'Te ambitieuze' Thomsen verlaat handbalvrouwen II Internazionale twee duels zonder publiek Tean: 19 Onverwachts en jammer, zo beti telt technisch directeur Paul van Gestel van het Nederlands Hand bal Verbond (NHV) het vertrek van Helle Thomsen als bonds coach van de Oranjevrouwen. Zo wel het NHV als Thomsen sprak tijdens het EK deze maand de in tentie uit in januari tot contract verlenging te komen. Een week geleden werd Van Gestel echter telefonisch geïnfor meerd over de beslissing van Thomsen te stoppen als bonds coach van Nederland, het team waarmee ze de afgelopen jaren brons en zilver op het EK en brons op het WK won. „Details zijn daarbij niet genoemd. Er waren ook geen onderhandelpunten waarop het spaak liep", zegt Van Gestel tegenover deze krant. In een persverklaring van het NHV geeft Thomsen haar ambitie als verklaring voor het scheiden van de wegen. „Eigenlijk is het omdat ik te ambitieus en te doel gericht ben. Ik wil optimaliseren op alle fronten om grotere doelen te kunnen halen voor het team." Zo voerde Van Gestel in het ver leden meerdere gesprekken met Thomsen over haar wens dat de speelsters betere contracten zou den krijgen vanuit de bond. Vol gens de technisch directeur keek ze daarbij naar handbalgroot macht Noorwegen. „Zij heeft veel zorg voor de speelsters en de zware competitie waar zij in zit ten en vindt dat internationals be tere compensatie verdienen." Ook constateert Thomsen ver schil in faciliteiten op het gebied van trainingslocaties en -testen tussen Noorwegen, Europees kampioen Frankrijk en Neder land. Van Gestel: „Die landen kunnen hun speelsters meer bie- Helle is een perfectionist die voor goud wil gaan. Ze wil meer voor haar team den. Zij staan ook niet voor niets al jaren aan de top. Wij krijgen on dersteuning van NOC*NSF, ook meer dan de afgelopen jaren, maar dat is niet hetzelfde als die andere toplanden. Helle is een perfectio nist die voor goud wil gaan. Ze wil meer voor haar team. Maar als kleine bond kunnen wij haar daarin niet tegemoetkomen." Het is nog onduidelijk wie Thomsen zal opvolgen als bonds coach van Oranje. maakte, herkent dat wel. „Er zijn inderdaad verschillende soorten spanning. Vaak vind ik spanning wel lekker. Ik heb dat wel nodig om te kunnen presteren." Op de NK afstanden spant het er de komende drie dagen om. Maar Wüst maakt het niet groter dan het is. „Het OKT is echt het aller-aller- aller-ergste. Daar is alleen iets te verliezen en niets te winnen. Nu zijn er in elk geval nog nationale titels te verdienen." NK AFSTANDEN Programma MILAAN Internazionale moet twee thuisduels achter geslo ten deuren voetballen. De club is door de Italiaanse voetbalbond gestraft voor het wangedrag van een deel van de eigen aanhang tijdens het thuisduel van woensdagavond met Napoli. Racistische fans van Inter maak ten apengeluiden als Kalidou Koulibaly (foto) aan de bal kwam De donkere verdediger van Napoli kreeg gisteren steun van uit heel de voetbalwereld. Ook burgemeester Giuseppe Sala van Milaan sprak van 'een grote schande'. De Italiaanse voetbal bond besloot dat Internazionale straf verdient. De Curva Nord, de tribune voor de harde kern van In- ter, moet zelfs drie duels leeg blij ven. Vanuit die vakken van Stadio Giuseppe Meazza klonken de apen- geluiden herhaaldelijk. Bij rellen rond het duel is een 35-jarige man om het leven gekomen nadat hij was aangereden. De aanrijding vond plaats op een moment dat een busje met Na- poli-fans werd aangevallen door een groep van zo'n honderd aanhangers van de thuisploeg. Volgens politiebaas Marcello Car- dona vond de aanrijding plaats in de chaos die daarop volgde. Het is nog onduidelijk of er bij de aanrij ding sprake is geweest van opzet. wereldbekerwedstrijden, is de kans op de wereldbekerfinale op het razendsnelle ijs in Salt Lake City namelijk verkeken. Maar ook Kjeld Nuis, Patrick Roest en Ireen Wüst zullen de druk voelen. Hun fraaie zeges en tijden van de voorbije weken zijn niets waard als zij straks thuis moeten zitten tijdens het belangrijkste deel van het seizoen. Roest, kanshebber op de 1500, de 5000 en de 10.000 meter, maakt zich weinig zorgen. „Ik heb niets te klagen, want ik presteer dit seizoen erg stabiel. Dat ik mij nu opnieuw moet bewijzen vind ik niet erg. En als het niet lukt? Daar houd ik geen rekening mee. Ik moet het gewoon weer laten zien." Annette Gerritsen, voormalig sprintster en eind 2016 gestopt, merkte een groot verschil gedu rende haar carrière. In de bloei van haar loopbaan zat ze vooraf vol spanning op het middenterrein, maar eenmaal op het ijs was dat onderbuikgevoel ergens ook 'wel lekker'. Dat kon ze dan omzetten in snelheid. Verschil Aan het einde van haar carrière, toen goede resultaten steeds meer uitbleven, sloeg dat onderbuikge voel om in onzekerheid en zelfs angst. „Dat was echt een verschil. Want angst en onzekerheid kun nen verlammen." Wüst, de schaatsicoon over wie Gerritsen recent een documentaire vrijdag 28 december 2018 Helle Thomsen treedt terug als bondscoach van de Neder landse handbalvrouwen. De Deense (48), die Oranje eerder deze maand naar brons leidde op het EK in Frankrijk, wilde haar contract niet verlengen. Lisette van der Geest Oosterbeek Helle Thomsen stopt bij Oranje, fotoanp - Paul van Gestel, NHV Zo sta je opgepompt klaar voor je race, zo valt je seizoen in duigen na twee valse starts. Het overkwam Dai Dai Ntab vorig jaar bij het OKT. fotosanp THIALF, HEERENVEEN Vandaag 18.20 uur 500 meter mannen 19.00 uur 1500 meter vrouwen 20.00 uur 5000 meter mannen Morgen 15.00 uur 500 meter vrouwen 15.40 uur 1500 meter mannen 16.40 uur 3000 meter vrouwen Zondag 13.15 uur 5000 meter vrouwen 14.25 uur 10.000 meter mannen 16.30 uur 1000 meter vrouwen 17.20 uur 1000 meter mannen 18.10 uur Massastart vrouwen 18.25 uur Massastart mannen Thomas Krol won twee weken terug verrassend de wereldbekerwedstrijd over 1500 meter in Heerenveen. FOTOANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19