1. Jack Pot 2. Adrianus Bleeker 3. Klaar Wakker 4. Hilbrand Baar 5. Riet Suiker HEDEILANDSE AGTEU1S IN HET BUITENLAND FAAMNAMEH w» 1. Sylvia Hoeks Speelde overtuigend de albino-achtige zus van punkhacker Lisbeth Salander in de thriller The Girl in the Spider's Web. Knipte voor haar volgende rol in een tv-serie al haar blonde lokken af. Het wachten is nu op haar rol als Sylvia Kristel. 2. Michiel Huisman Werd door Twan Huys nogal hyste risch omschreven als 'de man bij wie Hollywood aan de voeten ligt'. Hij blijft er zelf nuchter onder. Schitterde dit jaar in de Netflix-horrorserie TheHaunting ofHill House. 3. Marwan Kenzari Speelt aan de lopende band in grote producties, zoals Murder on the Oriënt Express, meestal in een bijrol. Kreeg wel de hoofdrol in de spionagefilm Angel op Netflix. In 2019 zal hij zeker indruk maken in de Disneyproductie Aladdin als de schurk Jafar. Speelt ook de hoofdrol in het regiedebuut van Halina Reijn. 4. Yorick van Wageningen Vertolkte een memorabele bijrol als de gevangenisdirecteur van de straf kolonie in de nieuwe versie van de klassieker Papillon. Woont inmiddels weer in Amsterdam en zal vaker in Nederlandse films opduiken. 5. Ruiger Hauer De Hollywood-veteraan blijft maar doorgaan, vooral in internationale producties. Bizar was zijn aandeel in de western The Sisters Brothers waarin hij alleen aan het begin en aan het slot was te zien. Bij elkaar amper een minuut en er kwam geen enkel woord uit zijn mond. Toch blijft Hauer een imposante verschijning, waar buiten landse regisseurs graag een beroep op doen. 36 Ab Zagt Jack Pot kreeg van dj's Coen en Sander op Radio 538 de eretitel Faamnaam van het jaar. Illustere voorgangers zijn onder anderen Ferry Kuhlman, Kenny Boeijen, Till Bal, Hendy Keppy, Louwe Pruim, Fokje Modder, Wil-Jannie Mostert-Uit de Fles en Chris Mus. (Voor alle duidelijkheid: dit zijn namen van echt bestaande mensen.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 131