1 ledereen wil een rematch met Hari, maar Verhoeven gaat voor acteercarrière 31 Voor Rico Verhoeven (29) was 2018 het jaar waarin hij de eerste stappen zette naar een serieuze acteercarrière. Tussendoor verdedigde de kickbokser met succes zijn wereldtitel in het zwaar gewicht. Het wachten blijft op dé rematch. uim een jaar ge leden, ander halve week voor kerst 20t7, ver sloeg Rico Verhoeven met een technische knock-out de man die hem be spuugde en beschimpte in aanloop naar het onderlinge gevecht, Jamal Ben Saddik. Amper bekomen van de uitputtingsslag pakte hij de mi crofoon en vroeg het publiek in Ahoy: „Hebben jullie ook zo'n zin in Rico versus Badr in 2or8?" Nu, een jaar en een karrenvracht aan geruchten verder, is de re match van het zo desastreus verlo pen prestigegevecht eind 2016 tus sen Verhoeven en Badr Hari er nog altijd niet geweest. Sterker: een in dicatie voor een datum is er nog altijd niet. 2019 zou het jaar kun nen zijn, maar die constatering is alles wat voorhanden is. Het kamp-Rico zegt te wachten op een toenadering vanuit dat van de Nederlandse Marokkaan. Toch lijkt een eventueel gevecht ook in het nieuwe jaar wel even op zich te laten wachten. Verhoeven kondigde in november aan een hoofdrol te hebben in een grote Hollywood-film, The Black Lotus, die hij ook coproduceert. De actie film wordt komend kalenderjaar geschoten. Verhoeven wil zich in die periode volledig richten op de opnames. Zo hoopt hij, in wat hij 'een proces van jaren' noemt, uit eindelijk langzaam de definitieve stap naar Hollywood te zetten. Doorstromen Verhoeven als actieheld op het doek in plaats van in de ring, die gedachte moet nog even landen. De film wordt in 2019 opgenomen in Am sterdam, Londen en Sofia. Zijn sport zal in die periode op een la ger pitje komen te staan. Wordt The Black Lotus een suc ces, dan zal het vaker gebeuren dat hij zich regelmatig minder zal richten op de sport waarin hij al sinds 2014 wereld kampioen in het zwaargewicht is. ricoverhoeven De eerste kleine rollen had hij al als stemacteur in de animatiefilm Ferdinand (2027) en fysiek in Kickboxing Retaliation (2018) van Jean-Claude Van Damme, ook een oud-vechter. Zo wil Verhoeven, geheel in de stijl van zijn grote voorbeeld Dwayne The Rock Johnson (Hollywood-ster en één van de beste worstelaars aller tij den), uiteindelijk doorstomen van een vecht- naar een acteercarrière. Tussendoor Maar, (aankomend) filmster of niet, tussendoor verdedigde de in het Brabantse Halsteren woonach tige Verhoeven dit kalenderjaar tweemaal zijn wereldtitel. Hij be gon na zijn titelprolongatie tegen Ben Saddik een jaar geleden rustig aan in 2018 en zag onder meer hoe de toen 33-jarige Hari zijn rentree in de ring maakte. De Golden Boy versloeg in maart Hesdy Gerges na een unanieme jurybeslissing. En ja, meteen werd de link met een rematch gelegd. Hari hulde zich in nevelen. „Ik hoef Rico geen bood schap te geven. Dit gevecht was mijn boodschap." Verhoeven stapte drie maanden later zelf weer in de ring in Birmingham voor een gevecht dat in alles leek op een opwarmertje voor 'Badr'. Totdat organisator Glory in samenwerking met alle betrokken partijen de kampioens- riem in het zwaargewicht op het spel zette. De uitdager? Mladen Brestovac. Specialist in hoge trap pen met links. Maar soeverein, ge controleerd, bijna zakelijk zette Verhoeven de Kroaat opzij. Het betekende de zevende we reldtitelprolongatie en de zeven tiende Glory-zege voor Verhoe ven, inclusief gevechten zonder kampioensriem als inzet. Dat zijn ongeëvenaarde aantallen in het kickboksen. Verhoeven greep de kampioensriem in 2024 door Daniël Ghita met een una