issmi Wil Maarten daar eigenlijk wel zitten? TOP REIZEN VAN EFFEWEG.NL effeweg.nl CEHEHl 33 Q DE SLIMSTE FANS Nu kun je met een kleine afstandsbediening tek sten doorklikken, staan er steekwoorden op het scherm. Thuis teksten in mijn hoofd stampen, doe ik niet. Daarvoor verandert er nog te veel. Eind van de maand gaat die laptop weg. In elk theaterboekje staat aangekondigd dat het een try-out is, maar dan is het niet zo chic meer om te zeggen: jongens, ik doe maar wat." decor kan nog gesleuteld worden, maar de show moet staan. Mijn vriendin heeft thuis mijn grap pen allang aangehoord. Zij heeft in deze maanden vooral heel veel geduld. Als ik zeg dat ik een week alleen moet zijn, dan heeft zij begrip. We hebben andere werktijden, ik speel vier a vijf avonden per week en moet geregeld zondag even bijkomen. Als ik weet dat zij er om zes uur uit moet, kies ik voor een hotel. Het is fijn daar eerlijk over te zijn. Een andere keer denk ik: nu heb ik je vier, vijf dagen niet echt gezien, en wil ik naast je liggen. Of vind ik het gewoon fijn dat ze in mijn buurt een serietje kijkt of haar administratie doet. Heerlijk. Maar het is ook niet zo dat we niks samen doen. We zijn laatst naar theLion King geweest." „Vul ik de show aan met de actualiteit. De Oost- vaardersplassen, Boer zoekt Vrouw, Shell. Sommige grappen krijgen dan pas vorm. In 2014 bijvoor beeld. ISIS: niet te veel aandacht geven. Of zoals ISIS zelf altijd zegt: hoofd- van bijzaken onderscheiden. Daarna kwam de tweede: zo, de kop is er af. Toch vond ik die twee woordgrapjes te weinig. Het kon beter. Met kerst viel de slotzin in. Na 'de kop is eraf, kwam nu 'dat moet ook wel, anders kun je nooit re ligie bij iemand door de strot duwen'. De criteria van een goeie grap? Timing, overdrijving, het pu bliek op het verkeerde been zetten. Wat ik steeds leuker vind, is ongemak. Daarom zit bijvoorbeeld Maarten van der Weijden in de show. Hij heeft 163 kilometer gezwommen, buitengewoon. Maar ja, hij ging voor de 200, dus... niet gehaald. Als ik dat zeg, voel je het ongemak in de zaal. Grappen vallen ook af. Holleeder bijvoorbeeld. 2018, dat was niet écht zijn jaar, al had de grap gekund in combinatie met RTL Late Night: dat het je niet zou verbazen als Hol leeder straks als vaste tafelgast bij Twan Huys komt zitten. Is er tenminste nog één iemand geboeid." Geen winter zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens. ken en luisteren sinds pannekoe- kengate. Google dat maar eens. Hij schrijft goed, wilde voetballer van Vitesse worden en kreeg voor de Slimste tips van de vorige winnaar, Roelof de Vries. Pas! GTIk ben echt niet vies van wat sarcastische humor, maar ik was deze haast suïcidaal klinkende en ogende man snel beu. Wil hij daar überhaupt wel zitten? Interessanter: wat dacht Eric van 't Zelfde gisteren in vredesnaam te doen tijdens de fi nale? AvE: Hij bracht zichzelf in proble men door zijn eigen tijd te laten wegtikken en intussen zijn oppo nent triomfantelijk aan te kijken. Zo van: kijk eens wat een vondst! Maar, zo verklaarde hij, het was om in de volgende vraag toe te kunnen slaan. AvE: En Maarten voerde jarenlang komijnenkaas aan een muis waar mee hij 'bevriend was', ook een ont boezeming van formaat! De escape van de week was van Arjan, in de fi nale tegen Malou. Dat zal jou als filmfreak wel hebben kunnen beko ren. Met nog 1 seconde op zijn klok en een vraag over the Big Lebowski kreeg hij een niet te missen voorzet. Natuurlijk, the Dudel GT: Dat Malou dat niet wist! Om een (anti) peristaltische beweging van te krijgen. GT: Gijs Groenteman is amper ver trokken (weggespeeld door een niet bijster wereldwijze Malou Holshuij- sen, hoe kon dat gebeuren?!) en het reeds indrukwekkende rijtje Slimste-droogkloten wordt onmid dellijk aangevuld. Dus vraag ik je met een stem alsof net mijn com plete familie is uitgemoord: wat weet jij van Marcel van Roosma len...? AvE: Tja, ik vrees dat ik niet meer geheel objectief naar hem kan kij- Ja ja. En zo'n man is rector van een school. Laat die leerlingen alsjeblieft geen voorbeeld aan hem nemen! GT: Leerlingen kunnen wél een voorbeeld nemen aan onze Maarten die mij voor de tweede week op rij een dikke strot bezorgde. Hij voelt zich nog altijd schuldig over het plagen van een klasgenoot die zich later doodreed in Spanje. Philip wist niet hoe te reageren. „Dank je wel Maarten..en we gaan beginnen!" Stop met die gemengde bittergarnituur! Nederlanders willen gewoon bitterballen. In het algemeen vind ik mannen met hoeden aanstellers Valkenburg, Maastricht en Belgische Ardennen €449,- €399, Rome, Florence en Venetië Normandië met zjjn invasiestranden €449,- Meer van Genève, Chatel Highlights van Zuid-Engeland Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht GRATIS 088 -10 30 800 zaterdag 29 december 2018 GO „Gaan we naar zalen met duizend man. Aan het Oudejaarsconference Guido Weijers, maandag, 20.30 uur, RTL 4 5 dagen, uitgebreid halfpension 8 dagen, halfpension ■d'k'oÜa 8 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei,jun, jul, aug, sep, okt 2019 Vertrek o.a.: mrt, apr, mei, junjul, aug 2019 Vertrek: mei junjul, aug, sep, okt 2019 8 dagen, All inclusive Vertrek: mei, junjul, aug, sep, okt 2019 8 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei,junjul, aug, sep 2019 Alle Fouben voorbehouden. Excl. reserveringskosben en CalamibeibenFonds. ANVR brochure 2019 www.efFeweg.nl en boekingen: 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32