23:00 tot 00:00 J Bijlo neemt het jaar door 24 MEDIA &CULTUUI H krijgt u rSuBfe atë» nog een adrenalinestoot van Smack my bitch up van Prodigy, gevolgd door ZZ Top (foto) met Sharp dressed man. Als je in het verschijningsjaar bent ge boren, ben je inmiddels 36 jaar oud. Toch dankt Africa van Toto (foto) zijn populariteit in de Top 2000 niet aan de leeftijdsgroep 36+. Verreweg de meeste stemmen, ruim 46 pro cent van het totaal, kreeg het nummer van stemmers tussen de 16 en 25 jaar. Vorig jaar al scoorde het nummer goed met de zeven tiende plaats, maar nu is Toto de top 10 binnen gekomen, op 8. Hoe dat komt? Africa blijkt een onlinehit. Op YouTube zetten mensen het nummer onder filmpjes van hun vakantie in Afrika en de hitserie Stranger Things van Netflix gebruikte het nummer en er was zelfs een speciale site waar de clip van Africa in een loop continu te zien was. Op YouTube werd Africa al 433 mil joen keer bekeken. Overigens bekoort het nummer beduidend meer mannen dan vrouwen: 61,4 procent van de stemmen is afkomstig van mannelijke luisteraars. One Kiss hit van het jaar Van Weezei ernstig ziek Vanaf nieuwjaarsdag heeft ze haar eigen special op Netflix, comedian Soundos el Ahmadi. Waarom zij? „Ik ben gewoon heel grappig. En goed." e haalde haar doch ter op bij de crèche en liep net door het slaapvertrek, toen ze gebeld werd door haar impresa riaat: Netflix, de wereldwijde streamingsdienst, had interesse in een special over haar: Soundos el Ahmadi, stand-upcome- dian uit de Bijlmer. El Ahmadi: „Ik zei: 'je lult uit je nek, joh'. En daarna kreeg ik tranen in mijn ogen en gilde ik even. Gelukkig lagen er geen kin deren." Vanaf nieuwjaarsdag heeft El Ahmadi, net als Martijn Koning en Rayen Panday, een special van een halfuur op Netflix. „Het zijn specials van comedians van over de hele wereld, die in hun moerstaal grappen maken. Ik denk dat het lekker is om te kijken naar een Nederlands-Marokkaanse vrouw van 36 (tijdens de opnames, inmid dels is ze 37, red.), de enige in haar soort in dit land. Dat is het ook, hè, er zijn niet heel veel mensen die op mij lijken. Ik heb uniek materiaal, heb een ander referentiekader dan mijn mannelijke collega's. En ik ben ge woon heel grappig. En goed. Goed geworden, dat durf ik eigenlijk pas drie jaar te zeggen." „Dat willen mensen altijd, want dat is makkelijker. Ik ben denk ik te groot ben voor allerlei hokjes. Omdat ik 1 meter 84 ben, hè, het is een geintje." Op je bek gaan is goed voor je karakter en ontwikkeling HILVERSUM Wim Kan deed het in 1954, Vincent Bijlo in 2018: het jaar doornemen op de radio. Op oudjaarsdag verzorgt Bijlo bij Kunststof op NPO Radio 1 tussen 19.30 en 20.30 uur de oudejaarsconference. „Ik hoop niet dat mensen op de webcam gaan kijken, het is echt speciaal voor radio bedoeld." De conference van Wim Kan beluisterde Vincent Bijlo de laatste tijd een paar keer aan dacht terug. „Ik ga niet zoveel over de radio lullen als hij toen deed", zegt de cabaretier, die het wel over televisie zal heb ben. Johan Derksen bijvoor- Bijlo deed in 2006 ook al eens een oudejaarsprogramma op de radio; destijds was het niet live. Maandag is dat wel zo, vanuit het Betty Asfalt Complex in Amsterdam. „Er zitten mensen in de zaal, ik gebruik sampletjes van bewindslieden en doe net alsof zij in de zaal zitten. Ik weet nu al dat premier Rutte op de eerste rij zit met zijn vaasje (hij vergeleek Nederland onlangs met een vaas, red.). En of hij dat op het eind van de conference op de grond kapot laat vallen, zullen jullie wel merken. Ja, ik weet het antwoord al. Als enige." LM beeld, komt zeker langs. „Het is een van de thema's van de avond, dat gezeur over Derk sen. Mensen moeten zich niet zo snel op de kast laten jagen. Er is een verschil tussen kwet sen en je laten kwetsen. Hij speelt in zijn programma de rol van cynische oude zeikerd; je moet je daardoor niet laten kwetsen." Een dagelijkse blik op het liedjesklassement van NPO Radio 2 Als u vandaag één uur radio luistert, kies dan deze zestig minuten. Pauw is met vakantie, een mooie kans om de radio aan te zet ten. Het begint heel rustig, met Sailing to Philadelphia van Mark Knopfler en James Taylor en daarna Where the wild roses grow van Nick Cave en Kylie Minogue. Er volgen pareltjes als Dia- monds on the soles of her sboesvan Paul Simon en Sexual healing van Marvin Gaye. En wat te denken van Etta James met At lasf? Wees niet bang dat u in slaap wordt gesust en de radio vergeet uit te zet ten, want voor mid- A»gM*.' dernacht Stemmers tussen 76 en 80 jaar 1 Queen - Bohemian Rhapsody (1) 2 Eagles - Hotel California (2) 3 Claudia de Breij - Mag ik dan bij jou (24) 4 Fats Domino - Blueberry HUI (1229) 5 Boudewijn de Groot - Avond (10) 6 Pink Floyd - Wish you were here (5) 7 Simon Garfunkel Bridge over troubled water (61) 8 John Lennon - Imagine (16) 9 Leonard Cohen - Halielujah (127) 10 Wim Sonneveld - Het Dorp (64) (klassering) Zo oud is Blue Suede Shoes van Elvis Presley. Het staat (op 1537) voor het eerst in de Top 2000. Net als Hound Dog, maar dat nummer is drie jaar jonger. vrijdag 28 december 2018 MUZIEK One Kiss van Calvin Harris en Dua Lipa was dit jaar de grootste hit in de Nederlandse Top 40. Het nummer stond 28 weken geno teerd, waarvan zestien op num mer 1, een re cord. Flames staat op de tweede plaats. RADIO Voormalig jour nalist en Radio 1-presentator Max van Weezei (67) is onge neeslijk ziek. Hij heeft volgens artsen nog maar enkele maanden te leven, vertelde hij in het VPRO- programma Het Marathoninter view op Radio 1. o GO Te groot voor hokjes Jeroen Schmale Waarom kwam Netflix bij jou uit? Je hebt iets ongrijpbaars over je, je bent niet in een hokje te plaat sen. ét —Soundos el Ahmadi, comedian FOTO NETFLIX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24