Op wilskracht en havermout Zuidpool over 4 €449 €549 M EUWS 11 #CREATING MEMORIES -u GS// Sunweb.nl Britain, come back to us It's not too late to turn around Britain, come back, Britain, come back Vandaag is het liedje van de kakel verse Amsterdamse band Breunion Boys te zien én te beluisteren bij de bekende ochtendshow Good Mor- ning Britain op ITV. Vanmiddag is de band te gast bij Sky News. „En misschien daarna ook nog wel op andere plekken, we zijn er nu toch", zegt Julia Veldman, visual artist en bedenkster van Breunion Boys. De afgelopen week ging de bood schap van de boyband Britain you're Great, but together we'regrea- teral viraal. Britse, Duitse en Bel gische media berichtten erover, er volgde een artikel op de website van nieuwszender CNN en op die manier werd zelfs het Chinese staatspersbureau Xinhua bereikt. Die wereldwijde aandacht was pre cies de bedoeling. „Dit is geen grap", zegt Veldman. „Het is heel erg gemeend. Het komt voort uit een brandend Europees hart. Ik zie het naderende vertrek van de Brit ten als een stap terug. Ik was echt teleurgesteld, en daar wil ik iets mee doen. Burgerschap brengt ver antwoordelijkheid met zich mee." Het werd een boyband, en de in spiratie daarvoor kwam - niet toe vallig - ook uit Groot-Brittannië. „De brexit doet me denken aan het stoppen van Take That, waar ik vroeger fan van was. Dat bracht een vergelijkbaar gevoel teweeg." Een idee was geboren. Wie de clip van Breunion Boys Hajo, Seyed, Joshua, Gilles en Pablo met geluid uit bekijkt, ziet de typische boy band moves. Gekwelde gezichten, gebroken harten, grootse handge baren. De leden, vier Nederlanders en een Spanjaard, knielen op het strand, de blik op de Noordzee, tu rend naar een verloren liefde. Het liedje, gecomponeerd door Flavia Faas, staat pas een week online, maar maakt al een hoop reacties los. „Door dit liedje wil ik de hardst mogelijke brexit", zegt een Brit gekscherend. Maar serieuze com mentaren zijn er ook. En veel, ver telt Veldman. „De voorstanders van de brexit reageren en masse. Dat is juist goed: met hen willen we in ge sprek." Om ook echt contact te krijgen met de Britse kiezers, wil de kakel verse band dit voorjaar gaan toeren in Britse pubs en clubs. Als het aan Veldman ligt hebben de Breunion Boys dan meer te bieden dan deze ene single. Voor de instantfans is er in elk geval ook al een speciaal inge zongen kerstboodschap. Veldman ziet het vertrek van de Britten niet als een gelopen koers. „Er zijn twee miljoen jongeren die destijds niet stemgerechtigd waren en misschien een andere mening hebben dan hun landgenoten. En je hebt de Leave-stemmers die nu spijt hebben van hun keuze. Naar hen moet ook geluisterd worden." Want... It's not too late to remain It's not too late to come back again It's not too late to build a bridge and reunite We'llget out of this together „Ik heb het gedaan!" Colin O'Brady (33) huilde toen hij ein delijk zijn vrouw Jenna kon bel len, om over zijn finish te vertel len. Nou ja, 'eindelijk'. Het lukte de Amerikaan veel eerder dan ge dacht zijn ijzige tocht over Antarc tica af te ronden. Eigenlijk zou hij in januari aankomen op het eind punt. In plaats daarvan zette hij woensdag dolgelukkig de laatste stappen van zijn barre reis. Hoe hij zo ver kwam? In eerste instantie door een gedegen voor bereiding. De Amerikaan oefende op Groenland. Hij zorgde dat hij spieren kweekte, om niet alleen de ijzige omstandigheden te kun nen weerstaan, maar ook zijn slee mee te kunnen slepen. Dan was er nog het uitgebalanceerde dieet, van onder meer havermout en speciaal voor hem samengestelde repen. Maar niet alleen het li chaam, ook de geest van O'Brady moest overeind blijven. Met zijn satelliettelefoon kon hij naar huis bellen, om sneeuwstormen én de eenzaamheid op de Zuidpool te overleven. Opmerkelijk genoeg is er één andere ziel die daar nu nog steeds in de sneeuw ploetert in een po ging exact hetzelfde als O'Brady te doen. De Engelse beroepsmilitair Lou Rudd bleek ook in stilte het levensgevaarlijke plan te hebben opgevat om de solo-oversteek te maken. Zo ontstond een 'race' over de Zuidpool, waarbij de man nen elkaar zelfs tegenkwamen. Wellicht zijn er straks dus twee mensen die het onmogelijke voor elkaar wisten te boksen. Ontdek kingsreiziger Henry Worsley stierf toen hij het alleen pro beerde. Op sociale media toonde O'Brady zich dan ook uitzinnig toen hij de eindspurt achter de rug had. De laatste uren van zijn reis mogen dan de meest zware van zijn leven zijn, ze zorgden ook voor 'sommige van de beste mo menten' die hij ooit meemaakte. Hij zegt zijn reis in een 'flow' te hebben volbracht, gesteund door het thuisfront. „Ik was nooit al leen op deze reis", zei O'Brady over zijn vrouw, die in zijn ge dachten altijd bij hem was. Hotel Titanic Beach Lara Hotel Titanic Deluxe Golf Belek vrijdag 28 december 2018 GO Boyband scoort met anti-brexitsong De Nederlandse boyband Breunion Boys. foto breunion boys Nederlandse bands die in het buitenland doorbreken zijn schaars, maar Breunion Boys lijkt er in te slagen. De boyband probeert al zingend een brexit te voorkomen. Vandaag maken ze hun debuut op de Britse tv. Sander van Mersbergen Amsterdam Sunweb De Amerikaanse avonturier Colin O'Brady heeft het geflikt. Hij stak helemaal in zijn eentje Antarctica over, zonder hulp van anderen. Carla van der Wal Rotterdam A De Amerikaan Colin O'Brady tijdens zijn barre tocht, fotosap ULTRA ALLINCLUSIVE Turkije - Antalya - Lara In de vorm van het schip 'Titanic' Uniek themahotel Veel waterpret Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ULTRA ALLINCLUSIVE Turkije - Belek Bijzondere ligging aan de rivier Gratis wellness Bootservice naar privéstrand Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: n ANVR #l VöRu0 thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11