Dure sportcomplexen: aanvulling of concurrentie? Zelfs rookkamer van stadskantoor Goes moet dicht Renovatie van steiger in haven 6 Analyse De Zwembadweg in Goes en de Vroonlandseweg in Kapelle liggen hemels breed slechts vijfenhalve kilo meter uit elkaar. Aan de Zwem badweg staat Omnium, een hi- tech recreatiebedrijf met onder meer zwembaden en (top) sport hallen. Bijna zes jaar geleden is het voor bijna 12 miljoen euro verbouwd en uitgebreid. Prijskaartje De Kapelse gemeenteraad hakt volgende maand de knoop door over nieuwbouw van sportcom plex Groene Woud aan de Vroonlandseweg, waaraan een nog duizelingwekkender prijs kaartje hangt: 13 miljoen euro en waarschijnlijk meer. Op zich is vernieuwing in Ka pelle niet voor zijn tijd. De hui dige accommodatie is behoorlijk gedateerd. Momenteel is nog niet precies duidelijk hoe het nieuwe complex er gaat uit zien. De vraag is alleen of het verstandig is om zoveel geld in een zwembad/accommodatie te steken terwijl die faciliteiten zich dus ook op een paar kilome ter afstand bevinden. De vraag is of het verstandig is om zoveel geld in een accommodatie te steken terwijl die faciliteiten zich ook op een paar kilometer afstand bevinden Rode cijfers Het Omnium schrijft al jaren rode cijfers, al komt dat volgens de gemeente Goes (de enig aan deelhouder) vooral door de ka- pitaalslasten van het gebouw. Maar toch: een fonkelnieuw complex in Kapelle kan zomaar sporters en zwemmers bij Om nium wegkapen, als dat daar straks misschien goedkoper zou kunnen. Ook nu al trekken veel Goesenaren baantjes in Groene Woud. Een werkbezoek aan het zwem bad van Culemborg, in januari, moet de Kapelse gemeenteraad en het college duidelijkheid ver schaffen over de invulling van het zwembad. De kans is groot dat er een zesbaans wedstrijd- bad bij de nieuwe sporthal komt met daarin een beweegbare bo dem en een beweegbare wand om twee aparte baden te creë ren. Voorzieningen Het hebben van voorzieningen lijkt bij gemeenten een belang rijk argument voor het doen van (forse) investeringen. Dat is op zich logisch, omdat je inwoners wat wilt kunnen bieden. Maar zeker op Bevelandse schaal zijn twee grote sportcomplexen op relatief korte afstand van elkaar misschien wat te veel van het goede. Gelet op de steeds inniger wordende Bevelandse samen werking zou je verwachten dat ook daarover wordt overlegd. Dit heeft eerder iets weg van elkaar beconcurreren. Goes is centrum gemeente voor de Bevelanden en gaat er altijd prat op voorzienin gen voor 100.000 inwoners te bieden en daar dus ook voor te betalen. Als het Kapelse complex er eenmaal staat zal duidelijk worden wat dat voor Omnium en de samenwerking betekent. TH OLE N Watersportver eniging De Kogge in Tho- len gaat zelf één van de stei gers in de haven van Tholen renoveren. De steiger wordt overge nomen van de gemeente en een stuk water wordt ge pacht, waardoor er één ge heel ontstaat dat door de vereniging wordt geëxploi teerd. Over de pacht van het stuk water werd deze week een overeenkomst gete kend tussen de gemeente en De Kogge. De slechte staat van de steigers in de haven van Tholen kwam in 2016 al aan het licht tijdens een inspec tie, maar in oktober vorig jaar bleken ze er nog slech ter aan toe te zijn dan was verwacht. De palen, liggers, en planken waren aangetast door houtrot. De gemeente heeft eer der dit jaar al wat noodre- paraties laten uitvoeren. De gemeente heeft zich onlangs aangesloten bij het project Rook vrije Generatie en laat er geen gras over groeien. Aan medewerkers en bezoekers wordt gevraagd voortaan alleen nog maar te roken aan de westkant van het stadskantoor. Dat is de zijde van de woonboulevard. Bij beide ingangen aan een sigaret lurken, wordt niet meer gewaar deerd en ook aan de oostkant van het pand wil de gemeente het niet meer zien, omdat omwonenden er dan zicht op hebben. Bij de ingang van de parkeergarage is het ook ta boe. Geen halve maatregelen, maar volgens het college zijn ze hard no dig. 