I B HUAWEI 0& Uitspraak zaak Ivana later, rechter eerst naar Mekka kpn 13 PU KM W" Bpi|5pS .W£&%Ê. tijd nog te wachten staat: het peil in het stuwmeer waar hij op uitkijkt, staat 30 meter lager dan nor maal. Het heeft nog maar de helft van zijn normale omvang. Arnhem, 5 december Langs de Nederrijn bij Arnhem liggen de woonbo ten zo scheef dat de kopjes van tafel schuiven, als je er geen blokken onder zet. Al maanden. Tientallen tankstations zitten zonder brandstof, omdat het Shell-depot op de kade praktisch onbereikbaar is. Een kolenschip op weg naar Duitsland komt niet vooruit. Het ruim is nog niet half gevuld. Toch is het schip aan de grond gelopen, concludeert opzichter Ron de Vries van Rijkswaterstaat. Hij navigeert zijn patrouillebootje naast het vrachtschip en pakt de portofoon. „Schipper, heeft u problemen?" De schipper ontkent. Hij ziet de bui al hangen: een proces-verbaal, een vaarverbod. Als hij echt pech heeft, moet hij een sleepboot laten komen of een kraan om de lading van boord te halen. Dat loopt in de papieren. De Vries entert het schip met zijn peilstok. Het vrachtschip blijkt 38 centimeter dieper te liggen dan de 2,10 meter die hier vandaag maximaal is toege staan. Dat had de schipper moeten weten. De schipper heeft een gok genomen, geeft hij toe. Nadat eind oktober de laagste waterstand ooit is ge meten (bij Lobith kwam maar 730 kubieke meter per seconde binnen - tien keer minder dan de piek in januari), stijgt het waterpeil sinds een paar dagen weer. De schipper hoopte weg te komen met wat meer lading, want dat levert hem meer geld op. Die gok levert hem een proces-verbaal op. Later die middag is het waterpeil gelukkig al zo ver gestegen dat hij verder kan varen. Vastlopende schepen door lager water in decem ber: het is ongekend. „Normaal vullen regenbuien in de herfst de rivieren vanzelf weer aan. Maar dit jaar is alles anders", zegt Van Waveren. De 'Natje na een Droogte-borrel' die in oktober was gepland voor alle mensen van Rijkswaterstaat en de waterschappen die zich afgelopen zomer over de kop hebben gewerkt, moest worden uitgesteld omdat er nog steeds geen regen viel. Wanneer wél op het einde van de droogte kan worden getoost? Het grondwaterpeil is zo ver ge daald dat het maar de vraag is of dat voor de zomer kan worden hersteld, zegt Van Waveren. „Maar die borrel gaan we begin januari gewoon drinken. Dan proosten we erop dat 2019 hopelijk wat normaler wordt." Rechter Mahyon Binti Talib had haar uitspraak voor 22 januari ge pland, maar haar reis naar Mekka komt daar tussendoor. In de rechtszaak is vanaf 8 augus tus geprobeerd de doodsoorzaak van het 18-jarige Nederlandse foto model vast te stellen. Ze viel op 7 december 2018 van het balkon van het Amerikaanse echtpaar Johnson veertien verdiepingen naar bene den. Volgens de politie een onge luk. Volgens de familie was de jonge vrouw al dood en hebben de Amerikanen haar over de balkon rand gegooid om het op zelfmoord te laten lijken. „De familie is uiter aard teleurgesteld dat we nog an derhalve maand extra in spanning moeten zitten", zegt oom Fred Agenjo. „Tegelijkertijd begrijpen we dat voor de rechter haar geloof belangrijk is. We hopen dat ze uit eindelijk de wijsheid vindt om tot de enige juiste uitspraak te komen: doodslag." Ticket De familie Smit had al een ticket gekocht voor Meivin Smit, een an dere oom van Ivana, om bij de uit spraak aanwezig te kunnen zijn. Aanvankelijk was er twee weken uitgetrokken voor de behandeling, maar de zaak werd meerdere keren vertraagd. Op 8 maart wordt duide lijk of de Johnsons alsnog worden vervolgd voor de dood van Ivana Smit. zaterdag 29 december 2018 GO - ?§£^«gS&gB§ SRiJp^S^SSSjsf^Vr ÏSpSs&tóaï'?» ~#r Een jongen springt in de Amsterdamse Kattensloot op een bloedhete dag in juli tijdens de eerste hit tegolf in drie jaar tijd. FOTO ANP M Het gortdroge gras van de Edese golfclub Papendal eind juli (links) en het terrein zoals dat er eind oktober bij lag na het inzaaien van nieuw gras. FOTO'S KOEN VERHEI JDEN Kijk op de site bij /video De meest bizarre weersomstandigheden van dit jaar De uitspraak in de Maleisische zaak over de doodsoorzaak van Ivana Smit is uitgesteld tot 8 maart 2019. De rechter onder neemt eerst een zogeheten umrah, een pelgrimstocht naar Mekka. Ton Voermans Kuala Lumpur Kijk op de site bij /video Hoe onze verslaggever de zaak Ivana Smit beleefde. HUAWE Mate20 KPN best geteste mobiele provider. Meting Consumentenbond, oktober 2018. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. PenteS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13