nieme jurybeslissing te verslaan. Verwoede pogingen van zijn uitdagers om de belt in het zwaargewicht over te nemen, wer den door hem on schadelijk gemaakt. Meteen na de zege op Brestovac kon digde Glory een groot gevecht in de Johan Cruijff Arena aan. Een optelsommetje voor een nieuwe uitvoering van 'het ge vecht van de eeuw' tegen Hari, zo leek het. „Mensen willen de re match zien en ik wil doen wat de mensen willen", vertelde Verhoe ven. Maar de onderhandelingen liepen spaak en Glory kondigde in juli aan dat de Braziliaan Guto Inocente de uitdager van Verhoe ven in Amsterdam zou worden. En ja, dat was een teleurstelling voor de doorgewinterde kickbokslief- hebber, die niets liever ziet dan een nieuwe kans voor Hari, die zijn arm brak in de eerste confron tatie tussen beide kemphanen. Bekvechten Bekvechten, daar bleef het bij in 2018. Bij een bericht op sociale me dia van de Amsterdamse Marok kaan waarin hij sprak over een 'onbereikbare bad boy', counterde Verhoeven met: „Onbereikbare bad boy, dat is precies wat je bent als je gebeld wordt voor het grote gevecht", schreef hij. Waarop Hari reageerde: „Lieve Rico, verspreid alsjeblieft geen valse geruchten. Er is nooit gesproken over een ge vecht in september. Hoe durf je te denken dat jij de eerste vechter op de poster zou zijn in dat geval? Vergeet niet wie de baas is." Het wakkerde het onderlinge vuurtje nog maar eens aan, vooral onder de fans van Verhoeven en Hari. Verhoeven zelf richtte lang zaamaan zijn blik op Inocente. Een iets meer beladen wereldtitelcon frontatie, omdat die voor een na genoeg uitverkochte Arena werd afgewerkt. Dat Nederland zo mas- Mensen willen de rematch zien met Badr Hari en ik wil doen wat de mensen willen saai was uitgerukt voor het ge vecht, was maar weer eens een be vestiging van de vlucht die kick boksen heeft genomen in het land. Ooit was de Arena namelijk het strijdtoneel van het grootste kick- boksgala van Europa, It's Showtime, totdat in 2010 de toenmalige Am sterdamse burgemeester Eberhard van der Laan ingreep en geen ver gunningen meer verleende voor vechtsportevenementen. Het zou den volgens hem 'netwerkbijeen komsten voor criminelen' zijn. Onder leiding van organisator Glory werd de sport grotendeels van zijn dubieuze, criminele imago in het land ontdaan. Met Verhoeven als voorvechter binnen de ring werd de sport door velen weer omarmd, met als ultieme be loning een praktisch uitverkochte Arena in 2018. Gissen Verhoeven beloonde de Arena met een overwinning op punten op uitdager Inocente, de nummer 2 van de Glory-ranglijst. Na dat ge vecht hield Verhoeven zich meer op de vlakte over een Hari-re- match dan voorheen, al zou hij wel op komen dagen als Hari een dag en tijd zou noemen. Maar de plan ning van Verhoeven op vechtge- bied is voor komend jaar nog leeg. En dus is het gissen naar wat 2019 gaat brengen voor Verhoeven, die buiten de ring met een marke- tingteam ook bezig is zichzelf te verkopen. Van clinics tot een fit- nessapp, van een kleding- tot een parfumlijn. Zeker is dat de opna mes van The Black Lotus op de agenda staan. Maar dat er ook ge vochten gaat worden, staat eve neens vast. Misschien, heel mis schien komt de rematch er in 2029 wel. Maar 2018 heeft aangetoond dat je daar maar beter niet op moet re kenen. zaterdag 29 december 2018 GO Badr moet nog maar even wachten, eerst Hollywood Tim Reedijk Rotterdam Verhoeven (r) met Dwayne The Rock Johnson, fototwitter ULOIX I I\IV.I\UUAII\IU.LUI Rico Verhoeven verdedigde in september met zijn succes zijn wereltitel tegen Guto Inocente. fotoanp - Rico Verhoeven (29)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30