Vreemde keuze van Rob Jetten e? Drie ton voor studie trein Terneuzen-Gent Nog twee jaar tbs voor Westkapelse pedofiel WINZO Chaos 2 Bevolkingsgroei ZEEUWSE BEVOLKING GROEI Elke dag ZONDAG Commentaar Nieuwe politieke kopstukken willen zich graag profileren. Daarvoor zoeken ze naar speelruimte binnen de kern waarden van hun partij. Dat lukt niet iedereen even goed. Neem fractievoorzitter Rob Jetten van D66. Hij komt met ideeën om de warmgelopen woningmarkt een beetje af te koe len. Jetten wil sommige investeerders verbieden huizen te kopen en hij wil de huren maximeren. Dit plan past slecht bij de principes van D66. In een stad als Amsterdam lopen de huizenprijzen en de huren al een tijdje volledig uit de hand. Behalve grote en kleine huisjesmelkers heeft iedereen er heel veel last van. De mensen die nu noodgedwongen extreem hoge prijzen betalen, lopen het risico dat de markt instort. Wie veel te duur huurt, stort geld in een bodemloze put. Jongeren maken helemaal geen kans. Jetten heeft gelijk als hij dit soort negatieve effecten van de vrije markt wil aanpakken. Maar op zijn plan is veel af te din gen. Hij zou de huren het liefst per regio regelen. Dat is onuit voerbaar. Bovendien lijkt Jetten te vergeten dat zijn partij Rutte III steunt. De grondslag van dit kabinet is vrijwel absolute voor rang voor de vrije markt. Het ligt veel meer voor de hand om in Zeeland en in andere rustige delen van Nederland de bedrijvigheid en daarmee het wonen te stimuleren. Durf Nederland als één grote parkstad te zien en leid de aandacht af van de veel te drukke oude steden. Dan komt er vanzelf een eind aan de gekte op de woningmarkt. Als de fractievoorzitter van D66 de vrije markt wil aanpakken, dan steunt hij het verkeerde kabinet De minister van Omgeving, Natuur en Landbouw Joke Schauvliege ziet de spoorlijn als een strategisch pro ject. Mede door de fusie van de ha venbedrijven van Zeeland en Gent tot North Sea Port wordt het goede rentransport per spoor al verbeterd in de Kanaalzone. Schauvliege vindt het goed om daarbij het personenvervoer op de lijn Terneuzen-Zelzate-Gent te be trekken omwille van 'economische redenen en vanuit klimaat- en fijn- stofproblematiek'. Uit twee recente studies, uitgevoerd door de ingeni eursbureaus GoudappelCoffeng en Mint, blijkt dat het aantal potenti ële reizigers vergelijkbaar is met an- ln theorie kunnen per dag 2000tot 3000 treinreizigers sporen dere regionale spoorlijnen die de grens overschrijden. In theorie zou den per dag 2000 tot 3000 treinrei zigers kunnen sporen. Investeringen zijn nodig om daadwerkelijk personen per spoor door de Kanaalzone te vervoeren. Zo ontbreekt aan de oostkant van het Kanaal Gent-Terneuzen acht kilometer spoor naar Zelzate. ALMANAK De laatste dagen van het jaar verlopen een tikje chaotisch voor de verslaggeefster uit Zeeuws-Vlaanderen. Dit moet nog, dat moet nog. En dan moet ze ook nog een stukje maken voor de krant. Na een interview in haar eigen dorp wil ze gauw naar de redactie, maar de oprit is leeg. Haar zonen hebben de auto mee. Ze is niet voor één gat te vangen. Dan maar op de elek trische fiets. In de schuur blijkt de accu leeg. 