wereldkampioen die velen in hem zien u 9 rekening te zetten, daar heb je niet zo veel aan. Ik ben altijd wel met dingen bezig. Ik vind auto's ook mooi, maar ik ga niet zomaar een auto kopen waarvan ik weet dat-ie straks niks meer waard is. Dat houd ik altijd wel in mijn achterhoofd." Ik heb een vriendin, maar moet als populaire F1-coureur soms de vrouwen van me afslaan. „Weet je, ik ben daar eigenlijk niet zo heel veel mee bezig. Natuurlijk heb je altijd wel op Instagram die reacties ertussen zitten. Maar ik weet wie écht om mij geeft en niet om de Formule r-coureur Max. En bij de meesten gaat het natuurlijk om de Formule r-coureur Max. En dat moet je wel kunnen onderscheiden. Ge lukkig ben ik er nog nooit tegenaan gelopen. Ik heb altijd heel snel kun nen inschatten wie écht om mij als persoon geeft." De wereldtitel is het doel van het hele team. Hopelijk dat we in 2019 al een kans maken Al die kritiek, het motiveert me alleen maar. „Nou, het demotiveert zeker niet. Het is niet dat ik er van wakker lig of er slechter van ga rijden. Nee... Ik vind het mooi als het daarna wél goed gaat, en dat alle critici dan fout zitten. Daar geniet ik van." Ik heb genoeg mensen in mijn omgeving die me een spiegel voorhouden. „Ja. Gelukkig is dat niet echt nodig geweest. Maar ik heb wel altijd men sen om me heen van wie ik weet dat ze altijd de beste bedoelingen met me hebben. Vooral mijn vader. En Raymond (manager Vermeulen, red.) ook. Mijn moeder is daarin minder belangrijk, maar ze blijft natuurlijk altijd mijn moeder, ze heeft altijd de beste bedoelingen. Het is alleen niet dat ik met haar in gesprek ga over hoe een seizoen verloopt. Mijn vriendin? Nee, met haar praat ik niet zo heel veel over Formule r. Natuurlijk heb je er wel eens gesprekken over. Maar ik vind dat meer iets voor mijn vader, die me altijd heeft bijgestaan. Die weet hoe ik van jongs af aan alles heb aangepakt." Ik ga mijn teamgenoot Daniël Ricciardo, die naar Renault vertrekt, nog missen, volgend jaar. „Mwah, niet persoonlijk missen. Het was leuk en gezellig om hem als teamgenoot te hebben. Ik denk dat het niet vaak voorkomt dat je zo'n goede relatie hebt met iemand. Mis schien komt het wel nooit meer voor, inderdaad. Maar missen? Ik denk eer der dat Daniël gaat missen wat hij hier had." Voor een jongen van 21 jaar verdien ik best wel belachelijk veel geld (naar verluidt tientallen miljoenen per jaar). „Ja, nou ja... Weet je wat het is? Het is zeker heel veel geld, ja. Maar het is al leen maar mooi, want dat betekent dat we het gewoon heel goed doen. Anders kom je niet in die positie te recht. Of ik gekke dingen doe met geld? Nee, nee. Ik spaar, absoluut. Maar om het gewoon op mijn bank- Die Nederlandse grand prix, het interesseert me werkelijk niets of die er komt of niet. „Mwah, het zou mooi zijn als die er wel komt, natuurlijk. Maar er is nog helemaal niks concreet. Het hangt er maar gewoon van af hoeveel geld er beschikbaar komt. Of een Neder landse grand prix mijn carrière mooier zou maken? Nou, ik vond het al heel mooi om op het podium te staan in Spa, met al die Nederlandse fans. Dus ik kan me natuurlijk wel inbeelden dat zoiets in Nederland nog mooier moet zijn." Binnen twee jaar ben ik met die nieuwe Honda- motor minimaal één keer wereldkampioen. „Dat is wel het doel van het hele team, dus daar gaan we als Red Buil Racing natuurlijk wel voor. In 2019 of 2020? Hopelijk dat we komend jaar al een kans maken." vrijdag 28 december 2018 GO Max Verstap pen wint GP van Oostenrijk 6 België bereikt op WK halve finale na zege op Brazilië (2-1) J Cristiano J A I Ronaldo I Vmaakt Cristiano Ronaldo maakt transfer van Real naar Juventus Dylan Groe- newegen wint Tour etappes in Chartres en Amiens Frankrijk wordt wereld kampioen na een 4-2 over winning op Kroatië ~7 Neder- f landse L.I water- polosters Euro pees kampioen Tom Dumou- lin wint de tijdrit naar Espelette, Geraint Tho mas daags erna de Tour nij geeft, als persoon' Verstap pen kijkt reikhalzend uit naar het komende jaar: „Hope lijk maken we dan al kans op de wereldtitel." FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57