II Japan gooit grens open voor 70.000 arbeidsmigranten 7>~ 31 december Oudejaar strekking HOOFDPRIJS -Cr Speciale prijzen! 250 MINI's Nw' EUWS 19 's Werelds grootste kickboksorganisatie Glory kan eigenlijk niet zonder z'n publiekstrekker Rico Verhoeven. Toch heeft de kampioen nog geen nieuw contract, terwijl het oude over enkele dagen afloopt. Rico Verhoeven hoeft niet te wach ten op Glory, want hij heeft inmid dels tal van opties binnen de vecht sportwereld. „Maar we praten voor lopig alleen met Glory", zegt mana ger Karim Er ja. De kickbokskampioen is er het af gelopen jaar nóg meer in geslaagd zijn populariteit te vergroten, weet nu ook zonder Badr Hari stadions stijf uitverkocht te krijgen en heeft de kickbokssport in de breedte laten groeien. Verhoeven groeide in vijf jaar tijd uit van een sporter in wie niemand geïnteresseerd was, naar een kampioen waarvoor publiek, sponsors, televisieprogramma's en andere vechtsportorganisaties in de rij staan. „Rico heeft heel veel opties, eigenlijk uit alle disciplines binnen de vechtsport", vertelt Erja, die met zijn team gestaag werkte aan het good guy-imago van de atleet. „Ook uit de hoek van het boksen." Dat laatste klinkt spannend. Ooit flirtten Verhoeven en die andere cha rismatische vechtsporter, de Britse zwaargewicht wereldkampioen bok sen Anthony Joshua, met elkaar over een gevecht. Verder dan 'een intrige rend idee' kwam dat nooit. „Rico wil in principe blijven kick boksen. We praten ook niet met an dere organisaties zolang we nog met Glory in onderhandeling zijn", zegt Erja. „Rico wil graag dat Glory mee denkt in zijn ambities om de kick bokssport groter te maken, in bin nen- én buitenland." Daarnaast heeft Verhoeven nooit een geheim ge maakt van zijn acteerplannen. „Ook daarin willen we graag dat Glory meedenkt, hoe de kickbokssport kan profiteren van zijn acteerplannen." En dan is er nog wat: bij Glory staat Verhoevens eeuwige tegenpool, Badr Hari onder contract. De Marokkaanse Rico heeft heel veel opties, uit alle disciplines binnen devechsport kampioen van weleer maakte een jaar geleden bekend terug te keren in de sport, deed dat bij Glory, maar kwam slechts één keer in actie. Een serieuze re-match tussen beiden lijkt alleen mogelijk bij Glory. Toch speelt dat in kamp-Verhoe ven een minder belangrijke rol. Erja: „Rico wil het graag ,want het bete kent spektakel. Maar in feite valt er voor hem weinig te winnen in zo'n gevecht, alleen maar te verliezen. En hij hoeft zich allang niet meer te be wijzen. Het moet wel een echt ge vecht om een titel zijn." Japan schreeuwt om chauffeurs, bouwvakkers en verpleegkundi gen. Ongeveer een derde van de vacatures kan niet worden gevuld. En robots blijken op korte termijn ook niet de oplossing. Het rap vergrijzende Japan ver trouwde tot nu toe volledig op au tomatisering en robotisering om het gebrek aan arbeidskrachten op te vangen, maar premier Abe is tot de conclusie gekomen dat dat niet genoeg is. Vandaar dat hij zijn po pulariteit - die sinds de nieuwe wet is aangenomen al een paar punten is gezakt - op het spel zette om de deur te openen voor Ik verwacht niet dat dit types aantrekt die onze vrouwen komen verkrachten buitenlandse arbeidsmigranten. Dat is niets minder dan revolu tionair in een land dat eeuwen fel vasthield aan isolatie. Vooral op het platteland is men geen buiten landers gewend en daar heerst dan ook de meeste twijfel over wat Abe voorheeft. „Er zijn veel mensen die bang zul len zijn van vreemdelingen die andere talen spreken, die een beetje luidruchtiger zijn dan Ja panners gewend zijn of die verge ten de vuilnisbak op de goede dag buiten te zetten. Maar de regering legt nu de nadruk op de positieve kanten en dat moeten wij ook doen", aldus de politieke analist Jun Okumura van het Meiji Insti- tute for Global Affairs tegenover de krant South China Morning Post. Vooral in de industrie, de zorg, de visserij en de toerismesector heeft het land een gigantisch tekort aan laaggeschoolde arbeidskrachten. Er zijn momenteel ruim anderhalf keer meer vacatures dan werkzoe kenden. Stemmingmakerij Okumara verwacht dat de mi granten vooral uit Vietnam, China, Korea, Nepal, Indonesië en Thailand zullen komen. Om hun inburgering te bevorderen heeft de Japanse regering 117 miljoen euro per jaar uitgetrokken, onder meer voor taallessen. „Ik verwacht dat er hardwerkende mensen ko men die hier wat geld willen ver dienen voor hun kinderen thuis. Ik verwacht niet dat dit types aan trekt die onze vrouwen komen verkrachten of onze taxichauf feurs vermoorden", aldus Oku mura met een sneer naar stem mingmakerij in de sociale media. Het gedurfde migratieplan van Abe lost de problemen van het land niet op, zeggen specialisten. Volgens de Verenigde Naties zou Japan zelfs 381.000 migranten per jaar moeten aantrekken om de economische productie op peil te houden en de gevolgen van de vergrijzing te beperken. Staatsloterij - zaterdag 29 december 2018 Rico Verhoeven kan bijna overal vechten Victor Schildkamp Halsteren Rico Verhoeven. FOTO PETER VAN GOGH - Karim Erja, manager Japan maakt zich op voor een revolutie op de arbeidsmarkt. In april 2019 wordt een nieuwe migratiewet van kracht waar mee het land jaarlijks zo'n 70.000 gastarbeiders wil aan trekken. Bob van Huët Rotterdam/Tokio - Jun Okumura, politiek analist 30 *Niet inwisselbaar voor contanten. Bij een 1/2 Oudejaarslot kans op de helft van de contante waarde van de MINI. Voorwaarden op staatsloterij.nl/oudejaarstrekking. Een spel van SPEEL BEWUST 18+ staatsloterij.nl Nederlandse Loterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19