MEEST MEMORABELE EETMOMENTEN DE FLAUWSTE HOLLYWOOD WOORDGRAPPEN Onze culinair columnist Ronald Giphart genoot het afgelopen jaar met volle teugen van zure tomatensalsa uit Sicilië en van zeebaars met tamarinde. Caponata Eind februari waren mijn vrouw en ik in Palermo, voor het eerst in 285 jaar een week op pad zonder de kinderen! We gin gen niet per se voor het eten naar de Sicili- aanse hoofdstad, maar werden onverwachts gegrepen door de lokale keuken: een men gelmoes van Griekse, Romeinse, Byzan tijnse, Arabische, Duitse, Franse, Spaanse en zelfs Scandinavische invloeden (de Noormannen maakten er 120 jaar de dienst uit). We ontdekten een fantastisch gerecht genaamd 'caponata', dat op het eerste ge zicht iets weg heeft van ratatouille, maar totaal anders is. Caponata is een fris-zoet zure tomatensalsa die bij alles kan worden gegeten. Lekkerste verrassing van 2018. Lobster roll In Key West, het subtropische Ame rikaanse eiland in de Mexicaanse Golf dat beroemd werd dankzij schrijver Ernest Hemingway, draait alles om eten en fees ten. Onze verwachtingen waren jubelend, maar helaas werden we teleurgesteld. Het meest verheugden we ons bijvoorbeeld op de beroemde lobster rolls, een specialiteit die in 1929 voor het eerste werd geserveerd in Connecticut en sindsdien Amerika heeft veroverd: een briochebroodje gevuld met kreeftenvlees, dat is doordrenkt met gesmolten boter. Hoewel ons dit vooraf geweldig in de oren klonk, vielen de lobster rolls die we in Key West probeerden dus danig tegen, dat we het na twee rolls voor gezien hielden. Meest tegenvallende ge recht van het jaar. Vegetarische kapsalon We waren niet eens dronken, maar een vriend bestelde toch een kapsalon (friet met shoarma of döner, gesmolten kaas, knoflooksaus, sambal en sla). Niet echt een lunchgerecht. We zaten op een terras in Utrecht (bij GYS), waar een vegetarische kapsalon op de kaart staat. En een erg sma kelijke, moest ik toegeven. Twee weken later at ik bij een pop-upsnackbar genaamd Wally (Nijmegen) weer een puike vegetari sche kapsalon. Van anderen hoorde ik dat ook Vegan Junk Food Bar (Amsterdam), SNCKBR (Utrecht), Burgertrut (Rotterdam) en De Plak (Nijmegen) het gerecht serve ren. Terecht. Gaat nog heel groot worden, de vegetarische kapsalon. Aanrader. 0 Indonesische sponscake Op de valreep van het jaar was ik in Heerlen te gast bij 'Koken met Letters', een project waar 'nieuwe Nederlanders' en im- 1. Plint Eastwood 2. Orlando Bloemkool 3. Patatje Matt Damon 4. Angelina Folie 5. Anthony Hiphopkins bron upcoming.nl 10 Jubel en gruwel Audi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105