NYNKEDE JONG Industrie verder onder vuur vanwege Klimaatakkoord 6 Boek nu een van onderstaande reizen 088-0885 886 Column Vorige week vrijdag stuurde mi nister Eric Wiebes van Economi sche Zaken en Klimaat een CBS- onderzoek naar de Tweede Ka mer. Dat rapport raakte toen vol ledig ondergesneeuwd door de nieuwe klimaatplannen. De timing was opvallend, want in het rapport worden een paar harde noten gekraakt over de Ne derlandse industrie: die stoot sinds 2014 weer méér CO2 uit. De twaalf bedrijven die daarvoor grotendeels verantwoordelijk zijn, doen het een stuk slechter dan bedrijven in de rest van Eu ropa. Die conclusies zijn koren op de molen van de milieuorganisaties. Zij keerden zich vorige week af van het Klimaatakkoord, omdat ze vinden dat de industrie te wei nig doet om de uitstoot van broei kasgassen in 2030 met bijna de helft terug te dringen. „Het is simpelweg niet eerlijk en niet ef fectief genoeg", zei Joris Thijssen, directeur van Greenpeace. Volgens milieuclubs en vak bond FNV draaien huishoudens en mkb'ers op voor de kosten van het nieuwe klimaatbeleid. Het zou hen ongeveer r,5 miljard euro per jaar gaan kosten, en de indu strie zal jaarlijks zo'n 450 miljoen euro aan subsidies voor verduur zaming opstrijken. In het voorlopige Klimaatak koord staat geen algemene C02- hefïïng voor bedrijven, tot woede van de milieuclubs en linkse par tijen. Wél werd vastgelegd dat vervuilende bedrijven een plan moeten maken om C02 te minde ren, op straffe van een boete. De criticasters zullen zich op nieuw afvragen of die plannen voor de industrie wel ver genoeg gaan. Toename uitstoot 2010 2017 over ruziënde ou ders, opa's met kortzichtige me ningen, en een fon- duepan die met één woedende armzwaai richting kerstboom wordt gesmeten. Te vens kan de schrijver van dit soort stukken dan ook meteen al zijn eigen schoon ouderfrustraties i Stuur ze me op: uw positieve verhalen over kerst, een totaal nieuw geluid De afgelopen weken werd je ermee doodgegooid: arti kelen waarin je werd uitge legd hoe je de kerst kon overleven. Hoe overleef je het met je schoon familie, hoe overleef je het met kinderen. Hoe ga je om met een oom die er een totaal andere poli tieke mening op na houdt, hoe ga je om met die tante die maar blijft vragen wanneer je nou eens verkering krijgt? Ik snap dat de feestdagen naar en verdrietig kunnen zijn, door verlies en gemis, door scheiding of ruzie. Maar het kan toch niet zo zijn dat jullie je allemaal woedend en teleurgesteld naar de donder dag hebben gesleept? Waar zijn ze: de mensen met een normale kerst? En wat doet u nou zo anders dat het bij u wél een gezellige bende is? Deel ze met de rest van Nederland. Opdat wij volgend jaar ons niet meer hoeven te worstelen door tientallen schijtlollige artikelen waarin de schrijver al zijn eigen schoonmoederfrustraties botviert op het papier. Vertel me verhalen over léuke schoonmoeders. Opdat wij leren dat niet iedereen huilend boven de koude schotel hangt. Een positief verhaal over kerst; een to taal nieuw geluid. loslaten op het papier, iets wat blijkbaar erg oplucht. The New York Times maakte zelfs een Angry Uncle Bot, die je leerde hoe te con verseren met je oom met totaal an dere politieke ideeën. Ook mijn geliefde collega Özcan maakte zich al druk over de ruziekerst. Ik kreeg na het lezen van al die stukken het gevoel dat ze nog am per bestaan: de mensen die ge woon van kerst genieten. Men sen met leuke familieleden met wie het gezellig gourmetten is, families waar geen oude vetes smeulen, mensen die helemaal niet opzien tegen die laatste dagen van december, maar die juist zin heb ben in twee dagen gezelligheid en onbeperkt brie eten en wijn drinken. Stedentrip Uniek Kopenhagen Singlereis Hoogtepunten Noord-ltalië Groepsrondreis Wereld van de Maya's Groepsrondreis Corsica Sardinië Riviercruise Moskou St. Petersburg vrijdag 28 december 2018 GO @Nynke <ers Het lukt de Nederlandse indu strie maar niet om minder CO2 uit te stoten. Er is hevige kri tiek op de grote vervuilende bedrijven, omdat zij te weinig bijdragen aan het Klimaatak koord. Peter Winterman Den Haag Sinds 2014 is de uitstoot van broeikas gas weer toegenomen. 50 40 30 20 10 0 i) 281218 BRON: CBS mld kg C02-equivalent Ik weet dat het lekkere clickbait is, een artikel vol doemscenario's Vertel me uw tips. Stuur ze op. Kras.nl/20641 Kras.nl/wolga Kras.nl/36671 Kras.nl/62232 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamiteitenfonds Vertrek vanaf Eindhoven Met uitstekend ontbijt Nu extra voordelig O.a. Lago Maggiore en Gardameer Slenter door Venetië en Milaan 1-persoonskamer inclusief! O.a. Goritsy, Kizhi en Uglich Pracht en praal aan de Wolga iZ Excursies met NL sprekende gids Met Mexico, Belize én Guatemala Tip: boek een strandverlenging Klantbeoordeling 8,4 Beleef Italiaanse en Franse sferen Bergen en kleurrijke dorpjes Fijn: ontbijt en diners inbegrepen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6