'Met deze verandering willen we rokers bewust maken van het feit dat roken op plekken waar kinderen komen niet normaal is. En we willen onze medewerkers en de bezoekers beschermen tegen de gevolgen van meeroken.' Wie toch een sigaret op steekt op een plek waar dat niet meer mag, krijgt overigens geen prent aan de broek. De gemeente re kent op de bereidwilligheid van de bezoekers en denkt dat sociale con trole de rest zal doen. Roken wordt op steeds meer plek ken in Goes als ongewenst gezien. De Goese Mixed Hockey Club heeft het clubhuis en het buitenterrein eerder dit jaar als rookvrije zone be stempelt. Ook W Kloetinge wil vol gens de gemeente stappen zetten om het roken terug te dringen. De kans bestaat dat de gemeente bin nenkort meer gebieden, bijvoor beeld speeltuintjes, aanwijst als rookvrije gebieden. Aan bewoners is gevraagd locaties aan te dragen. De maatregelen bij het stadskan toor gaan per 1 januari in. IN DE REGIO Midwinterdag in Museum Keuring rijbewijs Concert Floris Onstwedder MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 29 december 2018 SD Kapelle wil meer dan dertien miljoen euro uitgeven aan een nieuw sportcomplex. Dat is meer dan de ingrijpende verbouwing van Sportpunt Zeeland in Goes tot Omnium kostte, nog maar zes jaar ge leden. De vraag is of twee van zulke miljoenencentra centra elkaar niet in de weg zitten. Luc Oggei Goes In het overgrote deel van het Goese stadskantoor was een si garet opsteken al taboe, maar nu wordt zelfs de rookkamer ge sloten. Ook buiten mag lang niet overal meer worden gerookt. Rob Paardekam Goes GOES Historisch Museum de Bevelanden geeft vandaag een extraatje aan de be zoekers van het museum. Gedu rende de dag wor den gratis rondlei dingen gegeven, en gratis glühwein en chocolademelk ge schonken en zijn er diverse kinderactivi teiten. De rondlei dingen beginnen om 12.30 uur en 14.00 uur en ridder Casper begint om 14.30 uur met zijn verhaal. Volwasse nen betalen de en treeprijs van het museum, tot en met 17 jaar is het gratis MIDDELBURG Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen van daag terecht voor een spreekuur bij Het Getij in Middel burg. Voor informa tie en een afspraak kunnen belangstel lenden naar het lan delijke afspraken- bureau van Regel- zorg Rijbewijskeu ringen bellen: 036- 7200911. Zelf een datum reserveren kan via rijbewijs- keuringsarts.nl. De tarieven in het nieuwe jaar liggen hoger. OOST-SOUBURG Floris Onstwedder en Ensemble Vijf geven vandaag een eindejaarsconcert in de Historische Kerk Souburg. De aanvang is om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de bekende adressen. Ook zijn tickets te bestellen via histo- rischekerksou- burg.nl. KRUININGEN Een groep kinderen trok gistermiddag koen- kelend door Kruiningen. Op verschillende plaatsen in het dorp gaven zij een concert op de koenkelpot. Als eerste gebeurde dat in Hof Cruninghe. Daar genoten de bewoners in de huiskamer van de liedjes van de kinderen. Die zongen daar onder begeleiding van hun eigen mooi ver sierde koenkelpotten en een aantal muzikanten van EMM. „De koenkelpotten hebben we vorige week gemaakt met blazen van de biologische slagerij", aldus Adrie Dekker van het organiserende Ons Boeregoed. „De kinderen die hier zingen zijn allemaal (klein)kinderen van leden en donateurs van Ons Boeregoed." foto dirk-jan gjeltema ZATERDAG BROUWERSHAVEN Markt, 15.00-212.00 uur: Wintereditie Brouw Beats; BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole Museum, 13.00-16.00 uur: De Bruiden van Burgh, costuums en attri buten GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Historisch Musuem De Beve landen, 12.30 en 14.00 uur: Rondleidingen door museum en om 14.30 uur: Kinderactiviteit 'Verhalen van Ridder Caspar'; Molenplein, 16.00 uur: Kerst show Familiecircus Barani; Het Postkantoor, 21.00 uur: Oud nieuw Gala voor jonge ren van 17 t/m 35 jaar OUWERKERK Watersnoodmuseum, 11.00- 17.00 uur ZIERIKZEE FiZi, 15.00 uur: Becoming Astrid, 20.00 uur: First Man; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling De Zeeuwse keuken - Eten in de Gouden Eeuw; ZONDAG BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Familierondvaart Laagwater; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: The Nutcrac ker and the Four Realms, 20.00 uur: Bohemian Rhap- sody; Stadhuismuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling De Zeeuwse keuken - Eten in de Gouden Eeuw. KOENKELEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 144