M Gemeente mocht bouw woningen verbieden 7 GAMEZONE GRONDIG VERBOUWD Van een donker rovershol naar een aantrekkelijke gamezone. Vakantiepark Aquadelta heeft de speelhal vernieuwd.„Hier kun je uren zoet zijn." ClawBoysClaw op hoofdpodium van Klomppop SKNWK en MZC A1 winnen zaalvoetbaltoernooi van SMWO Koos Konijn toont en thousiast zijn kunnen op een van de drie air- hockeytafels. De mas cotte van Roompot Vakanties kan niet praten, maar het plezier spat er vanaf. Namens Aquadelta spreken parkmanager Carla de Meijer en hoofd anima tieteam Bob Donkersloot over de renovatie. Nadat de receptie afge lopen zomer al flink was aange pakt met frisse wanden, nieuw meubilair en een moderne balie waarin Bruse mosselen verlicht worden getoond en nadat het zwembad werd opgefrist, was ook de Gamezone aan de beurt. Donker „Het was een donker rovershol met allerlei hoekjes waar je als fa milie niet graag kwam. Niet echt uitnodigend. Na een potje flippe ren, ging je snel weer weg", schetst Carla de Meijer de oude situatie. De blindering ging van de ramen. Er kwamen spiegels, camera's en veel lichtinval voor terug. En nieuwe, modernere gametoestel- len. Plus een hoek met drie dart borden tegen de muur. „We heb ben het hier kindvriendelijker ge maakt", legt Bob Donkersloot uit. Er is een breder aanbod geko- men. Van één naar drie flipperkas ten. Twee nieuwe airhockeytafels erbij. Een boksbal die vraagt om stevige klappen. Vier racemachi nes tegen de muur en in de hoek het pronkstuk van de Gamezone: de Dark Escape 4D. „Een hokje waarin de speler, eventueel samen met een medespeler, op zombies jaagt. Omgeven door levensechte geluiden en veel lichteffecten. Een spel kost twee euro. Maar hoe be ter en verder in het spel, hoe lan ger je kunt spelen", vertelt Don kersloot. Naast de Gamezone is er nog veel meer te doen, zoals spelen in Pronkstuk is de Dark Escape 4D, waarin de speler op zombies jaagt Kinderland, een enorme hal met ballenbak, glijbanen en podium voor de wat jongere kinderen. „Oudere kinderen vervelen zich vaak makkelijk en krijgen tegen woordig zoveel prikkels door hun telefoontjes. Het badmintonnen van vroeger is niet meer. Tegen woordig is een uur al te lang. Op deze machines kunnen ze uren zoet zijn. Bovendien is de wifï hier en ook in de huisjes snel", aldus De Meijer. Geheimzinnig De ruimte van de Gamezone is bij de verbouwing opgedeeld in tweeën. Over het nu nog lege ach terste gedeelte doen Carla en Bob wat geheimzinnig. „Als we nu al roepen wat er waarschijnlijk gaat komen, worden de verwachtingen hoog. Mocht het dan toch niet doorgaan is de teleurstelling groot", zegt Donkersloot. „De ruimte wordt wel game-gerela- teerd." Personeel van Aquadelta heeft geregeld inspraak in de toekomst van het park, dat ook door bewo ners van Schouwen-Duiveland vaak wordt bezocht. Donkersloot heeft nog wel een wens. „Van het buitenveldje bij de midgetgolf- baan zou ik graag een outdoorter- rein om te sporten willen maken." Tot die tijd vermaakt de oude jeugd zich in de nieuwe Game zone. Warm gemaakt door Koos Konijn. OVEZANDE Claw Boys Claw staat 25 mei op het hoofdpodium van Klomppop. Ook Raggende Manne, Maan, Fresku, Indian As- kin en de Zeeuwse funkband Smelly Kitchen komen naar Ove- zande. De vrijwilligers van het driedaagse festival (24, 25 en 26 mei) werken aan een nieuwe in deling van het terrein en voor het hoofdpodium komt een andere tent. Deze tent wordt zo geplaatst dat het terras en grasveld meer betrokken worden bij de optre dens. ZIERIKZEE Vorig jaar liep het al als een trein. Dit jaar meld den zich maar liefst achttien teams aan. Het zaalvoetbaltoer nooi voor jongeren dat SMWO Schouwen-Duiveland gisteren hield in Laco sportcentrum in Zierikzee werd gewonnen door SKNWK en MZC Ai. De achttien teams speelden verdeeld over twee poules. Waarbij een beetje werd ge zocht naar gelijke niveaus. De deelnemersgroep was gevari eerd. Er deden zowel jongens als meiden mee aan de strijd, waarvan een deel ook voetbalt bij een club. Door sommige van die voetbalverenigingen wordt in de kerstvakantie ook al mee gedaan aan toernooien, weet Stefan Babic van SMWO. Maar niet door allemaal. En er zijn genoeg jongeren die er wel pap van lusten. „We wilden iets leuks aanbieden in de kerstva kantie en dat werd dit. Vorig jaar hebben we het voor het eerst gedaan. Toen werd er ge speeld in twee poules van zes. Nu doen er achttien teams mee." Bij het zaalvoetbaltoernooi stonden teams van vijf perso nen tegenover elkaar. De wed strijdjes duurden steeds tien minuten. Voor de winnaars was er slagroomtaart. ZIERIKZEE Het is ontwikkelaar AM Zeeland niet gelukt de Raad van State ervan te overtuigen dat hij recht heeft om negen woningen in het nog braak liggende noordooste lijke deel van de Zierikzeese Noor derpolder te bouwen. Het hoogste bestuursrechtscol lege stelt dat het bestemmingsplan alleen woningbouw toelaat in spe cifiek aangegeven bouwvlakken. Volgens AM Zeeland was de plan kaart en het bestemmingsplan on duidelijk en zou er sowieso ge bouwd mogen worden op plekken waar een woonbestemming op ligt. De Raad is het met de gemeente Schouwen-Duiveland eens dat er in de Noorderpolder alleen gebouwd mag worden op duidelijk aangege ven bouwvlakken. En dat is in het noordoostelijke deel (nog) niet het geval. Fasegewijs De gemeente kan na deze uitspraak opgelucht ademhalen. Schouwen- Duiveland wil de Noorderpolder fasegewijs volbouwen. Dat bete kent eerst de buurten afbouwen waar al begonnen is en pas daarna aan de braakliggende gedeeltes be ginnen. Eerder tijdens de rechts zaak in Den Haag zei de gemeente woordvoerster nog dat de ontwik kelaar eerst maar eens 108 eerder vergunde woningen in de Noorder polder moet bouwen. vrijdag 28 december 2018 Nieuw vertier voor de oudere jeugd Gerrit van Loon Bruinisse Bob Donkersloot in de vernieuwde speelhal op vakantiepark Aquadelta. fotomariekemandemaker Carla de Meijer, Koos Konijn en - Bob Donkersloot, Aquadelta Vanaf 1 januari begint de ver koop van losse dagkaarten en reguliere weekendkaarten via klomppop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66