Drukte in de horeca en de winkels, maar de 4 Verdachte doodslag A10 blijft vast Vier vakantiedagen opnemen en maar liefst elf dagen vrij zijn. Kerst en oud en nieuw pakken voor werknemers bijzonder gunstig uit dit jaar en dus zit half Nederland deze dagen thuis bij de kerstboom. Een zegen voor de economie. De 52-jarige automobilist uit Krommenie die betrokken was bij het fatale ongeval zondag op snelweg Aio blijft langer vast zitten. De rechter-commissaris van de rechtbank in Amster dam heeft dat besloten. Door het ongeluk kwamen twee per sonen op een motor om het le ven. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem van dood slag. Onderzoek heeft uitgewe zen dat er aan het ongeval een verkeersruzie voorafging, meldt het OM. Dit blijkt onder meer uit verklaringen van de bestuurder van de auto en ver scheidene getuigen. De motor rijder zou de auto van de ver dachte hebben gesneden op de Aio bij het Coenplein. De ver dachte schrok van deze actie en raakte daarop de vangrail. Ver volgens ging hij achter de mo torrijder aan en zou hij meer dere keren richting de motor hebben gestuurd, aldus getui gen. De motorrijder zou hierna trappende bewegingen hebben gemaakt naar de auto, die bij een laatste keer insturen de motor raakte. De 44-jarige mo torrijder uit Wormerveer en een 34-jarige vrouw uit Am sterdam die achterop de motor zat, kwamen om het leven. Het gebouw is van hoge kwaliteit Kerstcadeaus stuwen aanbod Marktplaats op Na Kerstmis is het aantal truien, vesten, schoenen, bordspelen en navigatieap- paratuur dat op Marktplaats wordt aangeboden veel gro ter dan gebruikelijk. Het lijkt erop dat kerstcadeaus het aanbod opstuwen, zegt een woordvoerder. In de afgelo pen vier dagen zijn er ruim 1200 advertenties geplaatst voor navigatieapparatuur, 1100 meer dan normaal. Politiekleding hergebruikt Trump maakt tussenlanding Gewonden bij ontploffing >- x Nee, de baas heeft weieens betere tijden gekend. Twee jaar geleden nog vielen eerste kerstdag en nieuwjaarsdag op een voor velen toch al vrije zondag. Zes jaar daar voor pakte het nog beter uit; toen waren alle verplichte feestdagen in het weekend. De extra werkda gen kan bedrijven 800 miljoen euro opleveren, becijferde het CBS al eens in 2016 toen de bazen twee dagen 'cadeau' kregen. Pas in 2021 is het weer zo'n 'werkgeversjaar'. Dan vallen alle feestdagen in december weer in het weekeinde en moeten werk nemers vijf volle vakantiedagen opnemen als ze tijd met hun fa milie en vrienden willen door brengen. En toch is dat wat heel veel men sen gewoon zullen doen, voor spelt volkscultuurdeskundige Ineke Strouken. Al eeuwenlang willen mensen vrij zijn tussen kerst en oud en nieuw. Dat dit nu nog steeds zo is, vindt ze eigenlijk best bijzonder. Tot begin vorige eeuw was er namelijk een heel duidelijke reden waarom er de laatste en eerste week van het jaar niet werd gewerkt. Technieken om eten lang houdbaar te maken, bestonden nog niet. Het gaf de Juist in deze dagen ontstaat toch de drang om tijd vrij te maken voor familie broodnodige verlichting in de koude winters waarin mensen weinig te eten hadden en het koud en donker was. „Tussen 21 december en 6 januari konden mensen even bijtanken. Dan zochten ze elkaar op, maakten ze het lekker warm en extra licht en zetten rijk gevulde maaltijden op tafel die ze bij elkaar hadden ver zameld door langs de deuren te gaan en liederen te zingen." Kachel hoger Aan eten is in deze tijd geen ge brek. Supermarkten zijn zelfs tij dens de kerstdagen open om ver geten boodschappen in te slaan. En wie het warm wil hebben, zet gewoon de kachel een paar gra den hoger. Maar toch blijven mensen het belangrijk vinden om juist in deze tijd elkaar op te zoe ken en veel te eten. „Het is de vrijdag 28 december 2018 AMSTERDAM De eigenaar van een nieuw ap partementencomplex in Sydney houdt vol dat zijn Opal Tower van topkwaliteit is, ook al moes sten bewoners gisteren op nieuw hun huizen uit wegens scheuren en vreemde geluiden. ROTTERDAM NEERGESTOKEN Een jongen van 14 jaar is gistermiddag gewond geraakt in de Bijlmer in Amsterdam. Hij is vermoedelijk neergestoken, foto INTER VISUAL DEN HAAG De politie stopt met het verbranden van oude werkkleding. Vanaf volgend jaar worden uniforms, helmen en schoe nen gerecycled. Jaarlijks wordt er zo'n 120.000 kilo aan politiekleding verbrand. Een proef van de politie Den Haag om de kle ding te hergebrui ken is zo goed be vallen dat deze werkwijze nu lande lijk wordt inge voerd. RAMSTEIN Op de terugvlucht van zijn bezoek aan Irak maakte de Amerikaanse presi dent Donald Trump een tussenstop in de Duitse plaats Ramstein om de daar gelegerde Amerikaanse mili tairen te groeten. ATHENE Een agent en een medewerker van een kerk zijn gister ochtend gewond geraakt door een explosie in Athene. De ontploffing deed zich voor buiten een kerk in het centrum van de stad, melden Griekse media. Niemand heeft nog de verantwoorde lijkheid opgeëist. De kerk van de Hei lige Dionysios ligt in de zwaarbewaakte luxe wijk Kolonaki. GO w*. Kerstvrij is zegen Raymond Boere Utrecht -Ineke Strouken, deskundige volkscultuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4