Marjan Ouwerkerk van Stichting Welzijn geeft vrijwilliger Dries Nelis uit Middelburg een kopje koffie, foto lexde meester Kijk voor meer informatie op: www.zorgstroom.nl/voordeelpas Zorgstroom MIDDELBURG Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen van daag terecht voor een spreekuur bij Het Getij in Middel burg. Voor informa tie en een afspraak kunnen belangstel lenden naar het lan delijke afspraken- bureau van Regel- zorg Rijbewijskeu ringen bellen: 036- 7200911. Zelf een datum reserveren kan via rijbewijskeu ringsarts.nl. De ta rieven in het nieuwe jaar liggen hoger. OOST-SOUBURG Floris Onstwedder en Ensemble Vijf geven vandaag een eindejaarsconcert in de Historische Kerk Souburg. Flo ris Onstwedder be hoort tot de be kende trompettis ten van Nederland. Ensemble Vijf be staat uit vijf vrou wen, die ieder een ander instrument bespelen. De aan vang is om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de be kende adressen. Ook zijn tickets te bestellen via histo- rischekerksou- burg.nl. MIDDELBURG Dichter Coenraedt van Meerenburgh geeft morgen voor de elfde keer een Dichterlijke Oude- jaarsshow. Aan de hand van gedichten blikt hij terug op het afgelopen jaar en onderwerpen die zijn aandacht heb ben getrokken. De voorstelling begint om 14.00 uur in de Drvkkery in Middel burg en is gratis. ZATERDAG DOMBURG Hoofdstraat, 13.30- 21.00 uur: Evenement 'winter in Domburg' met markt, work shops, live muziek en straat theater; Tramzicht, 15.00 uur: Kinder disco MIDDELBURG Markt, 09.00- 22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Middelburgs Mi- nitheater, Verwerijstraat 53, 14.30 en 19.00 uur: Voorstel ling 'Pluk redt de dieren'; Ci nema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Becoming Astrid' en 'Cold War' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6,13.00,14.00 en 15.00 uur: Terra Maris houdt Kinderwork shop 'Van Wilg tot mand'; 14.00-16.00 uur: Winterwon- derwandeling OOST-SOUBURG Historische Kerk, 20.00 uur: Eindejaars concert Floris Onstwedder en ensemble Vijf; Podium Razzmatazz, 20.30 uur: Mini- festival met optredens van Neeka Tom Theuns, Nele Mennes en Boreas ZONDAG MIDDELBURG Markt, 09.00- 22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Cinema Middel burg, 13.30 uur: Vertoning 'Buurman Buurman Winter pret!' en 'Becoming Astrid'; Boekhandel De Drukkery, 14.00 uur: Dichterlijke oude- jaarsshow Coenraedt van Meerenburgh; Middelburgs Mi- nitheater, Verwerijstraat 53, 14.30 uur: Voorstelling 'Pluk redt de dieren'; Schouwburg Middelburg, 15.00 uur: Musical De Sneeuwkoningin OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6,13.00-15.00 uur: Terra Maris houdt Middeleeuwse middag VROUWENPOLDER Dorpshart, vanaf 14.00-20.00 uur: Winter- fair WESTKAPELLE Kasteel van Batavia, 16.00 uur: Pubquiz voor groepen van twee tot vijf personen. WINTERFESTIJN MIDDELBURG Sporten, springen, bowlen, knutselen, tafel tennissen. Middelburg in Beweging legde gisteren letterlijk de rode loper uit voor alle kinderen van 4 tot en met 14 jaar die in de kerstvakantie hun overtollige energie kwijt wilden. Via de rode loper konden ze sporthal De Kruitmolen in. Daar was van alles te doen. Er stonden springkussens en tafelten nisclub Middelburg was present. Fans van Frozen konden op de foto met Elsa of Anna. Het Winterfestijn is een jaarlijks te rugkerend evenement in de kerstvakantie, waar honderden kinderen plezier aan beleven, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41