r V DE MEEST GEWILDE DEDDEPEN DP TINDEI OPMEDKELIJKE ONTSLAGZAKEN Uit een Amerikaanse studie naar Tinderprofielen bleken vrouwen de mannen met de volgende beroepen het aantrekkelijkst te vinden: 1. Interieurvormgever 2. Piloot 3. Doktersassistent 4. Advocaat 5. Pr-medewerker 2018 was een roerig ontslagjaar. Uit honderden Nederlandse ontslagzaken selecteerde arbeidsrecht advocaat Maarten van Gelderen de meest opvallende. 628.000 euro voor een man die overplaatsing weigert Het is de hoogste ontslagvergoeding van dit jaar: ruim 6 ton. Een project manager bij evenementenorganisa tie ATP Services krijgt het bedrag toegewezen nadat hij na 34 jaar de laan is uitgestuurd. Zijn baan werd naar Engeland overgeplaatst, maar hij weigerde te emigreren. De rech ter heeft geen goed woord over voor de manier waarop het bedrijf met de trouwe werknemer is omgegaan. "2 Ontslag op staande voet wegens Linkedln-profiel Een werknemer die werkzaam is ge weest als marketingconsultant, past zijn Linkedln-profiel niet aan nadat hij is teruggeplaatst in de functie van accountmanager. Ook niet na her haald verzoek. De werkgever ontslaat de werknemer op staande voet. Te recht, oordeelt de rechter. Straatracende piloot had niet mogen worden ontslagen Het ontslag van Transavia-piloot Casper van W. was onterecht. Van W. en zijn vader Walter hielden in maart 2016 een straatrace in Loos- drecht. Walter ramde de auto van een vrouw die later overleed. Dat de piloot zich eenmalig extreem gevaar lijk gedroeg, betekent niet dat hij zijn functie niet kan uitoefenen, oordeelt de rechter. Een paar maanden later vertrekt de piloot alsnog. Striptease in kantine komt werknemer duur te staan Wat een feest moet zijn voor 22,5 dienstjaren bij bloemenveiling FloraHolland, draait uit op ontslag. De werknemer krijgt 125 euro om te trakteren op een broodje, maar de dertig uitgenodigde collega's worden verrast door een vrouwelijke strip per. Bovendien heeft de werknemer een geluidsset meegebracht om te verkondigen wat een slechte werk gever hij heeft. De rechter oordeelt dat de man terecht is ontslagen. Handtastelijke verkeersleider blijft in dienst ProRail ontslaat een verkeersleider die tijdens een kerstborrel een vrou welijke collega heeft betast. De man vroeg waarom ze geen jurkjes meer droeg. Toen zij antwoordde dat ze was aangekomen, bekeek de man haar billen overdreven lang en be tastte ze. Het ontslag 'past in de con text van de #MeToo-discussie', stelt ProRail. De rechter vindt ontslag op staande voet niet gerechtvaardigd. —Marleen Luijt 40 BRON WELINGELICHTE KRINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 135