28 Lezers over hun favoriete Max Verstappen-moment van 2018 Deze krant vroeg de lezers naar hun favoriete Max Verstappen-moment van dit jaar. U reageerde massaal en vooral de zege in Oostenrijk bleek populair. Een compilatie van selfies, tribuneshots, anekdotes en juichfoto's langs de Formule 1-circuits. SGOMflX Jackpot Met open mond Pendelbusjes Cadeau Ingelijst Heilig asfalt Max-leeuw Austin bocht 1 Oud papier zaterdag 29 december 2018 GO Samenstelling: Arjan Schouten Robin Wanders had het geluk dat hij samen met zijn collega's Michiel de Kruijf (links op de foto hier onder) en Niels Hofs (rechts) een werktrip naar Sin gapore kon combineren met een bezoek aan de nachtrace aldaar, waar Verstappen tweede werd. „De kwalificatie in Singapore was voor mij het Max- moment van 2018. Een ronde die tegen de perfec tie aan zat en waar we met open mond naar heb ben gekeken. Heel even dachten we dat zijn eerste poleposition een feit was, maar Hamilton perste er nog een betere ronde uit. Rond het circuit ging het vooral over de waanzinnige ronde van Max. Zijn P2 in de race was een dag later de kers op de taart." De 40-jarige Michel Whien uit Zevenaar (tweede van links, met Red Bull-petje) ging dit jaar met vier vrienden voor het eerst van zijn leven naar een Formu le 1-race en koos direct de jackpot: Oostenrijk. „Gelijk een winnende race van Max! We heb ben echt een geweldige tijd gehad daar. Wat een sfeer op de Max Ver stappen-tribune. De hele wereld heeft van die beelden kunnen ge nieten. Een supermooie herinnering, die ik niet snel ga vergeten." Formule 1-fanaat Patrick Bronmeij- er uit het Gelderse Eist kreeg van zijn gezin een prachtig cadeau voor zijn vijftigste verjaar dag: een Grand Prix-bezoek naar keuze. Hij koos voor de GP van Oostenrijk, samen met kameraad Ha- rold Berfelo (links op de foto). Een schot in de roos, zo bleek. „Van woensdag tot en met maandag heb ben we daar op de camping gestaan. Met uiteindelijk een fantastisch hoog tepunt: de overwin ning van Max." Dennis Burgersdijk is Max-fan van het eerste uur. Met zijn vrienden Ivo Triepels, Joëlle Peerboom en Natasja Tettero bezocht hij de Formule 1-race van Oostenrijk, waar ze op de foto gingen met de bekende oranje Max- leeuw. „Vanaf de och tend hing er al een feestsfeer, nog voordat Max ook maar één meter had gereden. Bij de Drivers Parade wer den Max en Daniël Ric- ciardo, die jarig was die dag, toegezongen door de Orange Army. Een explosie van geluk was er toen Max de race nog won ook. Dat maakte de busreis van twaalf uur ineens een stuk aangenamer." Heel veel fans gin gen dit jaar met Max Verstappen op de foto. Voor Arthur de Bok was dat niet genoeg. In Zandvoort ging hij op de Jumbo Racedagen op de foto met Verstap pen én Ricciardo. „Op Circuit Zand voort doe ik de vipgast-hosting, dus ik was daar aan het werk. Bij het motorhome van Red Buil kwamen de beide heren aanlopen. Ik vroeg of ik met Max op de foto mocht en Daniël kwam er meteen naast staan. Nu hangt de foto trots ingelijst bij mij thuis." Aart Schuurman Hess mag dan al jaren in het Cana dese Vancouver wonen, hij blijft een Nederlander en ook een Max Verstappen fan. Net als zijn zoon Duco. „We kijken elke Grand Prix samen, maakt niet uit hoe laat de start is. Dit jaar zijn we naar Texas gevlogen om Max in Austin aan te moedigen. Daar be leefden wij ons Max- moment van 2018. Wij stonden langs de baan met perfect uitzicht op de eerste bocht, waar hij zijn positie verdedigde ten opzichte van Lewis Hamilton. Toen Max die aanval af sloeg, ging echt het héle stadion com pleet uit zijn dak. Waanzinnig!" Oud-profvoetballer Gertjan Rothman (Ex celsior) uit Lekkerkerk nam zijn oudste zoon Luuk op diens achtste verjaardag mee naar de GP van België, waar Max Verstappen als ca deautje op de derde plaats finishte. „We zijn het hele weekeinde ge weest en hebben met onze caravan op een camping gestaan, zo'n acht kilometer van het circuit. Van daaruit wer den we met pendelbus jes heen en weer gere den, echt perfect! Al met al was het een top- weekeinde, met 'onze' Max op P3." Ton Tuithof uit Bos koop ging in 2018 voor het eerst naar een For mule 1-race. Naar de GP van Oostenrijk, gewon nen door Verstappen. Reden om met zijn schoonzoon Thomas de Bruin en diens vader Nico na afloop een foto te maken op het heilige asfalt van de Red Buil Ring. „Een prachtige er varing was het. We zaten op de Max Ver- stappen-tribune, waar het drie dagen lang feest was. De berg, het dal: alles was oranje. Met als afsluiter Max, die ook nog eens won. Toen werd het feest al leen nog maar groter." Max Verstappen heeft miljoenen fans, maar niet iedere Nederlander is idolaat van de For mule 1-coureur. Zo genoot Wil Gommans uit Venray vooral van de botsing met teamgenoot Daniël Ricciardo in de GP van Azerbeidzjan. „Omdat Max het weer eens verrekte om aan de kant te gaan. En o wee als iemand Max voorbij wil en hem raakt. Dan heeft iedereen schuld, behalve onze Max natuurlijk", aldus Gommans, die blij is dat het winter is. „Omdat er nu niet meer elke dag een stuk over Max in het AD staat. Max krijgt namelijk overdreven veel aandacht. Jullie kunnen ook gewoon da gelijks een aparte Max-bijlage maken, dan kan ik die gelijk bij het oud papier gooien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27