'Kippenvel, dit is heel erg mooi' 3 Lage btw-tarief stijgt op 1 januari van 6 naar 9 procent Over een paar dagen gaat het lage btw- tarief voor veel producten en diensten omhoog van 6 naar 9 procent. Wie slim is, kan nog wat geld besparen. Let wel: u gaat er niet rijk van worden. Dit zijn de beste tips. Regeren is vooruitzien en wie een beetje kan plannen, kan nu zijn of haar slag nog slaan. De verhoging van de btw heeft namelijk invloed op nogal wat activiteiten en aanko pen, om precies te zijn: op 23 pro cent van de consumentenbestedin gen. Etenswaren worden duurder, maar ook geneesmiddelen, boeken en kranten, een bezoek aan de die rentuin, kapper of fietsenmaker en de camping. Uit berekeningen van het economisch bureau van ING is de Nederlander volgend jaar ge middeld 300 euro meer kwijt door de stijging van het btw-tarief. Dus waar valt de komende dagen nog te besparen? BOODSCHAPPEN KAPPER CONCERTEN CAMPING FIETSENMAKER zaterdag 29 december 2018 GO BRANDEND HART KWF 24.000 lampionnen brand den gisteravond bij Paleis Soestdijk in Baarn. Tegen een willekeurig bedrag doneerden duizenden mensen een exem plaar voor de actie van KWF Kankerbestrijding. Op elke lichtbol prijkte de naam van een dierbare, om hem of haar te steunen of te herdenken. Joyce Stoffelsma zette twee lampionnen neer, één voor haar vader en één voor haar onlangs overleden moeder. „Kippenvel. Ik huil bijna nooit, maar toen ik hier net de poort binnenkwam vond ik het ont zettend mooi", zegt Stof felsma geëmotioneerd. Het was het derde jaar op rij dat KWF een verlicht hart van lampionnen neerzette. Eerder werden de Afsluitdijk en het middelpunt van Nederland verlicht, fotocasparhuurdeman Op de valreep van 2018 nog een paar centen besparen Chris Klomp Rotterdam Een verhoging van bijna 3 procent op boodschappen, dat klinkt niet veel. Toch zal een gemiddeld gezin volgend jaar ongeveer 60 eurocent per dag meer kwijt zijn aan boodschappen. Klinkt als een fooi, maar over een heel jaar is het ruim 200 euro extra. Bijna een op de drie mensen is van plan dit jaar nog extra boodschappen in te slaan. Denk wel groot. Een winkelkar van 200 euro, levert 6 euro 'korting' op. Nederlanders gaan jaarlijks ongeveer acht keer naar de kapper. De prijs die we betalen is gemiddeld 25 euro (vrouwen iets meer, mannen iets minder). Op jaarba sis dus ongeveer 200 euro. Na de verho ging is dat 206 euro. De verschillen zijn niet heel groot, maar wie nu nog een uitge breide behandeling wil met wassen, dro gen, knippen, ontkleuren en weer kleuren, kan toch weer een paar euro besparen. Echt besparen kunnen we pas met een concertbezoek. Wie nog voor de jaar wisseling een paar kaarten op de kop weet te tikken, kan tientjes in de broekzak hou den. Het meerdaagse festival Down The Rabbit Hole in juli bijvoorbeeld, adverteert er bewust voor. Wie er met vier mensen naartoe wil en nu al tickets regelt, be spaart meteen 20 euro. Scheelt toch weer wat drankjes. Twee weekjes kamperen in de zomer, wie heeft er geen zin in? Een gemid delde kampeerplek voor een gezin in Ne derland kost 36 euro per dag. Voor een week of twee in een tentje op de camping ben je ongeveer 500 euro kwijt, aanbiedin gen daargelaten. Nu boeken tegen het lage tarief van 6 procent scheelt dus 15 euro. Ook voor zwembaden gaat het tarief omhoog. Typisch een klusje waar je niet zo snel aan toekomt of gewoon geen zin in hebt. Het repareren van je fiets. Voor men sen met schoolgaande kinderen kan het voordelig zijn om dit weekeinde de fietsen nog even langs te brengen bij een fietsen maker. Toegegeven: om een paar tientjes te besparen moet die de komende dagen nog even flink aan de slag. Maar: wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd. Wie met drie kinderen van boven de 10 jaar naar bijvoorbeeld dierenpark Wildlands Adventure Zoo in Emmen gaat is (schrik niet) nu nog 150 euro kwijt. Daar zal volgend jaar dus een dikke 4 euro bovenop komen. Nu nog even snel een bezoekje brengen aan de wilde beesten levert geen enorme besparing op, maar is wel weer genoeg om anderhalve kop koffie te kopen op het terrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3