€86 €58 €47 €46 €37 IE IIIKSTE NEIEBLANISE SPIITEIS miljoen miljoen miljoen miljoen miljoen Onderstaande vijf gebeurtenissen onderstrepen een trieste conclusie: 2018 was een rampzalig jaar voor scholieren, journalisten en activisten. 1. Schoolshootingsin de VS Met 94 schietpartijen op scholen vestigt Amerika een nieuw record. De ernstigste moordpartijen kosten 27 studenten en leraren het leven: 17 in Parkland (Florida) en 10 in Santa Fe (Texas). Overleven de studenten richten de beweging March For Our Lives op. Hun kruistocht tegen wapens krijgt de Kindervredesprijs. 2. Jamal Khashoggi Op 2 oktober schiet een beveiligingscamera de laatste beelden van Jamal Khashoggi (59) als hij het consulaat van Saoedi-Arabië in Istanboel betreedt. De Saoedische journalist sterft er een gruwel- dood. Volgens Saoedi-Arabië handelden de elf verdachten - tegen vijf wordt de doodstraf geëist - op eigen houtje, maar de moord besmeurt het imago van kroonprins Mohammed bin Salman. 3. Viktoria Marinova Op 6 oktober vinden voorbijgangers het lichaam van de Bulgaarse Viktoria Marinova (30) in de stad Roese. De moord op de journalist wordt gekoppeld aan haar onderzoek naar staatscorruptie. Drie dagen later wordt de dader opgepakt. De man zou in een opwelling hebben gehandeld. Premier Borisov spreekt schande van alle 'las ter'. 4. Manuel Gaspar Op 14 mei wordt Manuel Gaspar vermoord. Tegen de Mexicaanse milieuactivist loopt een aanklacht omdat hij zich verzet tegen de bouw van een elektriciteitscentrale in Cuetzalan. De politie arres teert een dader, justitie houdt het op 'persoonlijke problemen'. Amnesty International eist een onderzoek naar de opdrachtgever. 5. John Allen Chau De Amerikaanse toerist John Allen Chau (26) wordt op 22 novem ber wereldnieuws. Een bezoek aan het Indiase eiland Noord-Senti- nel bekoopt hij met de dood. De primitieve bewoners beantwoord den zijn komst zoals zij regelmatig doen bij vreemdelingen: met een dodelijke pijlenregen. 1. Kenley Jansen (30) De van Curagao afkomstige pitcher Kenley Jansen (Los Angeles Dodgers) mag zich met een geschat vermogen van 86 mil joen euro de rijkste sporter van Nederland noemen. 2. Arjen Robben (34) Al bijna tien jaar is Rob ben een onmisbare pion bij Bayern Mün- chen. De 'man van glas' tekende inmiddels een nieuw contract bij de Rekordmeister. Het huidige vermogen van de vleugelspeler wordt geschat op 58 miljoen euro. 3. Andrelton Simmons (28) Net als de aanvoerder van deze lijst een honk baller. De in Curagao geboren Simmons komt uit voor de Atlanta Braves. De Oranje-inter national wint dit jaar de Golden Glove, een prijs voor spelers die in verdedigend opzicht indruk maakten. 4. Robin van Persie (34) Van Persie boerde goed bij Manchester United en Fenerbahge. Oude liefde roest niet, dus keert de aanvaller in 2018 terug bij Feyenoord in zijn eigen Rotterdam. Het wordt Van Persies laatste seizoen, zo maakt hij in oktober bekend. 5. Wesley Sneijder (33) Na 133 inter lands neemt Sneijder afscheid van Oranje. Na een mislukt avontuur bij OGC Nice beseft de middenvelder dat het allerhoogste niveau op zijn 33ste te hoog gegrepen is. BRON QUOTE #Schokkend —Hans van Zon ZATERDAG 29 DECEMBER 2018 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 128