'Jongens!' Maar ze kan roepen wat ze wil, er is nie mand in de buurt om tegen te mopperen. Hoewel? Dit plekje leent zich daar héél goed voor. Steekpartij vrouw nog in hechtenis Vrachtwagen knalt op bestelbus MIDDELBURG Geheel volgens het advies van de gedragsdeskun digen en de officier van justitie heeft de rechtbank in Middelburg gisteren de tbs met dwangverple ging van de 66-jarige Westkapelle- naar J. W. met twee jaar verlengd. Het verzoek van zijn raadsman de zaak aan te houden om te on derzoeken of de dwangverpleging eventueel voorwaardelijk kan worden beëindigd, werd afgewe zen. De autistische W. werd in 2012 - naast twee jaar cel - tot deze maat regel veroordeeld voor het mis bruik van acht jongens uit zijn woonplaats. Bij de politie had hij bekend dat hij zeker honderd jon gens tussen de 12 en 18 jaar had misbruikt. Hij werd overigens ver volgd voor zeven feiten met acht jongens, omdat verder niemand aangifte had gedaan. Ondercontrole Tijdens de behandeling van zijn zaak zei W. zijn seksuele gevoe lens voor jonge jongens onder controle te hebben, maar volgens psycholoog Breemer, die de West- kapellenaar onder haar hoede heeft, lijdt hij nog steeds aan para- filie (seksuele afwijkingen) en is het eind van zijn behandeling nog lang niet in zicht. W. wordt mo menteel behandeld in de Van der Hoevenkliniek in Utrecht. OPEN 13.00-18.00 Hoekbank C 2018,- |^^Musterrin^SHOw| zaterdag 29 december 2018 Om de kansen voor een spoor voor personenvervoer tussen Terneuzen en Gent te onderzoe ken stelt de Vlaamse regering 300.000 euro beschikbaar. Eer der al beloofde de EU voor maxi maal 5,5 ton bij te dragen aan het onderzoek. Theo Giele Brussel Tip? redactie@pzc.nl CLINGE De 63-jarige vrouw die is aangehouden na een steekpartij in Clinge blijft nog minstens drie dagen in hechtenis. De rechter commissaris oordeelde dat zij donderdag op 'rechtmatige wijze' is aan gehouden door de politie. De inwoonster van Clinge zou betrokken zijn bij de dood van een 33-jarige vrouw uit Sint-Niklaas, die donderdagmorgen vroeg door messteken om het leven kwam. De vrouw is volgens omwo nenden de moeder van het slachtoffer. Het Openbaar Ministerie geeft, zolang de vrouw vast zit en het onderzoek niet is afgerond, geen in formatie vrij. HOEK Een 33-jarige Terneuze- naar is gisterochtend ge wond geraakt bij een bot sing tussen een bestel bus en een vrachtwagen met oplegger. Het onge luk gebeurde rond 10.00 uur op de Herbert H. Dowweg. De vrachtwa gen ramde de bestelbus (foto) aan de bestuur derszijde. De Terneuze- naar, die de bestelbus bestuurde, was aan spreekbaar, maar ging toch voor medische zorg naar het ziekenhuis. De vrachtwagenchauf feur hoefde niet te wor den onderzocht in het ziekenhuis. Mariska de Jonge met dochter Tess: „Vrienden van ons woonden al een poosje in Kapelle, dus we kwamen hier al regel matig." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 2017 2018 Aanwas Borsele 22.716 22.800 84 Goes 37.636 37.640 4 Hulst 27.472 27.535 Kapelle 12.720 12.803 83 Middelburg 48.303 48.566 263 Noord-Beveland 7.314 7.302 -12 Reimerswaal 22.555 22.703 148 Schouwen-Duiveland 33.687 33.768 81 Sluis 23.526 23.390 -136 Terneuzen 54.440 54.592 152 Tholen 25.583 25.800 217 Veere 21.867 21.822 -45 Vlissingen 44.485 44.416 -69 Zeeland totaal 382.304 383.137 833 BRON: CBS/GEMEENTEN b 1 «ïiitlB fel HAMONTERWEG 143 ACHEL BELGIË www.winzo.be gratis levering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37