■r ui WEB ERMEE IN 2019 Wat betreft columnist Özcan Akyol waren de volgende hoofdpijndossiers uit 2018 zo tenenkrommend, dat ze voorgoed mogen verdwijnen in 2019. 1. Het Zwarte Piet-debat In Nederland hechten we veel waarde aan onze tradities. Het zal daarom voor som mige mensen lastig zijn afscheid te nemen van het jaarlijkse debat over Sinter klaas en zijn knechten. Toch is het tijd dat we die discussie achter ons laten. Misschien moeten de drie meeste fanatieke voor- en tegenstanders vanaf 1 januari samen in een bunker gaan zitten. Ze mogen er pas uitko men als ze een oplossing hebben bedacht die iedereen tevreden stemt. Dat scheelt ons weer oeverloos gezeik. Als columnist kun je bepaalde onderwerpen ook zat zijn. 2. Kunstgras in de Eredivisie Iedere echte liefhebber, ook de supporters van PEC Zwolle, Heracles Almelo en ADO Den Haag, om maar wat clubs te noemen, zal diepe afkeer voelen voor die lelijke, onhandige en gevaarlijke velden die onze voetbalcompetitie ontsieren. We wilden vooruitstrevend zijn, maar blinken nu vooral uit in lulligheid. Het is te hopen dat alle clubs in 2019 doorpakken en dat er definitief wordt besloten het kunstgras vaarwel te zeggen. 3. De NS Toch gek dat we in een hoogontwikkeld en rijk land leven dat niet in staat is een deugdelijk bedrijf aan te stellen dat verant woordelijkheid neemt voor de spoorwegen. Er hoeft maar een vlokje sneeuw te vallen of de treinen hebben uren vertraging. En als er herfstblaadjes op de rails belanden, 24 Hier zijn we klaar mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 119