Watersnoodmuseum Ouwerkerk best bezocht in Zeeland II Claw Boys Claw op het hoofdpodium Klomppop 7 FLITSTELEVISIE NIEUWE FUNCTIE Een beetje bluffen was het wel. 'We gaan elke dag een video over Goes maken', zei Wiert Omta in 2015. Dat is gelukt. Nu stopt hij met Goestig. Honderden video's over verschillende onder werpen uit Goes heeft Goestig de afgelopen vier jaar gemaakt. Van het hijsen van de regenboogvlag tot een winterfair in het wijkcentrum of een treurende kunstenaar bij zijn vernielde kunstwerk. 'Flitstelevisie uit Goes', noe men de makers het. Alles wordt gefdmd en gemonteerd met de iPad.' „In wat wij met dit apparaat doen, zijn we nog steeds uniek in Nederland", zegt Omta. „Wij hebben laten zien dat je met een simpele, lullige iPad heel leuke televisie kunt maken." Duizen den Goesenaren bekijken de vi deo's van Goestig, met name via Facebook. Het doel om elke dag een video over Goes te maken, mag dan een beetje bluf zijn geweest; Omta wist wel degelijk waar hij aan be gon. De inwoner van Oud-Sab- binge heeft in het verleden al veel televisie gemaakt en was dus geen groentje. Met Goestig wilde hij bewijzen dat het ook mogelijk is om zonder dure camera's en montageapparatuur televisie te maken. Er is overigens ook een productietak aan toegevoegd. Te gen geringe kosten worden ook in opdracht video's gemaakt. Goes tig mag onder meer Zeelandnet en de gemeente Reimerswaal tot haar klantenkring rekenen. „Rijk zijn we er niet van geworden, hoor", zegt de bedenker. „Maar we hebben wel iets neergezet dat levensvatbaar is." Hefpark Omta stopt met Goestig, omdat hij coördinator wordt in het Hef park in de Rotterdamse wijk Feij- enoord. Dat is een door inwoners zelf ingericht groengebied met onder meer moestuinen, een BMX-baan en een festivalterrein. Ik ben iemand die graag dingen opstart om het na een tijd over te dragen aan anderen Die functie is niet te combineren met het maken van Goestig. Moeite met loslaten heeft Omta niet. „Ik ben iemand die graag dingen opstart om het na een tijd over te dragen aan anderen en zelf weer iets nieuws te beginnen." Goestig blijft gewoon bestaan. Danny Nije - al sinds het begin de 'partner in crime' van Omta - gaat door met het maken van video's over allerlei onderwerpen uit Goes. Roland Goovers komt erbij om met name de coördinerende rol op zich te nemen. Het aantal video's zal wel afnemen. „Ik denk dat het er straks nog zo'n vier per week zijn", denkt Omta. „Danny kan niet in z'n eentje elke dag een programma maken." In de video op Goestig waarin Omta zijn vertrek aankondigt, laat hij weten altijd te zullen blij ven filmen. De mensen van het Hefpark die hem de klus hebben gegund, hebben de inwoner van Oud-Sabbinge gevraagd ook daar de iPad ter hand te nemen. „Dat heb ik meteen toegezegd. Samen met volwassenen en kinderen uit de buurt ga ik daar ook weer tele visie maken. Dat blijf ik doen tot aan mijn dood." OVEZANDE Claw Boys Claw staat komend voorjaar op het hoofdpo dium van Klomppop. De band is daarmee een van de topacts op za terdag en zal spelen in een nieuwe tent. Dat maakt de organisatie be kend. Ook Raggende Manne ko men naar Ovezande. Eerder al werden Maan, Fresku en Indian Askin aangekondigd voor de mainstage. Ook voor de Zeeuwse funkband Smelly Kitchen is op dat podium een plek. Voor de Spectra-stage worden SONS, Knars en Tape Toy toegevoegd aan het programma. Met de Belgische band SONS, winnaar van de Nieuwe Lichting op Studio Brussel met hun aanste kelijke psychedelische garagepunk, doet Klomppop haar naam eer aan als het gaat om het voorschotelen van opkomend talent. De vrijwilli gers van De Klomp Festivals wer ken aan een nieuwe indeling van het festivalterrein en voor de Main stage komt een andere tent. Deze verduisterde tent wordt zo ge plaatst dat het terras en grasveld meer betrokken worden bij de op tredens. Verder krijgen alle eet- kraampjes een eigen sfeervol pleintje vlakbij de ingang. Ondertussen zijn de earlybird- tickets voor Klomppop Festival weekend bijna uitverkocht. OUWERKERK Wat in Zeeland nog nooit een museum is gelukt, jubelde bestuursvoorzitter Karla Peijs, heeft het Watersnoodmu seum wel voor elkaar gebokst. Met de familie Schaap-Meijer uit Hui zen haalde het gisteren de hon derdduizendste bezoeker van dit jaar binnen. „Vergeet niet", zegt directeur Siemco Louwerse, „iedereen moet hier speciaal naar toe komen. In Middelburg lopen ze gewoon elke dag al langs het museum en kun nen mensen spontaan besluiten wel of niet naar binnen te gaan." De nieuwe mijlpaal in de ge schiedenis van het museum mar keert een succesvol verlopen 65ste herdenkingsjaar. Louwerse zoekt een deel van het succes bij de grote landelijke media-aandacht voor de nationale herdenking op 1 fe bruari. Die werd onder meer uit gezonden door de NOS. Ook de watersnoodmuseumbus is een schot in de roos, aldus Louwerse. In totaal 140 schoolklassen werden verspreid over Zeeland gratis op gehaald. „De Rabobank heeft laten weten dat ze daar volgend jaar mee willen doorgaan. Daar zijn wij heel blij mee." Klimaatverandering De nieuwe expositie in het vierde caisson vormt een derde belang rijke pijler onder het succes van het museum dit jaar. In het achter ste deel wordt met een interac tieve presentatie nadrukkelijk in gezoomd op de huidige klimaat verandering en wereldwijde wa- terproblematiek. „Iedereen heeft het daar vandaag de dag over. Dat merken wij heel goed", zegt Lou werse. In een poging het huidige be zoekersaantal vast te houden, speelt het museum volgend jaar nog verder in op de klimaatont wikkeling. Het kenniscentrum wordt uitgebreid, mede met be hulp van het KNMI. Op een grote wereldbol wordt de invloed van de opwarming van de aarde in beeld gebracht. vrijdag 28 december 2018 Omta stopt, maar Goestig gaat door Rob Paardekam Goes Damjan Stojanoski (nu niet meer betrokken bij Goestig) in 2015, toen Goestig nog in de kinderschoenen Vlnr: Danny Nije, Wiert Omta en Stond. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Wiert Omta Vanaf 1 januari begint de ver koop van losse dagkaarten en reguliere weekendkaarten via klomppop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68