DE JAARWISSELING JJUXj r J 4 CORNE DE KONING NEC Voor pararoeier Corné de Koning was 2018 het succesvolste jaar uit zijn carrière. De Goesenaar kreeg internationale erkenning. Nationale hulde onbrak echter. Twee keer wereldkampioen Wat maakte 2018 memorabel? Een serie verhalen waarin we terugblikken en vooruitkijken aan de hand van de grote en kleine gebeurtenissen. Maandag Arduin ^EGON eter kon het niet voor Corné de Ko ning in 2018. De pa raroeier uit Goes jwerd tweemaal we- reldkampioen - in de gemengde twee persoonsboot en de skiff- en reeg de zeges ook in de wereldbekercyclus aaneen. Toch stond hij niet op de shortlist van NOC*NSF voor titel 'Pa ralympisch sporter van het jaar'. „Dat was teleurstellend", zegt De Koning. Juist ook omdat hij aan het einde van 2017, het jaar waarin hij eenmaal wereldkampioen werd, wél bij de jury in de voorselectie zat. Met het dubbele aantal WK-medailles had hij dit jaar dus helemaal op een vermelding gerekend. En misschien had er zelfs wel een officiële nomina tie voor het Sportgala in gezeten. „Ik weet dat in een olympisch jaar de concurrentie groot is, maar een plek op de shortlist had met twee wereld titels wel gemogen. Ongelooflijk Overigens is Corné de Koning, die een aangeboren handicap aan zijn onderbeen heeft, blij met de uitver kiezing van snowboardster Bibian Mentel als de beste paralympische sporter van 2018. Dat gebeurde vorige week woensdag in Amsterdam. „Wat zij heeft bereikt, is ongelooflijk. Zelfs als ik zelf genomineerd was geweest, had ik op haar gestemd." Smoking Voor aanvang van het Sportgala van NOC*NSF schafte de Goesenaar ein delijk eens een smoking aan. Hij is als toproeier inmiddels een vaste gast op dergelijke eindejaarsshows. „Ik had het drie jaar geleden al moe ten doen. Dat had me een hoop huurkosten bespaard, haha." Mis schien kan hij aan het einde van de komende jaren nog eens pronken met zijn nieuwe, chique outfit. De verwachting is immers dat hij nog wel meer wereldtitels opstrijkt en hij wordt ook zeer kansrijk geacht voor een olympische titel in 2020. Uitno digingen voor gala's noemt De Ko ning 'kersen op de taart'. Hij is blij met alle erkenning die hij krijgt. Mooi was daarom zijn bezoek aan Berlijn. Daar was eerder deze maand het World Rowing Awards Diner. Na een luxueus etentje reikte de wereld- roeibond plaquettes uit aan de beste roeiers van 2018. Corné de Koning en Annika van der Meer, met wie hij sinds begin 2017 samen in de boot zit, waren genomineerd bij het aan gepaste roeien. „Van tevoren wisten we trouwens al dat wij de prijs ook echt zouden krijgen", verklapt hij. „De organisatie betaalde onze reis. Ze wilden natuurlijk wel dat de prijswinnaars aanwezig zouden zijn." Goede techniek Eenmaal op het podium mocht De Koning de crème de la crème van het internationale roeien toespreken. „Annika en ik hebben daar ook di verse topcoaches uit het buitenland ontmoet. En die complimenteerden ons met onze goede techniek. Die zeiden: hoewel jullie je benen niet kunnen gebruiken, ziet het er heel soepel uit wat jullie doen en halen jullie een hoog niveau. Dat is dan wel heel prettig om te horen. Het geeft aan dat we goed bezig zijn." Mede door die goede techniek roeiden De Koning en Van der Meer bij het WK in het Bulgaarse Plovdiv ver voor de concurrentie uit. In de fi nale van de gemengde klasse was na 2000 meter het verschil met de num mer twee liefst zes seconden. Daags erna trok de Goesenaar die over macht in de skiff-finale door. „Voor die individuele wedstrijd was ik nog het meest zenuwachtig. Iedereen zei al maanden van tevoren tegen me: die ga jij wel even winnen.Ik was daar helemaal niet zo gerust op. Maar goed, die spanning heb je ook nodig. Het zet je lichaam op scherp. En uit eindelijk kwam het allemaal goed." zaterdag 29 december 2018 GO Roeland van Vliet Goes 2018 World tChampionships Corné de Koning uit Goes heeft een best jaar achter de rug. Twee keer werd de pararoeier wereldkam pioen. En daar stopten de sportieve successen niet. Corné de Koning en Annika van der Meer zijn wereldkampioen in de gemengde klasse. FOTOMERIJNSOETERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39