Van Barneveld maakt vrije val 23 DARTS WK (PDC) IN LONDEN i Benito van de Pas tegen Tony Alcinas werd steeds meer een versie van 'de lamme tegen de blinde'. Iemand moest winnen. Het werd Van de Pas. Egmond: Butter en Boonstra Robinho naar club van Elia 'Staan aan rand van de afgrond' VOETBAL Hét gespreksonderwerp in Alexan- dra Palace is het grote aantal verras singen bij het WK darts. De ene na de andere geplaatste speler vliegt uit het toernooi. Vooral in het on derste kwart van het speelschema zijn harde klappen gevallen. Daar zijn Peter Wright en Mensur Suljo- vic, de nummers 3 en 7 van de we reldranglijst, al vroeg gesneuveld. Als Benito van de Pas (25) nou in vorm was geweest, lag de halve we reld aan zijn voeten. De Tilburger was de hoogst geklasseerde speler (nummer 30 van de wereld) in dat onderste kwart voordat hij aan zijn vierderondepartij tegen de Span jaard Tony Alcinas (55) begon. Ver der zijn daar alleen nog Brendan Dolan (45), Devin Peterson (70) en Nathan Aspinall (73) in de strijd. Een lange zoektocht naar nieuwe, goede pijlen leverde pas een paar weken voor aanvang van het WK resultaat op. Dat Van de Pas niet overliep van het zelfvertrouwen bleek uit zijn uitspraak dat hij hoopte komend jaar 'bij de beste 64 van de wereld te zitten' en 'toch in elk geval de derde ronde te halen op het WK'. In de wetenschap dat hij automatisch geplaatst was voor de tweede ronde, legde hij de lat niet bijster hoog. Maar in zijn partij te gen Jim Long bleek dat terecht. Met pijn en moeite worstelde de Tilbur ger zich met een mager moyenne (86,62) langs de Canadees. Van onderschatting was bij Van de Pas dan ook geen sprake gister avond tegen Tony Alcinas, ook al omdat de Spanjaard in de tweede ronde de nummer 3 van de wereld Peter Wright naar huis stuurde. Al cinas reisde na zijn overwinningen in de eerste en tweede ronde tel kens snel naar Spanje omdat zijn monteurswerk in een autogarage niet kon wachten. Luxe Van de Pas heeft zichzelf de luxe verschaft dat hij van het darts leeft. De afgelopen twee jaar gooide hij zo'n 175.000 euro bijeen aan prij zengeld. Met sponsorgeld en andere inkomsten erbij levert dat een aar dig inkomen op. Van de Pas is door zijn overwinning van gisteravond verzekerd van 55.000 euro aan WK- prijzengeld. Het leek even een makkie te wor den gisteravond. Van de Pas begon vlijmscherp, had in no time de eer ste twee sets te pakken. Straalde verbetenheid uit. Maar die vloeide langzaam weg in de derde set. Vier pijlen om op een 3-0 voorsprong te komen liet de Nederlander onbe nut, waarna Alcinas toesloeg: 2-1. Was het de ommekeer? Nee. In set vier plaatste Big Ben direct een break, om de volgende leg 160 uit te gooien. En dan opnieuw drie set darts te verkwanselen en Alcinas langszij te zien komen: 2-2 in sets. Het moyenne van Van de Pas was inmiddels gedaald tot 83,19 en zijn uitgooipercentage naar 29%. Ook Alcinas bleef wisselvallig presteren, zodat het de lamme te gen de blinde werd. Ondanks WERELDRANGLIJST prachtige uitgooien van 149 en 151 tussendoor van Big Ben. Van de Pas hield zijn hoofd koel in de slotfase en staat in de achtste finales. Tegen over Brendan Dolan, bepaald geen hoogvlieger. Wie weet worstelt Van de Pas zich nóg verder door. WK DARTS Uitslagen/programma RTL 7/// vrijdag 28 december 2018 TH Benito van de Pas gaat op de knieën na de zege op de Span jaard Tony Alcinas. Met veel pijn en moeite plaatste de Til- burger zich voor de achtste finales. FOTO VI IMAGES ATLETIEK De Nederlandse marathonkampioenen Michel Butter (foto) en Miranda Boonstra verschij nen op zondag 13 januari aan de start van de NN Egmond Halve Marathon. Zij zijn de blikvangers in een deelnemersveld dat uit de top van de Nederlandse atletiek bestaat. Bij de mannen zijn ook Khalid Choukoud en Ronald Schröer van de partij. Bij de vrouwen hebben Ruth van der Meijden en Andrea Deelstra hun deelname eveneens toegezegd. Butter liep al vaak mee in Egmond, met als beste prestatie zilver in 2009. Dankzij een goal van Ruud Vormer won Club Brugge bij Lokeren (0-1). Club heeft als nummer 2 van België zeven punten achterstand op Genk. VOETBAL Robinho is de nieuwe ploeggenoot van Eljero Elia bij Istanbul Basaksehir. De koploper in de Turkse competitie neemt de 34-jarige Brazili aan, die in zijn beste dagen uitkwam voor Real Madrid en Manchester City, over van Sivasspor. Basaksehir heeft na zeventien duels zes punten meer dan het als tweede geklasseerde Trabzonspor. ALGEMEEN Russisch anti- dopingbureau Rusada doet een beroep op de Russi sche president Vladimir Poetin om ervoor te zorgen dat zijn land volledig mee werkt aan het overhandi gen van data van doping- testen van Russische spor ters aan onderzoekers van wereldantidopingbureau WADA. „We staan aan de rand van de afgrond", aldus Rusada-baas Joeri Ganus. 'Big Ben' worstelt, maar blijft winnen Max van der Put Londen LONDEN Dat Raymond van Bar neveld zou duikelen op de we reldranglijst was na zijn exit in de tweede ronde op het WK al duidelijk. Zijn 'punten' (lees prijzengeld) van twee jaar geleden raakt hij nu kwijt en toen haalde Barney de halve finales van het WK. Langzaam maar zeker wordt helder hoe groot de schade is die de wanprestatie tegen de Li touwer Darius Labanauskas heeft veroorzaakt. Begon Bar ney aan het toernooi in Londen als nummer 17 van de wereld, in middels is hij al afgezakt tot de 28ste plek op de Order of Merit. Begin dit jaar zat hij nog bij de beste 16 van die ranglijst en dat is van groot belang. De beste 16 na het WK zijn auto matisch geplaatst voor het vol gende grote (tv-)toernooi: de World Matchplay. Dat gaat dus sowieso niet meer lukken voor Van Barneveld, die daardoor dus nog verder omlaag zal kukelen. Uitslagen 3de ronde: Petersen (ZAf) - West (Eng) 4-2 Van den Bergh (Bel) - Humphries (Eng) 1-4 Smith (Eng) - Henderson (Sch) 4-2 Alcinas (Spa) - Van de Pas 2-4 Achtste finales: Anderson (Sco) - Dobey (Eng) nnb Van Gerwen - A. Lewis (Eng) nnb Programma Achtste finales. Middagsessie (vanaf 13.45 uur): Aspinall (Eng) - Petersen (ZAf) Joyce (Eng) - Wade (Eng) Avondsessie (vanaf 20.15 uur): Searle (Eng) - M. Smith (Eng) J. Lewis (Wal) - Chisnall (Eng) Cross (Eng) - Humphries (Eng) Wat heeft Michael van Gerwen gisteren gedaan tegen Adrian Lewis? Lees het verslag en bekijk de beelden van RTL 7 op de site van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23