16; 17! op de 5000 meter 7 overvalt je. Ik moest ook een lange gang door om interviews te geven in allerlei talen. Duits, Engels, Frans. Niet dat ik Frans spreek, maar weet ik veel dat je ook 'nee' kunt zeggen. Dus ik heb alles gewoon gedaan. Het duurde heel lang. „Tijdens het Wilhelmus dacht ik alleen maar: wat heb ik geflikt? Hoe vet. Het verhaal erachter ook, dat het uit het niets komt. Dat ik nog nauwe lijks iets had gepresteerd hiervoor. Ik vind het altijd heel mooi in de sport als iets uit het niets komt. Ik hou van het onverwachte. Als iemand die achterstaat toch wint, dat soort ver halen. Mijn verhaal vond ik daardoor ook wel gaaf. „Gehuild van geluk heb ik niet. Nooit. Niet dat ik verder nooit huil of zo, maar dat doe ik om verdrietige dingen. Of om andere mensen. Toen ik mijn vaders gezicht zag bijvoor beeld, terwijl hij op de televisie bij De Wereld Draait Door zat na mijn race. Ik kreeg een foto doorgestuurd in Zuid-Korea en daarop zag ik iets in zijn ogen wat ik normaal gespro ken niet zomaar zie. Trots. Dat raakte mij nog veel meer dan dat ik daar zelf sta met die medaille. Al betekent dit niet dat ik er niet heel blij mee ben, hoor. Ik gaf interviews in allerlei talen. Duits, Engels, Frans. Niet dat ik Frans spreek, maar weet ik veel datje ook 'nee' kunt zeggen „De ochtend erna werd ik wakker, zag ik mijn hele kussen vol met sme righeid. O ja, dacht ik. Ik ben bij de NOS geweest en heb nooit meer over mijn daar vol gemake-upte hoofd ge dacht. Op het nachtkastje naast me lag de knuffel die ik bij de ceremonie had gekregen, er lag een bordje uit het Holland Heineken Huis bij, en ik was nog best moe omdat ik niet vroeg naar bed was gegaan, maar ik alsnog vroeg wakker was. Slaap maakt dan ook niet uit. Je zit vol met adrenaline. Je wilt léven. Zien wat de dag gaat brengen. „Mijn nachtkastje thuis is ook de plek waar ik mijn gouden medaille lange tijd bewaarde. Ik dacht: waar moet ik 'm anders laten? Op die plek kon ik er elke dag van genieten. Tot dat mensen zeiden: 'Die moet je op bergen.' Nu ligt-ie ergens anders. Waar? Dat zeg ik niet. Ik wil niet dat- ie wordt gejat. Al zou ik het heel zie lig vinden als iemand vindt dat hij zoiets moet meenemen. Het is voor mij een speciaal gevoel. Die medaille heeft meer waarde, omdat ik daar mee terugdenk aan dat moment daar." K4' vrijdag 28 december 2018 GO 5 In Jeruzalem wint titel verdediger Tom Dumoulin de Giroproloog J Eerste podiumplek I van het sei zoen voor Verstap pen, in Barcelona Atlético Madrid klopt Olympique Marseille (0-3) in de Europa League-finale Michael van Gerwen wint de Premier League of Darts IChris Froome J legt met een C.Vmegasolo de basis voor zijn eindzege in de Giro d'ltalia f Real Madrid is J Liverpool de baas L.in de CL-finale, mede door twee blunders van doelman Loris Karius Esmee Visser: „Ik hou van het onver wachte. Mijn verhaal vond ik daardoor ook wel gaaf." FOTO PI M RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55