MONICA IE i SBHOOHSIESTRAHDEH BEST VERKOCHTE E-BOOKS Lijstjes zijn niets voor Monica. Het ergste lijstje vindt ze de bucketlist. 1. 't Flaauwe Werk, Ouddorp 2. Kamperland 3. Hargerzeeweg, Schoorl 4. Duinovergang 29, Breskens 5. Joossesweg, Westkapelle Ik houd niet van lijstjes maken. Ik doe niet aan bood schappenlijstjes, niet aan een bucketlist en ik heb ook geen to-do-papiertje op m'n bureau liggen. Ik bewaar alle informatie in m'n hoofd. Daar wervelt die rond tot ik die nodig heb. Het lastige is dat ik het juiste stukje dan soms nét niet te pakken krijg. Wat had ik ook alweer bedacht dat ik echt niet moest vergeten vandaag? Het ant woord stuitert rond, een vaag ge voel van een beginletter bekruipt me en dan schiet het weer weg. Wat helpt is een kruisje op m'n hand. Gek genoeg vergeet ik nooit waar het kruisje voor staat. Alsof de informatie met een an kertje eraan is vastgemaakt. Ik ga aan de lijn van het anker omhoog mijn hoofd in en plop, daar valt het antwoord zo uit de wervel storm naar beneden: laarsjes op halen bij de schoenmaker. Niet van levensbelang, maar morgen is de winkel dicht en die laarsjes passen goed bij mijn beste broek. Die wil ik graag aan, want ik ben ijdel genoeg om er op mijn best uit te willen zien als ik met oude vrienden heb afgesproken. Misschien zou het beter zijn wel lijstjes te maken. Alle vrou wentijdschriften vertellen dat het rust geeft. Rust in je hoofd. Maar het voelt zo definitief. Als op papier staat wat ik nog moet doen vandaag, moet het ook echt gebeuren. Als ik heb opgeschre ven wat mijn vijf geluksmomen ten waren dit jaar, dan waren dat ze. Als ik met een boodschappen lijstje naar de winkel ga, eten we precies dat vanavond. Al moet ik toegeven dat ik met kerst ook niet casual de supermarkt ben ingelo pen met het geloof dat het wel goed zou komen met dat hoofd gerecht. Soms ontkom ook ik niet aan een degelijk lijstje. Maar er is er één, daar begin ik nooit aan, ik zweer het. De buc ketlist. Dat is gewoon aanstellerij. Het woord alleen al, een emmer- lijst. Je ziet het voor je, de emmer moet vol, dus je verzint nog maar een te gek gaaf avontuur dat je ooit gedaan moet hebben om het leven betekenis te geven. Er staat ook nooit iets zinnigs op. Genoeg sparen om de studiekosten van de kinderen te betalen bijvoor beeld. Een goed voornemen dat de laatste tijd steeds vaker tegen de wanden van mijn hersenen stuitert. Het lekkere van die gedachte wervelingen is dat als je er een probeert te grijpen, je soms zomaar te gen iets anders aan botst. Schoenen, broek, oude vrienden, andere oude vrienden, middel bare school, eindfeest, glimlach. Strandpaviljoen Paal 10 Goeree-Overflakkee Strandpaviljoen De Banjaard Noord-Beveland Strandpaviljoen Paal 29 Noord-Holland Strandpaviljoen 't Halve Maentje Zeeuws-Vlaanderen Strandpaviljoen Scheldezicht Walcheren BRON MONITORENAPP STRANDVERKIEZINGEN 2018 E-readerfabrikant Kobo doet jaarlijks onder zoek naar het leesgedrag van zijn klanten. 1. De dag van de doden (deel 8 Frieda Klein-serie) Nicci French 2. De acht bergen Paolo Cognetti 3. Wees onzichtbaar Murat Isik 4. Stromboli Saskia Noort 5. Oorsprong Dan Brown Stuiteren Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 7 en 10 en heeft een vriend. ZATERDAG 29 DECEMBER 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 126