t 26 Wat moest hij van ver komen. Ronald Mulder (32) lag in het voorseizoen ziek op bed en miste wedstrijden. Des te groter was de vreugde gisteren na zijn nationale titel op de 500 meter én plaatsing voor de WK. SCHAATSEN NK AFSTANDEN Kort Elis Ligtlee (24) stopt per direct Elis Ligtlee stopt per direct met baanwielrennen. De olympisch kampioene op het onderdeel keirin mist het plezier en de motivatie. Ze sluit op 24- jarige leeftijd af met een trits aan nationale en internationale titels en ereplaatsen. „Ik miste de afgelopen tijd het plezier in wat ik deed en was steeds op zoek naar de noodzakelijke motivatie om er vol voor te gaan. Na lang wikken en wegen heb ik de knoop doorgehakt en ben ik eerlijk naar mezelf geweest en heb het besluit genomen om te stoppen met baanwielrennen." Ligtlee begon als jong meisje op de BMX-fiets, maar ging niet door in deze tak van sport. De Eerbeekse vond het te gevaarlijk en om die reden stapte ze over naar de piste. Vanaf haar entree in 2011 was ze succesvol in het baanwielrennen en grossierde ze in titels. Haar absolute hoogtepunt beleefde ze op de Olympische Spelen in 2016 in Rio, waar ze verraste met de gouden medaille op de keirin. Haar specialiteiten waren de sprint, 500 meter tijdrit en de keirin. Liverpool gehavend in topper Liverpool moet het vandaag in het thuisduel met Arsenal stellen zonder reserveaanvoerder James Milner (foto), die kampt met een hamstringbles sure. „Hopelijk kan hij volgende week donderdag tegen Manchester City weer meedoen", aldus trainer Jürgen Klopp. Koploper Liverpool ont vangt nummer 5 Arsenal, dat dertien punten minder heeft. Volgende week donderdag gaat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnal- dum op bezoek bij titelverdediger en nummer 3 ManCity, dat na twee verloren duels zeven pun ten minder heeft dan Liverpool. Kremlin werkt mee met Wada Het Kremlin heeft volledige medewerking toege zegd aan het mondiale antidopingbureau Wada, dat vorige week een tevergeefs bezoek bracht aan het dopinglaboratorium in Moskou. De Russische regering reageert daarmee op de oproep van Rusada-baas Joeri Ganoes, die uit vrees voor een nieuwe schorsing namens het Russische antido pingbureau de regering opriep mee te werken met Wada. Een woordvoerder van het Kremlin zei dat Ganoes zich geen zorgen hoefde te maken. Quote van de dag 'We moeten dit probleem oplossen' 'Hoop dat pijn minder wordt' Winst Van der Poel en Brand Vanaf de eerste klap voelt Ronald Mulder zich krachtig, snel. Meteen is het raak. En dat is nodig ook. Hij moet en zal zich op de 500 meter plaatsen voor de WK om nog iets te maken van dit seizoen. Hij jaagt op zijn tweelingbroer Michel die een ideaal mikpunt voor hem vormt. Pas laat komt de gedachte aan een nationale titel naar boven. „Want iedereen hier is bezig met de WK-plaatsing. Ik zal eerlijk zijn, pas op de kruising dacht ik: wacht eens even, het kan zomaar een Ne derlandse titel zijn", zegt Mulder, nadat hij zich breeduit lachend met de gouden medaille om bij de pers heeft gemeld. De nationaal recordhouder op de 500 meter heeft vanavond Dai Dai Ntab en Jan Smeekens naar de tweede en derde plaats verwezen. Zijn tweede titel na zijn eerste in 2011 noemt hij 'uitermate lekker', maar belangrijker: hij kan vanaf nu gaan toeleven naar zijn hoofddoel, de WK afstanden in februari in Inzeil. Zo rot als het seizoen begon, zo mooi zou het kunnen eindigen. Kort na de seizoensstart werd KRAMER Mulder ziek. En flink ook. Hij lag liefst twee weken ziek op bed met koorts, een long- en bijholteontste king. Een streep ging door de we reldbekerwedstrijden in Japan, in Polen maakte hij zijn rentree. Toen hij daar een belabberde race met een tijd in de 36 seconden neer zette, bewaarde hij de rust en zei hij tegen zijn coach Gerard van Velde dat hij geen gekke dingen zou gaan doen. Niet eenvoudig Dat was niet altijd even eenvoudig. Natuurlijk spookten soms nega tieve gedachten door zijn hoofd. „Dan dacht ik: ga ik wel op tijd in vorm zijn?" Maar toch hield hij vast aan zijn visie: gewoon gediscipli neerd blijven. „Trainen zoals het Nu moet ik er ook voor zorgen dat ik daadwerkelijk goed ben op de WK moet, eten zoals het moet, slapen zoals het moet. En dat heb ik ge daan. Ik ben er trots op dat het ge lukt is. Het was een race tegen de klok, maar ik heb van de klok ge wonnen." Helemaal verrassend is het ook weer niet dat Mulder opstaat wan neer de selectiestress door Thialf waait. Tijdens de vorige twee olympische kwalificatietoernooien (OKT's), toen er om de olympische tickets werd geschaatst, zette hij ge weldig snelle tijden neer. In aan loop naar deze NK spraken mensen hem geregeld bemoedigend toe. „Zij zeggen altijd: Ronald staat er zaterdag 29 december 2018 GO A Mi BAANWIELRENNEN VOETBAL ALGEMEEN Sj0f. TENNIS Andy Murray (31) heeft nog altijd pijn in de heup die hem al zo lang kwelt, zegt hij in aanloop naar het toernooi in Brisbane dat dient als voorbereiding op de Austra- lian Open. De voormalig nummer 1 van de wereld is inmiddels af gezakt naar de 256ste plek op de wereldrang lijst. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (23, foto) heeft zijn negentiende zege van het seizoen behaald. Hij reed bij de Azencross in Loenhout di rect weg van alle anderen en ging onbe dreigd af op de zege. Bij de vrouwen won Lucinda Brand (29) de wedstrijd, die deel uitmaakt van de DVV Trofee. Chelsea-coach Maurizio Sarri (foto) wil duidelijkheid omtrent de toekomst van Eden Hazard, in verband gebracht met Real Madrid. M O Q. (0 Mulder wint zijn race tegen de klok Pim Bijl Heerenveen HEERENVEEN De grootste spanning op de 5000 meter lag gisteren in de laatste rit. Sven Kramer (32) tegen Patrick Roest (23), de meester tegen de leer ling. Halverwege de rit tussen de ploeggenoten van Jumbo-Visma kwam Kramer nog onderdoor, maar uiteindelijk moest de man die de afgelopen jaren veelvuldig en op belangrijke momenten werd geplaagd door rugklachten en daardoor al een deel van het voorseizoen miste in de laatste Ronald Mulder (r) in actie op de 500 meter tegen zijn tweelingbroer Michel Mulder tijdens het NK afstanden in Thialf. Ronald zou winnen, Michel als zesde eindi gen. FOTO ANP - Ronald Mulder (32) Patrick Roest is de snelste op de 5000 meter, fotoanp ronden ruim toegeven. Roest won voor Jorrit Bergsma, Kramer werd derde. Hiermee verzeker den zij zich allen voor de WK in Inzeil, in februari. Voor Kramer, die heeft aangegeven door zijn rugproblemen selectiever te moeten zijn, een van zijn voor naamste doelen dit seizoen. Een ander doel kan hij later dit week einde halen: plaatsing voor het EK allround, wat geschiedt op basis van een klassement over 1500 en 5000 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25