Veel minder ellende door aanpak van reltrappers Vandaag bij deze krant Meisje (4) overleden na frontale botsing Guido Weijers sluit het jaar in stijl af Oud en nieuw steeds rustiger Vulkaan Anak Krakatau Walcheren »P32 Uit de cijfers die datajournalistiek bureau LocalFocus heeft opge vraagd bij alle politieregio's in Ne derland blijkt dat de verwoede pogingen van politie, justitie en burgemeesters om relschoppers in toom te houden, toch vruchten afwerpen. In vier jaar tijd is het aantal incidenten met meer dan een derde afgenomen. Tijdens de jaarwisseling van 2013-2014 werd het land nog geteisterd door 12.618 incidenten. Een jaar later waren dat er een paar honderd minder. Weer een jaar later, 2015-2016, waren het er ruim 11.000. In het jaar dat daar weer op volgde, stokte de teller op iets meer dan 10.000. En in 2017-2018 waren het In vier jaar tijd is het aantal incidenten met meer dan een derde afgenomen er nog 'maar' 8000. De daling zet dus harder door. De afgelopen jaren namen poli tie en burgemeesters maatregelen om het alsmaar uitdijende geweld in te dammen. Zo groeit het aantal vuurwerk- vrije zones al jaren achter elkaar en maakt de politie steeds fanatie- De afgelopen jaren zijn er maatregelen genomen tegen het uitdijende geweld ker jacht op illegaal vuurwerk. Justitie deelde hardere straffen uit en probeerde via het snelrecht raddraaiers razendsnel te straffen voor hun wangedrag. Hoewel dat laatste in de praktijk niet altijd lukt, geeft het Openbaar Ministerie in elk geval het signaal af dat er werk van wordt gemaakt. Nog meer maatregelen moeten de overlast voor de komende jaren verder terugdringen. Vuurwerkverbod Zo wordt het voor gemeenten mogelijk vuurwerkverboden in te voeren. Ook de losse vuurpijl - waarmee je makkelijk op hulpver leners kunt schieten - staat onder druk nu je er verplicht een lan- ceerstandaard bij moet kopen en de compound (een uitgebreid siervuurwerk met maar één lont, dus veiliger) wint aan populari teit. P4 Hij had niet gedacht ooit terug te keren naar Zeeland. Toch koos Edwin van Oosten (36) ervoor om Breda te verlaten en een huis te kopen in Kapelle. Hij is één van de 625 mensen die het afgelopen jaar naar de gemeente Kapelle verhuisden. Zijn overwegingen? De huizen zijn betaalbaar en er zijn veel voorzieningen. „En ik vind het leuk om weer in Zeeland te wonen. Deze provincie maakt me trots. Het is mijn thuis." zeeland2 VLISSINGEN Een 4-jarig meisje uit Vlissingen is donderdag avond aan haar verwondingen overleden nadat zij betrokken was bij een frontale botsing op de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen. Een 28-jarige automobilist uit Vlissingen raakte donder dagmiddag rond kwart over vijf door onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft en botste frontaal tegen een 26-ja- rige bestuurster uit Vlissingen. De automobilist en het meisje werden ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Daar is het meisje later op de avond aan haar verwondingen overleden. De bestuurster van de auto waar het meisje in zat, raakte ook gewond en is naar het ziekenhuis ge bracht. De verkeersdienst doet onderzoek naar het ongeval. bedreigt de Javaanse neushoorns »pi5 Nieuwsmedia Het aantal incidenten waarvoor de politie in actie moet komen, was de afgelopen jaarwisseling (2017-2018) met 20 procent gedaald ten opzichte van het jaar ervoor. Toch waren er nog 8000 gevallen bekend bij de politie, variërend van te vroeg afgestoken vuurwerk tot mis handeling. Nieuwe maatrege len moeten de overlast de ko mende jaren nog verder terug dringen. Victor Schildkamp Rotterdam Grijs pzc.nl weekend Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 116 8! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1