SPRAAKMAKEND OP 1ADI1 EN IV Columnist Angela de Jong vond 2018 allesbehalve een saai tv-jaar. Jan Versteegh die zichzelf in een volgepakt Vondelpark onthult als mol. #SorryJohan. Vijfhonderd fantastische taarten. De tranen van Humberto Tan. Een horkerige koeienboer die op de valreep toch nog vlin ders voelt. De EO die in de ghb duikt. De emotionele smeekbede van Peter R. op de persconferentie van Nicky Verstappen. Beduvelde blokkeerfriezen in Late Night. Beau die totaal onverwacht de Televizier-Ring wint. Ongeneeslijk zieke Sjoukje Hooymaayer die kracht en relativering uitstraalt. De borsten van Dionne Stax. De overnamedrift van John de Mol. Het ontslag van Dennis Weening. Willibrord, Peter, Barry en Gerard die niet alleen Olcay doen smelten. Eva Jinek die Farid Azarkan haarscherp fileert. Eindelijk weer eens een vrouw als presentator van de Champions League. Een comedy rond een pinnige juf en lapzwan- serige schooldirecteur die heel Nederland in vervoering brengt. Anouk die heerst in The Voice of Holland. Transgender Renate van der Gijp. Glennis Grace en haar American dream. De NOS die het perfecte slaapmiddel blijkt tijdens het WK. De knipoog van Jeroen Pauw naar Helga van Leur. Dat ene nummer van Davina Michelle uit De beste zangers. Heel Neder land dat ineens weet waar Ollolai ligt. Een geslepen secondeteller als winnaar van De slimste mens. Mart Smeets die tijdens zijn 124ste Olympische Winter spelen bewijst dat hij nog steeds de beste is. Een talk showpresentator met een kuif. Oud-Amerikacorres- pondent Twan Huys die nu op RTL4 Famke Louise interviewt over haar liefdesleven. Tv-tuinman Rob Verlinden die denkt na meer dan dertig jaar met stille trom te kunnen vertrekken. Waylon en het debacle van het Eurovisie Songfestival. Maarten van der Weijden die met zijn heroïsche zwem tocht een gepolariseerd land weer even tot één grote familie weet te smeden. Alles rond de Armeense kinde ren Lili en Howick. Barbie die de reallifesoap verruilt voor een horrorscenario in het echte leven. Wie in 2019 nog één keer durft te roepen dat tv dood is, kom ik hoogstpersoonlijk de blonde pruik van VI over het hoofd trekken. 20 Hoezo: televisie is dood?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115