Jonge moeder (33) overlijdt door steekwonden Verdachten voorlopig nog vast Rogier Veenstra vindt een nieuwe uitdaging bij ASWH KASTEELSTRAAT De hulpdiensten rukten gisteren om 03.10 uur uit naar de De Ruyter laan. Daar vonden ze het slachtoffer zwaargewond op de stoep voor het huis van haar moeder. Reddingspo gingen mochten niet meer baten. De twee kinderen (7 en 4 jaar oud) van het slachtoffer waren in het huis aanwezig en zijn opgevangen door de politie. Dezelfde nacht is een 63-jarige vrouw, volgens de po litie familie van het slachtoffer, aangehouden. Zij zit nog steeds vast. De politie wilde gisteravond niet bevestigen dat het de moeder van het slachtoffer betreft, maar in Clinge doet die bewering de ronde. Meerdere scenario's Volgens politiewoordvoerster Mi reille Aalders is de rol van de ver dachte, ook na uren verhoor, nog „volstrekt onduidelijk" en zit zij daarom nog steeds in hechtenis. Aalders: „We onderzoeken meer dere scenario's. We begrijpen dat een dergelijke gebeurtenis veel lo smaakt in een kleine gemeenschap, maar het is niet gepast om een ver dachte nu al als moordenaar te be stempelen. Een verdachte is pas da der als de rechter dat zegt." Volgens omwonenden was het de moeder die bij buren om hulp schreeuwde dat haar dochter zichzelf zou heb ben verwond. Het slachtoffer is opgegroeid in Clinge, maar woonde al enige tijd in het Belgische Sint-Niklaas. Zij woonde daar met haar twee kinde ren. Volgens omwonenden van de vrouw in Sint-Niklaas maakte het slachtoffer een nare scheiding door en kampte zij daardoor met psychi sche klachten. Ze was geregeld bij Het is niet voor te stellen dat zoiets ergs bij hen is gebeurd haar moeder in de De Ruyterlaan in Clinge. Een deel van de De Ruyterlaan was gisteren de hele dag afgezet met linten. Zowel in de woning als in de nabije omgeving is door in witte pakken gestoken technische recherche de hele dag sporenonder zoek gedaan. Het lichaam van het slachtoffer was tot in de ochtend aan het zicht onttrokken door een tent van de brandweer. In de loop van de ochtend is het slachtoffer opgehaald. Het drama was gisteren het ge sprek van de dag in Clinge. Een buurtbewoner die in de om de hoek gelegen Kennedylaan zijn hondje uitliet, zegt het gezin te kennen. „Ik heb vroeger nog training gegeven aan de zoon van het gezin. Zover ik weet, zijn het rustige, lieve, nette mensen. Het is niet voor te stellen dat zoiets ergs bij hen is gebeurd." In de De Ruyterlaan vonden de laatste decennia meer incidenten plaats. In 1989 werd er een vrouw om het leven gebracht en in 2015 werd een woningoverval gepleegd waarbij twee jongens van 14 en 10 jaar oud werden vastgebonden. It vrijdag 28 december 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 Sporenonderzoek bij de woning in Clinge. fotohvzeeland Clinge geschokt door dood vrouw De dood van een 33-jarige vrouw uit Sint-Niklaas heeft gis teren voor een golf van ontzet ting gezorgd in Clinge. De jonge moeder overleed door steek wonden in de nacht van woens dag op donderdag op straat in de De Ruyterlaan. Sheila van Doorsselaer Clinge -Buurtbewoner VLISSINGEN De verdachten van de steekpartij in de Vlis- singse Kasteelstraat worden waarschijnlijk vandaag voor geleid aan de rechter-com- missaris. Bij het incident op de vroege morgen van tweede kerstdag kwam een 28-jarige Vlissinger om het leven. Ook gisteren kon en wilde een politiewoordvoerster nog niets loslaten over de aanlei ding van het geweldsincident. Een jongen van 17 uit Vlissin- gen en een 22-jarige vrouw van wie de woonplaats nog niet bekend is, blijven vastzit ten en mogen alleen met een advocaat praten. Ook nadat een getuige bij Omroep Zeeland beschreef hoe de 17-jarige verdachte het slachtoffer op straat tegen het hoofd had geschopt, wilde de woordvoerster niet op vra gen ingaan. „Zo lang het on derzoek niet is afgerond en de verdachten in beperking zitten, geven wij geen enkele informatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29