10: 14! 17! Max Verstappen groeide in 2018 weer wat verder richting de II 8 Oh, wat een jaar... Winst in Oostenrijk en Mexico, elf podiumplekken, vierde in de WK-stand en veel commotie na een duwtje aan een concurrent. Max Verstappen (21) zette in 2018 na een matig begin met veel kritiek weer een stap voorwaarts in de Formule 1. AD Sportwereld keek met hem terug aan de hand van stellingen. race nu nog eens zouden doen, dat ik een andere plek zou kiezen om in te halen. Maar achteraf, hè... Dat is héél makkelijk praten, altijd." Ik baal er stiekem toch een beetje van dat ik na vier jaar nog steeds geen poleposition achter mijn naam heb staan. „Nee... Nee, niet per se. Hoe goed je het ook doet op zaterdag, uiteindelijk geeft het je he-le-maal niks dat je vooraan mag starten op zondag. Dat bleek ook wel uit mijn eerste races. Zo'n pole veroveren, daarbij ligt het er ook maar heel erg aan hoe goed je materiaal is. Meer nog dan op zondag ben je daar heel erg afhankelijk van hoe goed je auto is." Zo'n duw als ik aan Esteban Ocon gaf in Brazilië, dat zal ik in de toekomst nooit meer doen. „Eh... Daar ben ik het niet mee eens. Kom, een duwtje, waar hebben we het nog over? Hoe vaak dat in andere sporten niet gebeurt. Dat de een de ander naar de keel grijpt en daar dan een gele kaart voor krijgt (Verstap pen kreeg een taakstraf van auto sportfederatie FIA, red.). Ik vind het wel redelijk streng, hoor. Het waren niet eens de emoties, ik vond het een heel rustige reactie van mijn kant. Van heel veel mensen kreeg ik te horen dat ik hem op zijn bakkes had moeten slaan. En ik had hem ook net zo makkelijk een klap kunnen geven, maar dat heb ik niet gedaan. Voor mezelf was ik super rustig, maar ik wilde wel even verhaal halen, zo van: wat deed jij nou? Toen begon hij me een beetje uit te lachen. En als je net die wedstrijd hebt verloren, dan vind ik dat een heel ongepaste reactie. Dus duwde ik hem van: waar ben jij mee bezig? Begon hij meteen te schreeu wen van 'haal de camera's erbij'. En hij zei 'duw me dan, duw me dan'. Ja, dan houd ik natuurlijk niet in. Mij maakt die camera niks uit. Ja, dan vind ik dat een heel normale reac tie." In die auto van Hamilton was ik ook wereld kampioen geworden. „Ja. Ja, absoluut... De meeste coureurs waren wel wereldkampioen in die auto geworden. Vooral als je een teamgenoot (Valtteri Bottas, van wie Verstappen geen groot bewonderaar is, red.) naast je hebt die niet zo snel is. Als je teamgenoot er zo vaak zo ver achter rijdt, is het wel heel makkelijk om de punten bij elkaar te rapen. Ik had natuurlijk Daniël Ricciardo veel dichter op mij zitten. Dan moét je echt wel voor je punten vechten. Daar bij Mercedes was het een heel ander verhaal. Hamilton vocht na tuurlijk wel tegen Ferrari, moest al tijd gewoon scherp blijven. Maar ik denk soms wel eens: hoe minder je teamgenoot is, hoe relaxter je zelf kunt rijden. En dan weet je ook dat het team volledig op jou is ingesteld. Dat maakt je alleen maar sneller." Ik heb dit jaar geleerd dat het in deze wereld van snelheid soms goed is om iets minder gehaast te handelen. „Mwah, minder gehaast... Niet het goede woord. Ik wilde gewoon te graag een resultaat, die eerste wed strijden. Dat was niet eens gehaast handelen. Ik was gewoon te, eh... Hoe zeg je dat? Te eager. Te gretig, niet te gehaast. Bijvoorbeeld in Sjanghai, daar had ik misschien een ronde kunnen wachten om Lewis in te halen. Maar ik wilde er in die ene bocht voorbij. Ik dacht: daar gaat het wel. Duwt hij me een beetje van de baan af, verlies ik mijn plek aan Da niël. Dan komt het allemaal niet uit, dat soort dingen waren het vaak. Misschien als we die Mijn geld gewoon op mijn bankrekening zetten, daar heb je niet zo veel aan Dit was mijn beste seizoen in de Formule 1. Max Verstappen: „Ja. Weer beter dan vorig jaar. En vorig jaar was al beter dan het jaar daarvoor. Het wordt ge woon steeds beter. Niet eens per se qua resultaat, maar dan kijk ik puur naar gevoel en snelheid. Resultaat zegt me niet altijd alles. Vorig jaar had ik bijvoorbeeld minder podium plaatsen dan in 2016, maar ik vond wél dat ik beter was. Soms moet je niet alleen naar resultaat kijken. Daar lees ik het niet alleen aan af." En tegelijkertijd heb ik er nog niet het maximale uit gehaald. „De eerste zes races natuurlijk niet, nee. Maar de rest van het seizoen soms wel méér dan maximaal. Die ommekeer na dat eerste deel, dat was gewoon noodzakelijk. Of dat mijn grootste verdienste van dit seizoen was? Nee, nee. Ik vond het niet won derbaarlijk of zo. Het moést gewoon. Die eerste zes races, ik had het liever anders gezien natuurlijk. Maar het zal wel ergens goed voor zijn geweest. Voor mezelf, om beter te worden. Nóg beter. Het groeiproces, ja. Dat hoop ik wel." vrijdag 28 december 2018 GO 2018 9Simona Halep wint op Roland Garros haar eerste Grand Slam-titel Rafael Nadal wint Roland Garros voor elfde keer Rusland blaast in openingsduel WK voetbal Saoedi- Arabië weg: 5-0 Golfer Broeks Koepka wint US Open in New York A Carolijn yf Brouwer L.I wordt de eer ste vrouwelijke winna res Volvo Ocean Race f ~7 Titelhouder Duitsland strandt op het WK voet bal na nederlaag tegen Zuid-Korea in groepsfase Ik weet wie echt om r Max Verstappen won in 2018 de GP's van Oostenrijk en Mexico. FOTO RED BULL @arjanschouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56