■Ott\ F Derdedivisionist moet op zoek naar trainer 12 ZEELANI Inschrijving open in nieuwjaarsnacht Stephanie de Frel opent met goud Rogier Veenstra (31) vertrekt na dit seizoen van Goes naar ASWH. De oefenmeester kijkt terug op een mooie tijd, maar is toe aan iets nieuws. Traditioneel kan vanaf 1 januari voor de Kust- marathon, de Wandelmarathon en vier aan verwante wedstrijden ingeschreven worden. Om exact middernacht gaat de site open. Vooral degenen die van Burgh naar Zoute- lande willen wandelen, moeten er in de nieuwjaarsnacht snel bij zijn. De wedstrijd over 42,195 kilometer wordt op zaterdag 5 oktober voor de zeventiende keer gelopen. Het is al jaren één van de populairste marathons in Nederland. De Wandelmara thon, die sinds 2005 op het programma staat, is met 5000 deelnemers één van de grootste eendaagse wandeltochten van het land. Het Kustmarathonweekeinde van 4,5 en 6 oktober heeft in totaal zes elementen: Kust- marathon, Wandemarathon, Ladiesrun, Light Kustrun, MTB-tocht en Minimarathon. Een kleine 10.000 startbewijzen gaan op dinsdag in de verkoop. Stephanie de Frel zorgde gisteren in Nieuw en Sint Joosland, met een schitterende uitge voerde proef, voor een opening met een gou den randje van de twaalfde editie van de Ein- dejaars Dressage vierdaagse Nieuwland. Terwijl de nummers twee en drie tegen elkaar aanschurkten, stuurde de amazone van de ZMF Dressage Stables uit Ellemeet, de impo sante ruin I'm Legend naar een overtuigende overwinning. De Frel liep in M2, met de veel impuls door de arena van het Hippisch Cen trum De Kroo galopperende Johnson-zoon, naar de aansprekende score van 71.66 procent. Prijzen Quiz ZOEKTOCHT Goes mikt op ervaren opvolger met niemand problemen." Zijn nieuwe club, ASWH, staat twaalfde in de derde divisie zater dag. Hoek bezet in diezelfde com petitie de vierde plaats. Bij de club uit Hendrik-Ido-Ambacht hoopt Veenstra zich verder te ontplooien als trainer. „Ik had zoiets van: ik heb in Zeeland laten zien wat ik kan. Ik vind het leuk om in een onbekende sloot te springen; ergens te werken waar de druk hoger ligt, de groep meer verwend is en de spelers mis schien beter zijn." Volgens de oefenmeester re ageerde de selectie van Goes be gripvol op zijn vertrek. „Sommige jongens waren teleurgesteld. Veel van hen stuurden berichten als: 'lo gisch', 'we hadden het verwacht' en 'je gaat zeker slagen bij je nieuwe club'." De beleidsbepalers van de ver eniging hadden het vertrek niet he lemaal zien aankomen. „Ik dacht dat hij nog wel een jaartje zou blij ven", stelt Hugo Barends, bestuurs lid en lid van de technische com missie. „Wij denken dat deze groep - met een paar versterkingen - op termijn de stap naar de tweede di visie kan maken." Barends vindt het 'jammer' dat Veenstra vertrekt. „Zijn keuze is te begrijpen. In zijn hart wil hij zo snel mogelijk bij een Betaald Voet bal Organisatie terechtkomen. Wie zijn wij om hem tegen te houden?" De voormalig speler van Hoek en Kloetinge wil op een mooie manier afsluiten bij Goes. „Ik ga nu niet vijf maanden achterover leunen." Volgens Rogier Veenstra zelf oogt hij soms arrogant voor de camera. „Het gaat altijd over de inhoud. Ik draai er niet omheen." Toen de oud-prof het bestuur, de spelers groep en staf van Goes telefonisch op de hoogte bracht van zijn ver trek, was hij stukken minder zelf verzekerd. „Ik koester de momen ten samen. Het was een periode vol hoogtepunten." De Middelburger is aan zijn tweede seizoen bezig bij Goes. Zijn voorganger - John Karelse - promo veerde met de zondagclub naar de hoofdklasse. Als promovendus wist het elftal onder leiding van Veen stra via de nacompetitie door te sto ten naar de derde divisie. Ook de districtsbeker werd gewonnen. Momenteel bezet Goes, dat nog twee duels moet inhalen, de achtste plaats op de ranglijst. Veenstra: „Toen ik bij Goes be gon, vertrokken er een aantal bepa lende jongens. Ik kreeg er jonge honden voor terug. Een trainer kan zijn stempel op een elftal drukken, maar de spelers moeten het doen. Zij hebben me heel veel teruggeven en heb ben me nooit in de steek gela ten." De oud speler van NAC Breda, in het bezit van het TCi-diploma, is inmiddels anderhalf jaar werkzaam bij de Goesenaren. Ondanks het prille dienstverband dubde hij de voor bije weken over zijn toekomst. „Ook toen ik bij Zeelandia Middel burg zat, had ik niets te klagen over de groep. Er zat nog rek in, maar ik wilde iets nieuws. Dat is nu onge veer hetzelfde." Twijfel Toch zit er een verschil tussen de si tuaties. Ook nü ambieert hij een stap hogerop. Maar dit keer gaat zijn keuze gepaard met twijfel. „Ik reed met een lagere hartslag naar de club toe. De spanning nam af. Ik ken de vereniging inmiddels en de groep is redelijk hetzelfde gebleven. Ik zoek een uitdaging." Volgens Veenstra is het 'kas teeltje' af „Kan ik de speelwijze nog verbeteren? Kan ik de spelers nog genoeg prikkelen? Ik kan denk ik niet drie jaar met dezelfde groep werken en ze op de juiste manier blijven motiveren. Misschien lukt een nieuwe trainer dat wel." De dertiger benadrukt dat zijn keuze niet gebaseerd is op iets ne gatiefs. „Er is genoeg te zeuren over de club, maar tot nu toe timmeren ze nog steeds aan de weg. Ik heb Een trainer kan zijn stempel drukken, maar de spelers moeten het doen vrijdag 28 december 2018 PM KUSTMARATHON PAARDENSPORT In De Stenge in Heinkenszand wordt van avond CyclÉ- motion gehou den, het evene ment waarmee Zeeland traditi oneel het wie- Ierjaar afsluit. Er staat een bezoek van di verse bekende wielrenners, waaronder Ant- wan Tolhoek (foto) en Marco Minnaard, op het programma en de Zeeuwse wielerprijzen worden uitge reikt. De avond begint om 19.30 uur. 21 'Een periode vol hoogtepunten' Goes wil zo snel mogelijk een opvolger voor trainer Rogier Veenstra presente ren. „Er is al op een informele manier met potentiële kandi daten gesproken", aldus Hugo Barends van de technische commissie. Als het aan Barends ligt, volgt er dit weekend al duidelijk heid. „We zoeken een trainer die Goes minimaal in de derde divisie houdt. Het moet ie mand zijn die gepokt en ge mazeld is in het voetbalwe reldje. Hij moet ervaring heb ben en bij onze aanvallende speelwijze passen." Het bestuurslid had deze week telefonisch contact met een mogelijke opvolger. Ba rends wil de naam nog niet prijsgeven. „Ik had er direct een goed gevoel bij. Het kan snel gaan. Als het eerste offi ciële gesprek goed verloopt, kan wat ons betreft de kogel door de kerk." Het sportjaar 2018 is bijna voorbij. Een aantal Zeeuwse spor ters leverden dit jaar knappe prestaties. Maar weet u nog wat zij hebben ge presteerd? Doe de quiz op pzc.nl/sport en test uw kennis of fris het ge heugen op. Deze week is Arnemuiden-icoon Klaas Poortvliet overleden. De vader van oud-inter national Jan Poortvliet is 82 jaar geworden. Op pzc.nl/sport is een uitgebreide necrologie over Klaas Poortvliet te lezen. Daarin komt onder meer de kans om profvoetballer te wor den aan bod: „NAC ontdekte me pas toen ik 31 jaar was. Toen zag ik het niet meer zitten om met ruzie te vertrekken uit Arnemuiden. Voet ballen op zondag kon nu eenmaal niet. Gerard Kerkum van Feyenoord heeft ook eens belang stelling getoond toen hij me zag spelen met het amateurelftal van Zuid-Nederland. Hij schrok zich wild toen hij er achter kwam dat ik al 33 was." Klaas Poortvliet Klaas Poort vliet. FOTO DIRK JANGJELTEMA scoorde aan de lopende band voor Arnemui den. In 509 duels was hij liefst 660 keer trefzeker. Stephanie de Frel. foto lex de meester NIEUW EN STJOOSIAND TEL06-5 Len Wolters Goes Rogier Veenstra ver- tekt bij Goes. FOTO J0HAN VAN DER HEIJ DEN - Rogier Veenstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40